Regl Döneminde Soğuk Su İçme!

Yapılan araştırmalar, soğuk suyun dönemler boyunca ağrıyı arttırabileceğini söylüyor. Bu nedenle, regl dönemizin beş günü boyunca ılık veya sıcak su içmeniz önerilir. Ayrıca Pepzine sana regl dönemin boyunca devamlı su içmeni öneriyor! Bu emin ol regl sancılarını azaltmakla beraber seni daha dinç tutacak!

Çeşitli doktorlar, acıyı yatıştırmaya yardımcı olduğu ve ayrıca dönem kramplarının kısmi kurtuluşuna yardımcı olduğu için ılık su tüketmenin daha iyi olduğunu söylemiştir. Çin çalışmalarına göre, soğuk su içmek vücudunuzun dengesine zarar verecek ve aynı zamanda cildinizi ve sağlığınızı da etkileyecektir. Çinli kadınlar kızlarına soğuk su içmemelerini, özellikle de sağlıklarını etkileyeceği dönemlerde önermiyorlar.

Soğuk su, dönemler boyunca bağırsaklarınıza zarar verebilir! Birkaç Çinli çalışma, soğuk su içmenin bağırsaklarda düşük sıcaklığa yol açacağını ve bağırsakların besinleri emmesini zorlaştıracağını ortaya çıkardı. Çin çalışmalarına göre, soğuk su içmek sivilce sorunlarına yol açabiliyor!

 

Melisa Darmar

@femmelle.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Bunları Yaşıyorsan Nedeni PKOS Olabilir!

      Bunlar Taze
    • Neden İstediğim Hiçbir Şey Olmuyor Benim Ya?

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş