Eyvah Yine Bir Düğün! Nasıl Giyinmeli?

Yazın yaklaşmasıyla düğün sezonu da başlıyor. Gelinler kendi hazırlık telaşlarındayken, gelinin yakınları da kendi hazırlık telaşlarındalar. Yakınların sorduğu tek bir soru var: “Acaba düğünde ne giysem?” İşte bu sorunun cevabını daha kolay bulmanız için hazırladığımız, 2018 yazında tercih edebileceğiniz tasarımlar bu yazıda.

İlk olarak, düğünde giyeceğiniz abiye kıyafetinizi seçerken beyaz renkten uzak durmalısınız. Burada önemli olan beyaz rengin size yakışmaması değil, bu rengin düğünde sadece geline ait olmasıdır.

Düğün için yapacağınız kıyafet seçimini etkileyen en önemli faktörlerden ikisi, yakınlık derecesi ve düğünün yapılacağı mekandır. Bu sezonun trendlerini göz önüne alarak kendinize ve düğün etkenlerine uygun tercihler yapabilirsiniz. Abartılı görünümlerden kaçınarak dengeli kombinler yapmak, her zaman sizi şıklığa götürecektir. Abartı bir elbiseyi hafif saç ve makyajla daha nötr hale getirebilir veya klasik bir parçayı daha iddialı bir saç-makyajla stara dönüştürebilirsiniz.

Kıyafet seçiminizi yaparken öncelikle vücudunuzu iyi tanımanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer vücudunuzu iyi tanımazsanız ve yanlış parçalar tercih ederseniz, seçtiğiniz kıyafetin çok güzel olmasının bir önemi kalmaz. Aslında kıyafeti güzel gösteren, vücudunuza uygun olması ve giydiğiniz kıyafeti iyi taşıyabilmenizdir.

Kırmızı renk, bu sezon gece kıyafetlerinde de günlük stillerde de sıkça tercih edilen bir renk olacak.

Düğün stiline bu sezonun belki de en çok yakışacak olan detayı olan püskül, hem elbiselerin bütününde hem de elbise uçlarında kullanılarak bu özel gecede size ekstra bir hareket katacak.

2018 yazının parıltılı trendi olan payet detaylı bir seçimle, ışıl ışıl bir görünüm yakalayabilir ve düğün davetine uygun, zahmetsiz bir şıklığa kolaylıkla bürünebilirsiniz.

Geçen senenin en büyük moda trendi olan fırfırlar, kat kat etekler ve volan, bu sezonda da yoğun bir şekilde abiye ve günlük kıyafet tercihlerinde kullanıldı. Elbiseyi hareketli ve romantik bir hale büründüren bu detaylar, bu sezonda da en çok tercih edilen modellerin başında geleceğe benziyor.

Bu ilkbahar/yaz sezonunda, düz parçaların, tüllerin yerini piliseler alıyor. Kıyafetleri çok daha havalı ve zarif gösteren piliseler, günlük bir kıyafetten gece kıyafetine kadar, fbirçok farklı tasarımı hareketlendiriyor.

Kadınların hayran olduğu zümrüt, artık sadece mücevherlerde değil, kıyafetlerde de bu sezonun favori renklerinden biri. 2018 modası için, yaz aylarında fazla görmeye alışık olmadığımız zümrüt tonlarındaki tasarımlar, podyumlarda adeta bir tutku yaşatıyor. Zümrüt renginin cazibesi, bu sezonun diğer trend detaylarıyla buluşarak, ortaya harika tasarımlar çıkmasına yol açtı.

Hiç şüphesiz ki, zarifliğin anahtarı danteller her sezon abiye koleksiyonlarında kendilerine yer buluyor. Bu sezonda ise klasik kullanımının dışında, çok farklı modellerle birleşerek ön plana çıktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Doğru Beslenme ile Regl Dönemi Kabusundan Kurtulun

      Bunlar Taze
    • Bir beyaz yakalı sporu: Kitesurf!

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş