Tüm bildiklerinizi unutun! Regl sancısına iyi gelecek 10 samimi yöntem!

Kendisi nam-ı diyar, rahim migreni. Bugüne kadar sıcak su torbalarından girdiler, çikolatalardan çıktılar, Aman Allah ılık duşlara soktular. Bu yöntemlerden sonra ‘’Aa sancım geçti, teşekkürler…’’ diyen duyduk mu? Bu yetmezmiş gibi sancımız için ‘’abartıyooosun!’’ diyenleri de çektik. Abartıyorsun diyenleri zaten ciddiye almıyoruz. Onlar, kahve siparişi beş kelimeyi geçen insanlar.

Adet sancısı çekmenin ilk kuralı da adet sancısı hakkında konuşmamak da değil. Sancının milyonlar tarafından çekiliyor olması da, acımızı hafifletmiyor. Tüm bunlar ve daha fazlası yüzünden portatif rahim projenizi yapma noktasına mı geldiniz? Buyurunuz, naçizane adet sancısını darkside’a çok da geçmeden yenme yöntemleri. Tabii biz de Sith’lik babadan oğula nesil, o ayrı elbette.

1 ) Al abicim, al al şu ağrıya overrated diyenleri!

Bu aşamada sinirlenmemizi hak eden ve regl sancısını hafife alan hedefler buluyoruz. Karşımızdaki sağdan soldan aldığı darbelerle ambale olmalı. Bu aşamadan sonra yorulacağımız için ortalama olarak yarım saat kafamız boş, ağrıyı unutmuş şekilde gezebiliriz.

2 ) Evlenmeyin!

Adet sancısıyla ilk tanışılan gün, bir kız çocuğu için travma boyutunda. Tabii ki kan görmekten değil. Artık internet çağı olduğu için kızlar adet olacağını biliyor. Şayet sancılı bir deneyim oluyorsa, ne olduğunuzu şaşırabilir ve yetişkinlik döneminde nasıl bir insan olacağınızı bu dönemde belirleyebilirsiniz.

Bu ağrıyı ilk kez çeken kızlara söylenen ilk şey genellikle evlenince geçeceği oluyor. Evlenince geçmiyor. Bunun bilimsel açıklaması yok. Çıkış noktası sevişmek de atış noktası neresi olacak? Adet sancısı geçsin diye evlenmeyin. En fazla 9 ay adet görmez, sonra da doğum sancısı çekersiniz?

Bonus: ‘’ Ay sen bu sancıya dayanamıyorsan evlenince ne yapacaksın!?’’ Evlenmeyin.

3 ) Kendinize evcil ahtapot alın

Ahtapotunuz olsaydı, bir yandan karnınızı sıcak tutar, bir yandan sıcak çikolatanızı içirir, aynı zamanda saçlarınızı okşar ve aynı zamanda sizi dinlendirdi de. Ütopyalar güzeldir? Ferhan Şensoy’un adet sancısıyla ilgili bir tiradı var mıydı ya?

4 ) Ekşi sözlüğe girin!

Ekşi sözlükte ‘’adet sancısı’’ şeklinde arama yaparsanız, birçok erkek suserın adet sancısını tarif etmiş kızlar için ‘’ilgi çekmeye çalışıyor.’’, ‘’tamam kadınsın, anladık.’’, ‘’erkekler sana mesaj atsın diye mi bunları yazıyorsun?’’ temalı entrylerini görüp sinir harbi geçirebilir ve dilersiniz onlara tek tek mesaj atıp tüm öfkenizi kusabilirsiniz. Bu yöntem adet sancısına etki etmeyebilir ama konu o değil.

5 ) Yasal haklarınızı kullanın!

Bir kadın, işlediği suçlardan dolayı dava edilirse, o tarihlerde adet olması dolayısıyla cezai indirim alabiliyor. Eşinizi, dostunuzu, sevdiklerinizi bununla tehdit edin.

6 ) Kız arkadaşlarınızla aynı evde yaşayın!

Bilimsel açıklaması olmasa da aynı evde yaşayan kadınların regl de senkronize bir şekilde oluyor. Bu sayede arkadaşlarınızın da acı çektiğini görerek yalnız ve mutsuz olmaktan kurtulabilir, beraber acı çekerek mutsuz olabilirsiniz.

7 ) Yoga yapın!

Yoga yapmak için zengin olmaya gerek yok. Temel hareketler, YouTube adlı nadide siteden bulunabilir. Yarım saatlik açma-germe hareketleri sayesinde vücudunuzdaki ağrıyı hafifletebilirsiniz. Bu yöntem; dünyadaki tüm sıcak su torbalarıyla eşit şartlarda yarışır.

8 ) Sancınıza ‘’Not Today…’’ deyin!

Bu yöntem yalnızca Arya’nın ölümden kurtulmasını sağlamıyor. Sizin de adet sancınızdan sağ kurtulmanıza yardım ediyor. ‘’Türkçesi varken, neden İngilizce yea…’’ Diyen arkadaşlarımız ise Türkçe ile sancıyı kapı dışarı atmaya çalışabilir.

9 ) İmkanınız varsa adet simülatörü icat edin

Bu sayede sevdiceğinize, kankalarınıza ve iş arkadaşlarınıza aynı sancıyı yaşatarak mutlu olabilirsiniz.  Aynı şekilde, gene imkanınız varsa force’u kullanıp bu ağrıyı yaşamalarını da sağlayabilirsiniz.

10 ) ‘’Arkama çaktırmadan bi’ baksana’’ kankası bulun

Böylece, adet olduğunuzu insanlar anlayacak paranoyasından çıkabilir, en azından bu açıdan içinizi rahat ettirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

    • Adet Takvimi Nedir?

      Regl Dönemi
    • Gerçeklikten uzak 6 ped reklam klişesi

      Eğlenceli Şeyler
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş