Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2018/19 Sonbahar Kış Defileleri

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un 11. sezonunda; 32 marka ve tasarımcı 2018/19 sonbahar kış koleksiyonlarını Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte tanıttı.

İşte defilelerden, şovlardan akılda kalan parçalar ve notlar..

URUN

Ece Kavran, kurucusu olduğu ‘URUN’ ile Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da çocukluk dönemini, ilkleri sahneye taşıdı.Koleksiyonunda minimal kesimlere ve geçmişten çizgilere yer veren ‘URUN’un Sonbahar/Kış koleksiyonunu sahneye taşıyan Kavran, bu kez mimari çizgileri ve değişik materyalleri ön plana çıkararak koleksiyonunu herkesin beğenisine sundu. Koleksiyonunda siyah, kırmızı, yeşil, ekru ve mor renkler ve ipeklerden oluşan Kavran’ın tasarımları defileyi izleyenler tarafından çok beğenildi.

Raşit Bağzıbağlı

Raşit Bağzıbağlı’nın 10. yılını kutladığı defilesi Shangri-La Bosphorus’ta gerçekleşti. Tasarımcının 10 yıl içerisindeki en özel tasarımlarının harmanlandığı bu koleksiyon 70’li ve 80’li yıllardan ilham alınarak tasarlandı. Bol işlemeli vatkalı ve parıltılının ön planda olduğu  özel koleksiyonda güçlü ve asil kadın tarzı öne çıkarıldı. Tek omuzlar ve parlak kumaşların kullanıldığı defile, muhteşem atmosferiyle de oldukça beğeni topladı.

 

Lug Von Siga

Gül Ağış, Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu için Kyoto’yu İstanbul’a getirdi. Her iki kültürün birleştirici ve ayırıcı özellikleri, markanın kendine has silüetleri ve kumaş kombinasyonlarında bir araya gelerek simetrik formları, Japon-Türk desenleriyle buluşturuyor. 70’li yılların sonu, 80’lerin başına gönderme yapan bu formlar, mat ve parlak yüzeylerin iç içe geçtiği eklektik dokular oluşturuyor. Koleksiyon parçaları, ince süslemelerle modern bir form oluştururken, aynı zamanda hikayesiyle de Lug Von Siga markasının DNA’sını yansıtıyor.

 

 

Miin by Kadir Kılıç

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2. gününde açılışı ¨Miin by Kadir Kılıç¨ defilesi ile yaptı. Koleksiyonlarında hazırladığı fonksiyonel, alışılmadık tasarımları ile ön plana çıkan Kadir Kılıç, ‘BLACK FISH’ adını verdiği  yeni koleksiyonunda; deniz altı dünyasındaki renkli hayatın içinde kaybolan ama aynı zamanda özel kalmayı başaran cool ve farklı kadından ilham alıyor. Tasarımcı, avangart, sert, zamansız ve unisex parçalar ile farklı bir koleksiyon sunarak moda severlerden tam not aldı.

 

DB Berdan

Deniz Berdan ve Begüm Berdan tarafından oluşturulan DB BERDAN, 2018-2019 Sonbahar/Kış koleksiyonunda tüm jenerasyonların destekçisi ve trend belirleyicisi ikonik marka Pepsi’den yola çıktı. Pepsi’nin 80’ler ve 90’lardaki iki farklı popüler kültür jenerasyonunu temsil eden ikili, ikonik markanın jenerasyonları etkilemeye devam etmesiyle koleksiyonun ismini “Choice of a New Generation” olarak belirledi. Renklerde ayırt edici Pepsi mavisinin ağırlıkta kullanıldığı, 80’lerde filizlenen hip hop ve Harlem kültüründen öğeler taşıyan, 45 parçalık koleksiyonda, tasarım ikilisinin Pepsi’nin sokak kültürüne kazandırdıklarından etkilenerek hazırladıkları 15 tasarım yer alıyor.

 

 

St Nian

St.Nian, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştirdiği defilede, ağırlığı kadın olmak üzere 70 parçadan oluşan “La nuit” (Gece) koleksiyonuyla göz kamaştırdı. Koyu renkli kumaşlar, suyu temsilen kullanılan elektrik mavisi üzerinde hakimiyet kuruyor. Aydınlığı örten siyah, kayganlık hissi veren ipekler ve derilerle betimleniyor. Kumaşa işlenen ışıltılı taşlar ise umudu temsil ediyor.

 

Aslı Filinta

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da 3. gün açılışı Aslı Filinta yaptı. Filinta, bu toprakların kültürü ve tarihinden ilham alarak oluşturduğu koleksiyonlarına bir yenisini daha ekledi. İlhamını İstanbul sokaklarındaki trafik ışıklarında çiçek satan çiçekçilerden alan tasarımcının defilesi, büyük beğeni topladı.

 

 

Çiğdem Akın

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’un 3. gününe damga vuranlardan biri de Çiğdem Akın oldu. Zamansız tasarımların yaratıcısı Akın, ¨Davet¨ adını verdiği koleksiyonunda; kültür, yönelim, milliyet farkı gözetmeksizin herkesi bir olmaya çağırıyor.

Belma Özdemir

Belma Özdemir Mercedes Benz Fashion Week İstanbul moda haftası kapsamında FW18 için hazırladığı demi couture koleksiyonunda cesur formlar, çok katmanlı silüetler ortaya koyuyor. Autonomous isimli koleksiyonda dişil güç her zamankinden de ön planda.

Cihan Nacar

Cihan Nacar’ın defilesinde boncuk işlemeler, iri payetler ve alışılmışın dışında kumaş dokuları başroldeydi.

Sudi Etuz

Sudi Etuz, Sonbahar/Kış 2018-2019 koleksiyonunu rock-chic detayların yer aldığı, maskülen, sert ve asi kızlardan oluşturuyor. Bu sezon Mercedes-Benz’in desteklediği tasarımcı olan Şansım Adalı bunun için ¨Şimdiye kadar yaptığım çalışmaların en güzel meyvesi diyebilirim.¨ diyor.

 

Tuvanam

Tuvanam AW 2018/19 couture koleksiyonu kadının insan olma hakkına ve cinsiyet sorgulamasına maruz kaldığı günümüze verilen bir tepki olarak doğuyor. Yaşamını, ışığını saklayarak sürdürmeye mecbur bırakılan tüm kadınlara “I got the power!” mottosuyla sesleniyor. Tasarımlarını giyen kadınların özündeki büyüleyici ışığın yansıtmayı amaçlıyor. Gümüş, altın, platin ve antrasit tonlarında metalik kumaşların, uçusan ve akan formlarda kullanılarak kadın siluetinin ön plana çıktığı tasarımlar, Tuvana Büyükçınar Demir’in ikonikleşmiş klasik formları, işleme ve nakış detaylarıyla güçlü Tuvanam kadınını tamamlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Aşk Bağımlısı Mısınız?

      Bunlar Taze
    • Az Bilinen 6 Erojen Bölge

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş