Probiyotikler Karın Bölgesi Yağlarını Eritir mi?

Sıklıkla duyduğumuz fakat birçoğumuzun aslında ne işe yaradığını bilmediğimiz probiyotiklere bir göz atmaya ne dersiniz?

Fermente gıdalarla ya da takviyelerle vücuda alınan probiyotikler aslında canlı mikroorganizmalardır ve dost bakteriler olarak adlandırılırlar. Vücuda alındıklarında sindirim sitemi, kalp sağlığı, cilt sağlığı ve bağışıklık fonksiyonları üzerine birçok olumlu etki yaparlar. Hatta depresyon ve anksiyete ile mücadele etmede bile görev görürler. Bunların yanında herkesin merak ettiği ve ahh şu karın bölgesi yağları nasıl eriyecek sorusunun cevabını vermeye de bir miktar yardımcı olurlar.

Gelelim kilo kaybında etkilerini nasıl gösterdiklerine;

*Bazı probiyotikler dışkıyla atılan yağ miktarını artırarak diyette yağın emilimini azaltabiliyorlar. Diğer bir deyişle diyetimizdeki gıdalardan daha az kalori almamızı sağlıyorlar.

*Doygunluk hormonlarının salınmasını etkileyip, kalori ve yağ yakmamıza yardımcı olabiliyorlar.

*Bazı proteinlerin seviyelerini artırarak vücutta depolanmaya müsait olan yağın azalmasına yardımcı oluyorlar.

Peki ya takviyeler harici probiyotiklerin hangi gıdalarda olduğunu biliyor musunuz?

Yoğurt, kefir , turşular, son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz kombucha, kaşar ve mozzarella gibi peynirler probiyotik açısından favori besinler arasındalar. Demem o ki beslenmenizde bu besinlerden en az birine mutlaka yer verin. Benim karın yağlarımla ilgili bir sorunum yok diyorsanız da en azından cilt güzelliğiniz için yer verin 🙂

Dyt. Sedef Olcay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Boyun Kırışıklıkları İçin Ev Yapımı Maske Tarifleri

      Bunlar Taze
    • Hayatta Her Zaman Yüzeysellikten Uzak Duran İnsanların Çok İyi Bildiği 11 Zorluk

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş