Dünyayı Yöneten Kadınlar

kadınların gücü

Milletler tarihinde bir ilk gerçekleşmek üzere.

Dünyaya yön veren 3 ülke; A.B.D, Birleşik Krallık ve Almanya’nın liderlerinin 3’ü de kadın oluyor…

Amerika başkanlık seçimlerinde demokratların adayı Hillary Clinton rakibi Donald Trump’ı geçerse bu ilk gerçekleşecek ki anketlere bakıldığında  Trump’ın Hillary Clinton’ı Monica Lewinsky’den fazla zorladığı söylenemez. Tarih sahnesinde boy göstermesi beklenen kadınlardan, patriyarkaya karşı kadın dayanışmasını yaşatmalarını bekliyoruz!

Bir ilki gerçekleştirmesi beklenen kadın liderlerimize bir göz atalım:

Hillary Clinton (Müstakbel Amerika Başkanı)

90’ların popüler First Lady’si şimdi başkanlık koltuğuna oynuyor, tek rakibi Trump’ı geçerse Birleşik Devletler tarihindeki ilk kadın başkan olma ünvanını kazanacak…

Dilma Rousseff (Brezilya Cumhurbaşkanı)

Her ne kadar koltuğu ülkedeki muhalefet tarafından sallansada “hükümet duruşu” sayesinde yerinde sağlam bir şekilde oturmaktadır.

Angela Merkel (Almanya Şanşölyesi)

Finansal krizler ve mülteci akınlarından sonra politikacıların yaprak dökümü yaşadığı Avrupa’da 2005 yılından beri koltuğunu koruyor. Sadece kendi ülkesinin değil, Avrupa Birliği’nin geleceğine de yön veriyor!

Theresa May (Birleşik Krallık Başbakanı)

Brexit sonrası David Cameron’ın yerini alan muhafazakar parti lideri Theresa May 1979’dan sonra ülkenin yeni kadın başbakanı oldu. Kendilerine bol şans diliyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Gebelikte Cinsellik

      Bunlar Taze
    • Ayaklar Fora! Sandalet/Terlik Modası

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş