Go Pepapp Kızı Go!

Güneşin tatlı tatlı gülümsemeye başlaması içimizi kıpır kıpır etmeye yetmişken, gezi bloglarından ilham alarak tatil planları yapmanın tam da sırası değil mi minnoşum? “Ay nasıl olur ki, param yeter mi ki, kaç gün gezebilirim, nereye giderim, nasıl giderim, nerden başlarım araştırmaya” diye ucu bucağı gelmeyen sorularının cevaplarının hepsini bu bloglarda bulabilirsin. Bazen bambaşka rotalarda sana yardımcı olurken bazen de aynı rotalara farklı bakış açısı kazandıracak gezi bloglarını bir bir topladım senin için. Hepsi birbirinden güzel bu sayfalara göz atmak için hadi kaydır ekranını!

 

@yolculukterapisi

24,3 bin takipçiye sahip bu Instagram sayfasının sahibi Zeynep Boneval, Instagram biyografisinde kendisini ‘’dünyanın büyüsüne kapılmış gezgin & seyahat anlatıcısı’’ olarak betimlemiş. Fotoğraflarının güzelliğinin yanı sıra altlarına yazdığı açıklamalarla da hem ufkunu genişletiyor hem de sana ilham veriyor.

 

@yoldaolmak

130 bin takipçisi ile Kemal Kaya tam bir gezi tutkunu. Gerek insan portreleri olan fotoğrafları gerek mekan çekimleri ile büyüleyici bir Instagram sayfasına sahip. Bunun yanı sıra fotoğraflarının altındaki açıklamalarla da gezmek isteyenler için tam bir yol gösterici. Seyahatlerini daha detaylı açıkladığı aynı isimdeki websitesinde kendisinden ‘’ İnternetten araştırma yapmak, yeni bir seyahate hazırlanmak ve yeniden yolda olmak benim için aşk gibi.’’ diyerek bahseden Kemal Kaya aynı zamanda ekonomik seyahat etmek isteyenler için de ideal adreslerden biri.

 

@oitheblog

Aynı isimdeki websitelerinde kendilerini ‘’7-8 yaşlarındayken okulda kavga edip sonradan arkadaş olmaya karar veren ve 23 yaşına geldiklerinde kavgaları beraber yaşadıkları evlerinde “bulaşıkları kim yıkayacak, çamaşırları kim kaldıracak” şeklinde boyut değiştiren 2 yakın arkadaş Öykü Doğan ve İdil Atay‘ın, gezdiklerini, gördüklerini, sevdiklerini, bildiklerini başka insanlara haykırma çabası. ‘’ diye betimlemişler oitheblogun sahipleri iki arkadaş. Mükemmel fotoğraflarının yanı sıra bir de oluşturdukları inanılmaz güzel spotify listesi var ki anlatılmaz dinlenir.

 

@anlamarama

İlk  adını okuyuşunda zorlanabilirsin Hazal Yılmaz’ın birbirinden renkli fotoğraflarının bulunduğu bu sayfayı. Instagram biyografisinde kendisinden ‘’dünya vatandaşı’’ olarak bahsetmiş Hazal Yılmaz. Londra’da yaşayan bu güzel kadın aynı zamanda http://hazalyilmaz.com/anlamarama/ adlı websitesinin de sahibi. Websitesindeki zengin içeriği ile de sana çok güzel ilham kaynağı olacağına eminim. Kendisi çokgezenlerkulübü’nün de sahibi.

@bizevdeyokuz

Daha sayfalarının ismiyle insanı imrendirmeyi başarıyor Duygu&Bilgehan. Sitelerinde kendilerini ‘’ 2014 Nisan’ında hayatımızı baştan çizmeye karar verdik. Daha dolu, daha aktif bir hayat kurmanın peşine düştük. Adını da BİZ EVDE YOKUZ koyduk.’’ cümleleriyle özetlemişler. Kıskanacaklar uzak dursun çok fazla kıskandıracak fotoğraf içeriyor bu güzel sayfa, nazar değmesin. Birbirinden güzel fotoğrafları ile bloglarında, Youtube’da, Twitter’da, Facebook’da, Instagram’da her yerde gezginlere yol göstermek için varlar!

@sezgiolgac

Sezgi Olgaç’ın sahip olduğu bu Instagram sayfası tatlış mı tatlış bir sanat eseri adeta. Hem güzel yerler göreyim, hem de gözlerim bayram etsin diyorsan tam senlik. Hürriyet’e verdiği röportajda kendisinden “Lise yıllarından beri uzaktan sevdiğim fotoğrafçılık ise 2010 senesinde ilk dSLR kameramı ve iPhone’umu almamla birlikte sadece dergi ve kitaplardan takip ettiğim bir şey olmaktan çıktı ve pratiğe dökülmeye başladı.” şeklinde bahsetmiş genç sanatçımız.

 

@sevdayollarda

Bu güzel gezgin kadınımız kendisine nasıl yapıyorsun diyenlere hemmmmen vermiş cevabını Instagram biyografisinde  ” ‘Nasıl yapıyorsun?’ diyorsunuz, ben o kırmızı ayakkabıyı almıyorum. 👠” diyerek. Aynı ismi taşıyan Youtube sayfasıyla beraber ilham ve de örnek alınacak bu güpgüzel sayfanın sahibi ise Sevda Hanım.

@gezginyogini

” Yogada huzuru, dansta mutluluğu, yollarda kendimi bulurum…” demiş sayfamızın sahibi, seyyah, Burcu Tunca. İçinden bir ses hep git demiş ona iyi ki de demiş. bize de onun maceralı dolu Instagram sayfasını takip etmek düşmüş. Son aylarını Afrika’nın çeşitli ülkelerinde geçiren Burcu Tunca’nın Afrika’dan paylaştığı fotoğrafların hepsi birbirinden güzel, meraklısına duyurulur.

@gezi.tozu

Sayfamızın sahibi Burcu Canbulat aynı ismi taşıyan websitesinde macerasının nasıl başladığını şöyle özetlemiş: “Günün birinde fabrikanın gönderdiği ‘Koçluk Eğitimi’ sırasında kendime ‘ben ne yapıyorum, ne istiyorum, mutlu muyum, böyle mi devam etmeliyim???’ diye sorup; 34 yaş krizine girdim ve istifa ettim. (Çok klişe dimi?) 1 Temmuz 2014 itibariyle full time gezgin ve seyahat blog yazarıyım, kartvizit bile bastırdım ‘’  Birbirinden şahane fotoğraflarının yanı sıra yazdığı açıklamalarla da içini ısıtacak sımsıcak bir sayfa.

@gezgincift

İç geçirecekler şimdiden hiç girmesin bu sayfaya desem yeridir çünkü iç geçirmeden çıkmak mümkün değil. Neslihan&Orkun Özkaya çifti de gezmenin hakkını verenlerden. Aynı ismi taşıyan websitelerinde gezi turları da düzenleyen bu tatlı çiftin sayfasını takip edip vazgeçemeyeceksin.

 

Bonuuuusss; güzel ama ingiliççe!

@wearetravelgirls

Bu güzel sayfanın sahibi kadınlar da büyüleyici fotoğraflarıyla seni hemen içine çekecek. Ayrıca sayfa ismi de tam sana uygun Pepapp kızı!

 

Hadi bakalım, ben senin işin kolaylaştırdım, sıra şimdi sende! Sokaklar senin, yollar seni bekliyor! 😊

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Her Gün Merdiven Çıkmak için 6 Neden

      Bunlar Taze
    • Ojenizi Anında Kurutacak İnanılmaz Yöntem

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş