Üçüncü Nesil İlişki Türlerinden Ey Lovebuddy Sen Kimsin?

Zaman ardına bakmadan hızla akıp giderken; teknoloji anamız, babamız, sıcak somunumuz, dumanı tüten aşımız olmuş iken, ilişkilerin de tadı tuzu değişmesin mi?  Değişsindi ve değişmişti de…

Sanki yeni dünya bizleri azaltarak sevmeye, az ile yetinmeye ikna etmeye çalışıyordu. Bunu da bir bütün olan “ilişki”nin tanımını parçalara bölerek yapıyordu.

Sahiden “ilişki”nin kelime anlamı neydi kuzum?

İlişki, “kişileri birbirine bağlayan bağ” idi.

O bağ ortadan bölündüğünde, ilişki ihtimalini ortadan kaldırıp, ilişkinin alt cümlelerini başlığa taşıyarak yeni ilişki türleri ortaya çıkmaktaydı.

Pekii, bunlar nelerdir? Fuckbuddy, Lovebuddy, Sensebuddy, Cuddle Buddy vb. liste uzayıp gitmekte. “Hepsini nasıl aklımızda tutacağız canım?” ya da “Ben ne yaşıyorum arkadaş!?” sorusunun yanıtını nasıl bulacağız diye üzülmeyin. İşte dev hizmet: Tüm bu sorularınız için hazırladığım basit bir kümeler hesabını kullanabiliriz.

Örnek ile açıklamak gerekir ise: Eğer kümenizde aşk yok seks var ise “Fuckbuddy”; bununla birlikte seks ve sosyalleşme var ise “Lovebuddy”siniz. Burada iki ilişki türünde seks kesişim kümesi olmakta.

Biz ise bugün “Eyy Lovebuddy sen kimsiin?” sorusunun  yanıtını arayacağız 🙂

İlişkiden sorumluluğu ve sadakati çıkar geriye kalan parçaya verilen isim Lovebuddy’dir. Varmışçasına yokmuş gibi olarak da açıklanabilir.

Ya da “Bakkal Amca” şarkısı da mırıldanılabilinir.

Nasıldı şarkımız? (müzikle okuyunuz)

– Bakkal amca, bakkal amca? (-Ne var)

– Sinemaya gidin mi? (-Gidim)

– Yemeğe çıkıyın mı? (-Çıkıyım)

– Elele tutuşin mi? ( -Tutişim)

– Öpüp koklaşin mi? ( -Koklaşim)

– Ne duruyorsun?

(-Ne yapayım)

– Tektaş alsanaaa, tektaş alsanaaa…

(OoOoOoO)

Şarkılar seni söyler, dillerde name adın ah be lovebuddy 🙂

 

Nasıl Lovebuddylenilir?

Muhtemelen bir arkadaş ortamında tanışılmış, belki birazcık promil ile ne olduğunu siz bile anlamadan yakınlaşılmış, devamında whatsapp gruplarında sohbet güzel akmış, konu date’e taşınmış ve bunların hepsi olalı uzuuun bir süre olmuştur. Siz hala öpüşmelere, gezmelere, her gün mesajlaşmalara devam ettiğiniz halde, aniden sorulan “Sevgilin var mı?” sorusuna “Evet” diyememişsinizdir.

İşte o an lovebuddylenirsiniz.

Yüzleşmediğiniz, kendinizi “Aslında ben de böyle daha mutluyum, oh ya, ne güzel! Sorumluluk yok, kız arkadaşlarımla gezip tozuyorum, kimse kimseye karışmıyor. Aşk bizde, sevgi bizde…” diye kendinizi ikna ederken; o “Sevgilim var!” diyememek, mini minnacık böcekler tarafından kemirilmeye başladığınızın ilk alametidir.

Kalbiniz kemirilirken kafanızdan da gri bulutlar geçmeye başlar.

 

Ve bu durumun tam üç adet sonucu olur:

 

 1. Kalp ve akıl dengesi bozulur. Kendinize küser, kendinizle barışırsınız. Karşı tarafın kafasını karıştırır, uzaklaşmasını seyretmeye başlarsınız. Zaten ilişkinin bir altı olan ilişkinizi diplere doğru itip, ilişki geriye gittikçe daha da agresifleşip, ilişkinin sonunu getirirsiniz.
 2. Kendinizi öyle ikna etmişsinizdir ki, çevrenizde başka alternatif olmadığını düşünüp; 1, 0’dan büyüktür mantığı ile yalnızlıktan daha iyi durumda olduğunuzu düşünüp mutlu ve durumla barışık olursunuz. İpler her daim karşı tarafta olur, o “Bitti!” diyene kadar mutluluk oyunu oynamaya devam edersiniz.
 3. Hedefiniz ilişkidir. Seviyor ve mutlusunuzdur. Arada içinizde fırtınalar kopsa da gayet güzel bir şekilde hiç belli etmeden durumu yönetirsiniz. Neşeli, anlayışlı ve komik kız olarak sağlam bir imaj çizdiğinize emin olduğunuzda, doğru zamanda bir rest çeker ve hoop artık “duyanlara duymayannlaraaa” şarkısını son ses söyleyebilirsiniz.

Yeni ilişkiniz hayırlı uğurlu olsun. 🙂 Şimdi benimle birlikte Büyük Ev Ablukada’dan “Çıldırmıcam” açıp dans et lütfen! 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Plajda Farkın Saçların!

   Bunlar Taze
  • Babalar ve Kızları

   Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş