Euro Yükselmişken Tatil için Uygun Kaçış Noktaları

Kapalıçarşı ismi ile bizim yumoşumuzun ne yumoşluğu kaldı ne bizliği kaldı. Aldı başını gitti euro kardeş. Halbuki biz ne güzel alışmıştık, ucuz uçak bileti kovalayıp long weekend Avrupa yolculuklarına. Neyi sevsek elimizden kayıp gidiyor be albayım.

Napalım el elde baş başta oturacak değiliz tabii, biz de euronun uğramadığı alternatif tatil rotalarını sizler için derledik, topladık ve karşınızdayızzzz. ❤️

 • Belgrad

Öncelikli tercih nedeni, diğer pek çok şehre göre çok daha ucuz olması. Bunu at cebe. Bir diğer neden, vize gerektirmemesi. Ne vize randevusu, ne masrafı, ne sırası yok tatlım yok bunların hiç biri yok. Cep doldu bile. 🙂 Üstüne üstlük Nikola Tesla’nın müzesi desen burada, buram buram Osmanlı kokan Belgrad Kalesi burada, hayran kalacağınız mimarisi ile bir dolu kilise vs hepsi burada. Yurt dışı gezilerinde kültür-sanat yerine, yeme-içme ilgini çekiyor ise bu konuda da Belgrad gayet tatmin edici bir keyif sunmaktadır. Çok uygun fiyatlara çok güzel yemekler yiyip ve içkiler içip, gece hayatının da tadını doyasıya çıkarabilirsin. Tatil hikayelerine nicelerini eklemen için şahane bir yer. 🙂 Belgrad’da olan Belgrad’da kalır tatlım!

 • Prag

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Prag, Orta Avrupa’nın en cazip ve romantik şehri. Kendisi, euronun kullanılmaması nedeniyle büyük ilgi görmekte. Eski Şehir etrafı onun tam ortasından geçen Vltava Nehri ve çevresi mutluluğun merkezi gibidir. Dans eden kadın ve erkek figüründen esinlenerek tasarlanmış Dancing House’u görmeyi ise unutmayın. Bununla birlikte her sokağında hikaye olan bu şehir, her göreni de büyülemektedir.

 • Saraybosna

Vizesiz gidebileceğiniz bir başka şehir ise Saraybosna’dır. Bosna Hersek’in en büyük şehri olan Saraybosna, kültürel bir seyahat isteyenler için oldukça tatmin edicidir. Yeme-içme konusunda da memnun kalacağınız bu şehirde, Türk-Osmanlı dönemine dair birçok tarihi eseri görme fırsatı da bulabilirsiniz.

 • Minsk

Sovyetler Birliği’nden ayrılmış olan bu şehir, Beyaz Rusya’nın kapılarını size aralamaktadır. Dev binalar ve heybetli meydanlardan oluşan bu şehir, bir yandan Avrupai havası bir yandan da kendine özgü ruhu ile size farklı bir tatil deneyimi sunmaktadır

 • Bükreş

Yükselen yıldız Bükreş, Eski Şehir bölgesinin güzelliği ile ruhunuzu okşarken, gece hayatının canlılığı ile tatilden beklenen aksiyonu da size sağlamaktadır. Erişim konusunda metro ağının genişliği ise tam turist kafasına uygun olup, kısa zaman içerisinde birçok yeri görme fırsatı yaratmaktadır.

 • Budapeşte

Tuna nehrinin iki yakasındaki Buda ve Peşte’nin birleşmesi ile oluşmuş harika bir şehirdir. Macaristan’ın başkenti olan bu şehirde, eğlence desen eğlence, kültürel gezi desen kültürel dokusu şahane, böyle olunca da tabi ki listede yer almalıdır.

 • Kiev

Ve Kiev. Ukrayna’nın başkenti olan bu şehir hem vize istemiyor hem euro kullanmıyor, daha ne olsun değil mi? En güzel zamanı bahar ayları, yani şimdi tam zamanı diyebiliriz. Çok leziz bir mutfağı olan Kiev, mükellef yemekleri oldukça uygun fiyatlara yemenin tam adresidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Doğru Beslenme ile Regl Dönemi Kabusundan Kurtulun

   Bunlar Taze
  • Bir beyaz yakalı sporu: Kitesurf!

   Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş