Ayrılık Acısı ile Başa Çıkmanın Yolları

Ayrılık amaaan ölümden yamaaan geçmiyoor zamaaan geçmiiyooor. Geçmez bilirim tatlım. Sabah daha sen kendi ismini bile hatırlayamadan onun yüzü gelir aklına, anlamsız bir yerde kokusunu burnunda hissedersin, arttırılmış gerçeklikte rüyalar görürsün el ele olduğunuz ve uyandığında yüksek bir hızla boşluğa düştüğünü hissedersin. Birlikteyken hiç fark etmediğin bir dolu detay aklına, kalbine hücum eder. Bir kaldırım taşında, bir sokak lambasında bazen bir yaz gecesinin kokusunda hep ama hep onu hatırlarsın. Beynin sanki onu hatırlama oyunu oynar sana. Onu hatırlamak için sürekli bahaneler üreten beynine karşılık, acıdan buruşmuş kalbin daha da acır. Birlikte dinlediğiniz şarkılara, izlediğiniz filmlere, yazdığınız notlara, birbirinizde kalan eşyalarınıza vs hiç değinmiyorum bile tatlım. Yakar geçer çünkü biliyorum. Bununla birlikte canımın içi, bildiğim bir şey daha var. O da her şeyin, hepsinin geçtiği.

Geçmez sandığın, bitmez sandığın, dönülmez sandığın, bir daha böylesi yaşanmaz sandığın her şey ama her şey geçiyor. O esnada sen kendini biraz daha tanıyorsun biraz daha büyüyorsun ve sonra üstüne güzel, yeni duygularla ve ne istediğini daha da iyi bilerek yoluna devam ediyorsun. Unutma! Ne yaşarsan yaşa hep geçeceğini bilerek yaşa. Çünkü bil bir an gelecek, bu duyguları ben mi hissetmiştim diye kendine şaşırdığın ya da bir sabah kalkıp ilk aklına gelenin o olmadığı sabahlar yaşadığında, güneş senin için yeniden doğmuş olacak. Tamam sesini duyabiliyorum. E güzel hoş diyorsun da nasıl olacak bunca şey diyorsun bana. Birebir gerçek hayattan alınıp, birçok insanda denenmiş, test edilip onaylanmış ‘Ayrılık Acısı İle Baş Etme Yolları’ nı senin ayağına seriyorum yaralı kuşum. ❤️

 • Kabullenmek

Biz harika bir çifttik. En iyi arkadaşım sensin diyordu bana, daha dün özledim seni mesajı atmıştı vs vs gibi di’li ya da mış’lı geçmiş zaman sözlerini kenara bırakıyoruz. Hepsi geride kaldı. Biz şuan ile ilgileniyoruz. İnsanın kendine itiraf etmesi zor ama artık ayrıldınız. Bundan sonra ne olur bilinmez ancak bildiğimiz tek şey şuan ayrı olduğunuz. Kulağa sert bir şekilde tınlasa da, aslında seni bütün yüklerinden sıyıracak ilk eylem bu. ‘Biz ayrıldık’ cümlesini kendine söyleyip bunu kabullenmek.

 • En iyi ilaç zaman

Ayrılık sonrası bazı günler daha sakin geçerken bazı günler kendinizi nefes alamıyor gibi hissedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kendinize devamlı ‘zamanla geçecek’ diye telkin etmelisiniz. Çünkü gerçekten yaşanılan ilişkiye göre belli bir süre sonra, o yoğun duyguların zamanla etkisi azalmaktadır. Siz farkında olmasınız da aslında o acıyı çektiğiniz her saniye, sizi özgürlüğünüze daha da yaklaştırmaktadır.

 • Duygularınıza anlayışlı olun

Bir sabah kalkıp ondan nefret edip, bir sabah ona aşık olduğunuzu düşünebilir başka bir sabah ise özlemden nefes alamadığınızı hissedebilirsiniz. Hepsi doğal hepsi size dair duygulardır. Kendinizi suçlamayın, kendinizi yargılamayın sadece kendinize şefkat göstermeyi unutmayın. Biliyorsunuz hızını almadan yara iyileşmez. Siz zaten bu duygularınız doğal karşıladığınızda kendiliğinden dengeli duygulara geçeceksiniz.

 • Kendinizi dinleyin

Dengenizi kaybetmemeye çalışın. Ayrılık acısını kendinizi tanıma, anlama ve olması gereken sen olmak için bir basamak olarak görün. Duygularınızı yazın bu çok iyi gelecektir. Bununla birlikte kendinizi dinlemek, belki ufak tatil kaçamakları size iyi gelecektir.

 • Size iyi gelen arkadaşlarınız ile birlikte olun

Kendi içinizde bir dolu duygu hissederken, bazen sevgi dolu bir sarılma bir seni anlıyorum bakışı bazen tüm acınızı 5 dakika bile olsa unutturacak neşeli eğlenceli arkadaşlarınızla birlikte olmak, hem size yalnız olmadığınızı hatırlatacak hem de kafanızın dağılmasını sağlayacaktır. İyi dost bu gibi zamanlarda ilaç gibi gelmektedir.

 • Evinize sıkışıp kalmayın

Hareket edin, yürüyün, spor yapın. Muhakkak beyninize giden oksijeni arttıracak ve mutluluk hormonu sağlayacak spor aktiviteleri içerisinde yer alın. Hem fiziken hem ruhen size çok iyi gelecektir hem de sizin için temiz bir sosyalleşme şekli olacaktır.

 • Sosyal medya hesaplarından uzak durmak 

Kendi içinizde var olan bu duygularla mücadele ederken bir saniye öncesini bilmediğiniz bir resim görüp dağılmak kendinize haksızlık olur. Hepimiz sosyal medyanın ne kadar yanıltıcı olduğunu biliyoruz. Kendinizi manipüle etmemek için asla o ya da arkadaşlarının sosyal medya hesaplarını kontrol etmeyin. Mümkün ise bir süre sosyal medya orucu yapabilirsiniz.

 • Müzik dinlememek

Mutlu iken bir tane şarkı bulamazsınız ama ayrılınca tüm şarkılar size yazılmış gibi gelir. 😔 Bu nedenle özellikle Türkçe müzik dinlemeye bir süre ara vermelisiniz. Alman rapi falan hiç fena gitmiyor bu gibi zamanlarda. 😛

 • Hediyelerini ve eşyalarını göz önünden kaldırmak

Belki ilk etapta zor. Ancak yavaş yavaş ona dair ne eşya hediye var ise gözünün önünden kaldırmalısın. Onu hatırlayacak şeyler ile kendini üzmen kendine yaptığın en büyük haksızlık olur.

 •  Tüm iletişiminizi kesmek/cool olmak

Sen evinde acılardan yerlerde sürünsen bile ne ortak bir arkadaşınızdan ne de herhangi bir mecradan asla bunu bilmemelidir. Artık siz ayrıldınız ve o senden haber alma hakkını kaybetti. Bu nedenle ayrılık sonrası ne çok iyiyim mesajları ne de öldüm bittim haberleri ona gitmemeli. Gizem her zaman ilgi çekicidir unutma, ek olarak o kadar acına rağmen bunu başarabildiğini görünce kendine güvenin artacaktır ve kendini daha iyi hissedeceğin için ayrılık acısı ile baş etmen daha da kolaylaşacaktır. Bana güven.

Bunların hepsi geçip yeniden aşık olduğunda beni hatırla tatlım. ❤️

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Aşk Bağımlısı Mısınız?

   Bunlar Taze
  • Az Bilinen 6 Erojen Bölge

   Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş