Bisiklet: Bisiklet egzersizi, yaktırdığı kalori bakımından açık havada ve spor salonunda olmak üzere ikiye ayrılır. Spor salonunda kullandığın bisikleti yarım saat kadar kullanıyorsan ortalama 200 kalori yakıyorsun demektir. Tabii bu kalori miktarı hesaplanırken pedalı çevirme hızı da oldukça önemlidir. Eğer yavaş çeviriyorsan daha az kalori yakmış olabilirsin.

Eliptik: Eliptik bisiklet, ayakta yapıldığı için neredeyse tüm kaslarını çalıştırmaktadır. Bu nedenle uygulaması oldukça zor bir egzersiz türüdür. Eliptik bisikletle 20 dakika çalışmak yaklaşık 210 kalori yakmanı sağlar.

Boks: Acil kilo vermen gerekiyorsa kesinlikle boks yapmanızı öneririm. Boks, kaslarını güçlendirerek hızlıca yağ yakmayı sağlayan en önemli spor dallarından biridir. Bir saat boyunca kum torbasıyla yaptığın boks antrenmanı 450 kalori yaktırmaktadır.  Aynı sürede ringde yapılan boks ise 650 kalori yaktırmaktadır.

İp atlamak: İp atlamak ciddi kondisyon gerektiren sporlardan biridir ve oldukça zordur. Yarım saat boyunca hiç durmadan ip atlarsan 270 kalori yakmış olursun. Ayrıca ip atlarken zıplayacağın için fazlaca terleyebilirsin.

Ağırlık çalışmak: Kilo verdikten sonra ağırlık çalışman önerilir. Vücudundaki yağ oranı fazlaysa kesinlikle ağırlık çalışmamalısın. Yarım saatlik bir çalışma sonucunda 210 kalori yakabilirsiniz.

Mekik: Genellikle göbek bölgesinden şikayetçi olan insanlar evde ya da spor salonlarında mekik çekmektedir. Bu şekilde karın kasları güçlendirilerek yağların yakılması hedeflenmektedir. 20 dakikalık mekik egzersiziyle yaklaşık 120 kalori yakabilirsin.

Daha fazla yazı için:  https://goo.gl/JmTbgs