Nisan Ayı İçerisinde Yapılabilecek Aktiviteler

Senenin en içi kıpır kıpır yapan, planlara programlara doyulmayan, whatsApp gruplarından her aktivite için farklı arkadaş kombinasyonları ile sohbetin tam gaz yapıldığı, geldi bahar ayları gevşer gönül yayları sezonu açılmış bulunmaktadır. Alkış kıyameeet şakşakşakşak

E böylesi bir zamanda sister ın olarak sana bir destek atmaz mıyım? Atarım ya tabii.

Ne hoşuna gider, nerede daha çok sosyalleşilir, hangi etkinlik içerisinde fotoğrafların daha güzel çıkar, hangi konser daha çok ilgi görür ve tabii sen en çok hangisini seversin diye tek tek araştırdım. Ve şimdi nisan ayı boyunca ne var ne yok önüne sermeye başlıyorum.

Senin için hazırladığım bu listeyi okurken, Zaz- Je veux dinleyebilirsin, ben de açıyorum şimdi son ses.

Havalar henüz rayına oturmadan, güneş daha başımızın tacı olmadan, bir tozumuzu atalım.

4 Nisanda If Hall Ataşehirde Onur Mete ve Kaan Öztürk ile 90’lar müzikleri var. Ben tam bir 90lar çocuğu ve aşığı olarak bu ikilinin sonuna kadar 90 ları ruhunu içimizde yaşatacağına eminim. Onur Mete’nin “Bitmesin” adlı şarkısını kim unutabilir:” Seviyorum ahh belki de son defa yürüyorum bak yepyeni umutlarla tut ellerimi bedenimi sar bırakma ayrılık olmaz sen istemedikten sonraaa” ay şahane, gideniniz olursa beni de çağırmayı unutmayın.

6-8 Nisan tarihleri arasında İzmir Alaçatı Ot Festivali. Geçen yıl tam o tarihlerde bekarlığa vedam nedeniyle ayıptır söylemesi oralardaydık. Gündüzleri oldukça kalabalık olmasına rağmen akşamları çok güzeldi. Ege kalbimizde hep bir başka değil mi? Gündüzleri her türlü ot çeşidinden yapılmış poğaça, börek, hamur işi yemeniz çok mümkün.

Aynı tarihlerde (6-8 Nisan) ise Sonar İstanbul var. Geçen yıl Türkiye’de ilk defa düzenlenen bu festivalde elektronik müziğin öncüleri yine çarpıcı performansları ile adlarından söz ettireceklerdir. Accayip cool olan bu festivali kaçırmayın derim.

Notre Dame Quasimodo Müzikali ülkemizde ilk defa seyirci karşısında. 10-18-24 Nisan İstanbul, 6 Mayıs tarihinde Trabzon’da sahnelenecek gösteri benim gibi klasiklerden hoşlanan, Fransızca müzikleri seven ve büyüleyici bir sahne gösterisine tanık olmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat.

14-15 Nisan Küçükçiftlik İstanbul Sokak Festivali. Bu festivalin en önemli özelliklerinden biri festivale dahil olan markalar festival boyunca kazandıkları gelirlerin bir kısmını ya da tamamını sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacaklar. Ne kadar hassas bir davranış değil mi? Bu duyarlılıkta olan her kişi ve kurumu sevgiyle kucaklamak istiyorum. Sadece bu mu? Kalben’den Jabbar’a uzanan harika performansları izleme şansı, bitmediiii ister basketbol oyna, isterse ip atla ya da drone uçur o da olmadı evden topunu getir yakan top oyna Sokakta oynayabildiğin ne var ise bu festivalin içinde.

19 Nisan Garanti Caz Yeşili, Bomonti Bira Fabrikası-İstanbul. Bir klasik olan Garanti Caz Yeşilinin, Babylon’un ruhu ile birlikte tadını varmak hiç fena olmayacaktır.

20-22 Nisan RockFest Sanat Performans Sahnesi. Yüzyüzeyken Konuşuruz, Adamlar en sevdiğim gruplar arasında olup bu festivalde onlar da yerlerini almışlar.

20 Nisan Sertap Erener’in Müzikali Unıq Hall’da. İzleyen herkesten muazzam yorumlar işittiğim, izleyenleri zaman tüneli içerisinde dolaştıran ve bir dolu duygu yaşatan bu müzikalinde seyrine doyum olmaz kızlar.

21 Nisan %100 Urban Music KüçükçiftlikPark. Yerli ve yabancı birçok müzisyenin yer alacağı bu festivalde doyasıya dans edebilirsiniz.

25 Nisan Zorlu Eataly’de 45lik bar misafir oluyor. Eataly’nin İttalyaaan ruhu ile Beyoğlu’nun fenomenlerinden 45lik plak bir arada. Sentez gibi sentez. Kulağa çok ilgi çekici geliyor.J

Listemize ek olarak; 37. İstanbul film festivali 6 nisanda başlayacaktır. Muhakkak bu yıl ki gösterim programına göz atmanızı öneririm. Bununla birlikte malum tiyatro sezonu kısa ve bitmesine az bir süre kaldı. Özellikle bu yıl şahane oyunlar sergilenmektedir. Yen, Martı, Killology, Arzu Tramvayı gibi oyunları takip edin, biletleri hızla tükeniyor elinizi çabuk tutun canlarım.

Tüm hafta sonlarınız fevkaladenin fevkinde geçsiiiiinnnn!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Aşk Bağımlısı Mısınız?

      Bunlar Taze
    • Az Bilinen 6 Erojen Bölge

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş