Her Güçlü Kadının Sahip Olduğu 5 Özellik

Hiçbirimizin süper güçleri yok. Ama kadınlar olarak bizlerin -fantastik olmasa bile- birtakım güçleri var. Aslında bazen bir savaşçıya dönüşmemizi sağlayan birtakım güçlü özelliklerimiz var. Karakterimiz, çözüm yeteneğimiz, vazgeçmememiz, sağlam duruşumuz, kendimizi bilmemiz gibi. Ama her şeyden önemlisi kendimizi sevmemiz ve kabul etmemiz. Bunlar da yeri geldi mi bizi birer süper kahramana dönüştüren özellikler. Tarihi değiştiren, tarihte bir iz bırakan Marie Curie’ler, Ursula K. Le Guin’ler, Sabiha Gökçen’ler de hep bizden. Senin içinde de güçlü bir kadın var. Güçlü kadınların özelliklerini okurken, “işte bu benim!” diyeceklerin olacaktır eminim…

1- Güçlü kadınların pes etmemek gibi bir özellikleri vardır. Kafalarına bir şeyi koydularsa bunun için çalışmaktan, hedeflerine ve hayallerine emin adımlarla ulaşmaktan yorulmazlar. Bunu yaparken de kendilerine güvenirler.

2- Güçlü kadınların hatırı sayılır bir mizah anlayışı vardır. Mutlu olmasını ve mutlu etmesini bilirler. Çünkü gülmenin kalbe iyi geldiğini, kalori yaktırdığını ve stresi alıp götürdüğünü iyi bilirler.

3- Güçlü kadınlar bir kahraman aramaz. Onlar kendilerinin kahramanıdırlar. Özgürlükleri ve kimlikleri onlar için önemlidir.

4- Güçlü kadınlar kendilerini severler. Güzellik standartlarına takılmaz, kendi standartlarını belirlerler. Bu da etrafa ışık saçmalarından bellidir.

5- Sağlığın en önemli şey olduğunu bilirler. Sağlıklı beslenir, yeterli miktarda su içer, cildine ve vücuduna iyi bakar, düzenli uyur ve egzersiz yaparlar. Ve bunu güzel görünmek için değil, sağlıklı yaşamak adına yaparlar.

Senin de güçlü bir kadın olduğunu, dolayısıyla sağlığına değer verdiğini biliyorum. Bunun için de sana Güvencell Sigorta’nın yaşam desteği Yaşasın Kadınlar Sigortası’nı öneriyorum. Kadınlara özgü kanser türlerinden birine yakalanman durumunda, seni finansal güçlüklere karşı güvence altına alırken, verdiği danışmanlık hizmetleriyle manevi olarak da destekliyor. Üstelik sigorta kapsamında ücretsiz mamografi hizmetinden de yararlanabiliyorsun. Güçlü bir kadın olarak; hiçbir zorlukta pes etmek yok, hiçbir engelde durmak yok; önlem almak var, destek almak var! Yaşasın Kadınlar Sigortası ile yaşasın sağlığın!

Turkcell’in grup şirketi olan Güvencell Sigorta aracılığıyla Yaşasın Kadınlar Sigortası için SİM’e mutlaka göz at tatlım.

İşte SİM’i telefonuna indirebileceğin adresler:

iOS için: https://itunes.apple.com/app/id1086915268?mt=8

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.akk&hl=tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    • 21. Yüzyılda Büyük Beklentilerle Çıkışını Yapmış Ancak Başarısız Olmuş 10 Teknoloji

      Bunlar Taze
    • Fermuarı Açık Kalan Binalar!

      Bunlar Taze
Peptify x
Mesaj Yaz

Paylaş