Hızlı Kilo Verdiren Yiyecek Kombinasyonları

Bazı yiyecekleri birlikte yemenin kilo vermeyi hızlandırdığını biliyor muydunuz? Sizin için en hızlı yağ yakan yiyecekleri bir araya getirdik. İşte hızlı kilo verdiren yiyecek kombinasyonları:

Yulaf ve fıstık ezmesi

Yulaf en sağlıklı tahıllardan biridir. Fıstık ezmesi de az karbonhidratlı, bitki kökenli bir protein kaynağıdır. Bu iki yiyeceği birlikte tüketmek kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Havuç ve tahin
Öğünlerinizle birlikte havuç ve tahin tüketmek doygunluğu arttırır ve daha az yemenizi sağlayarak kalori alımınızı azaltır.

Ispanak, elma ve zencefil
Ispanak sindirimi kolaylaştıran lifler içerir. Elmanın kilo vermedeki etkisi kanıtlanmıştır. Zencefil de midenin boşaltılma işlemini hızlandırır. Bu üç yiyeceği birlikte tüketmek, size hızlı kilo verdirir.

İncir ve brezilya cevizi
İçerisinde hiç yağ bulunmayan incir, sağlıksız abur cuburlar için muhteşem bir alternatiftir. Hem incir hem brezilya cevizi sizi daha uzun süre tok hissettirir.

Ananas ve yeşil limon
Yeşil limon hem kiloyu hem de tüketilen yemek miktarını azaltır. Vücutta diğer yiyeceklere göre daha hızlı ve etkili yağ yakımı sağlar. Ananasın yüksek su içeriği, kilo vermek için birebirdir. Bu iki yiyeceği birlikte tüketmek fazla kilolarınızdan daha hızlı kurtulmanızı sağlar.

Yumurta ve avokado

Yumurta çok kalori almadan sağlıklı beslenmek için harika bir yiyecektir. Hem avokado hem yumurta size gün içinde gerekli enerjiyi sağlar. Birlikte tüketildiğinde sizi uzun süre tok tutarlar ve halsiz hissetmenizi önlerler.

Zeytin ve domates
Zeytin, yüksek oranda lif içeren diğer besinler gibi sizi uzun süre tok tutar. Kahvaltıda hem zeytin hem domates tüketmek gün içinde daha az acıkmanızı sağlar.

Muz ve ıspanak
Muz ve ıspanağı birlikte tüketmenin kilo kaybı, metabolizmayı hızlandırma ve bağırsakları çalıştırma gibi yararları vardır.

Somon ve avokado

Somon kilo vermek ve ince kalmak isteyenler için harika bir besindir çünkü iştahı kontrol eden hormonları dengeler. Somon ile avokadoyu birlikte tüketmek, enerji seviyelerinizi yüksek ve iştahınızı düşük tutacaktır.

Tavuk ve kırmızıbiber


Tavuk gibi yüksek oranda protein içeren besinler kilo vermede çok etkilidir. Kırmızıbibere acı tadı veren kapsaisin ise iştahınızı kontrol altına alır ve vücudun yağ yakımını hızlandırır. Kırmızıbiber ile yapacağınız bir tavuk tarifi hem lezzetli olacak hem de size kilo verdirecektir.

Bal ve limon

Bal ve limon kilo vermek isteyenler için mükemmel bir kombinasyon. Sizi tok tutacak bu iki besin zararlı abur cuburlar yemenizi engelleyecektir.

Daha fazla yazı için: https://goo.gl/6TKLJp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Aşk Bağımlısı Mısınız?

      Bunlar Taze
    • Az Bilinen 6 Erojen Bölge

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş