Her Kadının Yaşadığı Güzellik Problemlerine Doğal Çözümler

Güzel olmak için kremlere, bakımlara, kuaförlere servet harcamanıza gerek yok. Sizin için derlediğimiz her kadının yaşadığı güzellik problemlerine doğal çözümler ile evinizde bulunan malzemeleri kullanarak güzelliğinize güzellik katın. İşte hayatınızı kolaylaştıracak, her kadının yaşadığı güzellik problemlerine, doğal çözümler…

Tıraş sonrası tahriş için çilek 

Tıraş sonrası tahriş acılı ve rahatsız edicidir. Bu sıkıntıdan kurtulmak için birkaç ezilmiş çileği krema ile birleştirip bu karışımı tahriş olmuş alanlara uygulayın. 10-15 dakika boyunca bekletip yıkayın.

Saç kırıkları için beluga mercimeği

Saçınızdaki kırıklar için hemen kuaföre koşmak yerine kara mercimek maskesini deneyin. Bu maskeyi yapmak için yarım bardak öğütülmüş beuga mercimeğine, bir yemek kaşığı çemen otu tohumuna ve bir miktar yoğurda ihtiyacınız olacak. Malzemeleri birleştirip saç uçlarınıza uygulayın, bir saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Nasırlar için aspirin

Nasır acı, yanma ve kötü kokuya sebep olur. Nasırlardan kurtulmak için bir kasede 4 tablet aspirini toz haline getirip su ve limon suyu ekleyin. Karışımı 20 dakika nasırlı bölgede beklettikten sonra yıkayın. Haftada iki kere uygulayın.

Saç elektriklenmesi için avokado

Elektriklenen saçlarınızı avokado ve yoğurt maskesi ile kontrol altına alın. Bu maskeyi haftada iki kere saçınızda 45 dakika bekletin. Yoğurt yerine mayonez de kullanabilirsiniz.

Çatlaklar için patates 

Bir dilim patates ile çatlaklarınızın olduğu bölgeye birkaç dakika masaj yapmak çatlaklarınızın açılmasına ve daha az belli olmasına sebep olacaktır.

Gözaltı torbaları için kaşık

Gözaltı derinizi sıkılaştırmak ve torba görünümünü azaltmak için makyaj uygulamasından önce, gözlerinizin üzerinde soğuk metal bir kaşığı 10 dakika bekletin.

Dudak çatlaması için bal

Çatlak dudakları bal ile tedavi etmek uzun zamandır kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Dudaklarınız çok sıcak veya çok soğuk havalar, alerji ve ağızdan nefes alma gibi sebeplerden dolayı çatlayabilir. Balı dudaklarınıza tek başına uygulayabileceğiniz gibi limon ve şeker ile birleştirerek bir dudak peelingi yapabilirsiniz.

Sivilceler için bal ve limon

Bal ve limon karışımını haftada iki kere sivilceler üzerine uygulayarak pırıl pırıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu maske sivilcelerle savaşmanın yanı sıra kırışıklıkları azaltır ve cildin parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Daha fazla yazı için: https://goo.gl/6TKLJp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Aşk Bağımlısı Mısınız?

      Bunlar Taze
    • Az Bilinen 6 Erojen Bölge

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş