Usta İşi Bir Proje: Kadın Ustalar!

Kadınlar ustalık isteyen işleri başarıyor, elinin emeğiyle kazanıyor. İster pimapen takıyor, ister boya ve badana yapıyor, ister asansör tamir ediyor. Evet; bu işleri en iyi şekilde yapan, dünyanın ve Türkiye’nin önemli firmaları tarafından eğitilmiş, sertifikalı kadın ustalar var. İşinin ehli kadınlar var. Şimdi seni kadınlara ilham veren, onlara yeni iş olanakları tanıyan ve kendilerini güçlü, cesur ve yetkin hissetmelerini sağlayan bir projeyle tanıştırmak istiyorum: Turkcell SİM’in hayata geçirdiği Kadın Ustalar Projesi ile. Bu proje, “işin cinsiyeti olmaz, ustası olur” sloganıyla, kadınları da ustalık gerektiren ve “erkek işi” algısını taşıyan işlere dahil ediyor. Kullanıcılarını, iş bulmak isteyen binlerce kadın ustayla buluşturuyor. Yani Kadın Ustalar Projesi, iş hayatına yepyeni bir soluk getiriyor. Kadın eliyle, kadın gücüyle…

Kadın Ustalar Projesi nasıl işliyor?

Bu projede işi ustasına yani kadınlara bırakıyoruz. İster binlerce eğitimli kadın ustadan birini çağırıyor, istersek de onlardan biri oluyoruz. Şöyle ki; evinde veya işinde kadın usta çalıştırmak isteyen kullanıcılar SİM üzerinden tesisat, elektrik tamiri, yer döşeme, boyacılık gibi 45 ayrı meslek dalında eğitimli kadın ustalardan hizmet alabiliyor. Ayrıca işe ihtiyacı olan ve kadın usta olmak isteyen kadınlar da yine SİM üzerinden başvuru yapabiliyor.

SİM’den kadın usta çağırmak da çok pratik

Öncelikle SİM uygulamasını indiriyorsun. “Kadın Usta Çağır” butonuna tıkladıktan sonra, birkaç adımda net ihtiyacını belirtip, bulunduğun şehirdeki kadın ustaların tekliflerinden en beğendiğini seçiyorsun. Teklifleri incelerken aklına takılan, merak ettiğin bir şey olursa veya pazarlık yapmak istersen teklifi veren kadın usta ile uygulama üzerinden mesajlaşabiliyorsun.

Kadın Ustalar Projesi; kadınlara destek olurken, kadınların birbirine destek olması için de bir platform yaratmış oluyor. Kadınların iş hayatına daha çok dahil olmasını sağlıyor. Çünkü bu proje bir yandan kadınları maddi ve manevi olarak desteklerken bir yandan da kadınların daha iyisini başarabileceğine olan özgüvenini artırıyor. Çünkü kadınların daha iyisini başarabileceğine gönülden inanıyor.

Sen de bu projenin bir parçası olmak ve Türkiye’nin kadın ustalarını desteklemek istiyorsan SİM’i hemen indir:

iOS için: https://itunes.apple.com/tr/app/sim/id1086915268?mt=8

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.akk


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • Sosyal Varlıklar Olmamızı Sağlayan Beyin Gücü: Makyavelist Zeka

      Bunlar Taze
    • Hayatını Kendi İstediği Gibi Yaşayan Kadınların 15 Ortak Özelliği

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş