5 Adımda Vücudunu Sevmeyi Öğren

Sağlıklı olmanın önemini artık çok iyi biliyoruz. Sağlıklı olmak ruh, beden ve zihin üçlüsünü kapsayan bir durum. Yani bedenimizin sağlığına dikkat ettiğimiz kadar ruh ve zihin sağlığını da önemsemeliyiz. Bunun için de doğru beslenerek, iyi uyuyarak ve egzersiz yaparak güçlü bir bedene sahip olmalı; stresi hayatımızdan uzaklaştırarak güçlü bir ruha ve zihne sahip olmalıyız. Yani kendimizi hiçbir şekilde ihmal etmemeliyiz. Aslında her şey bizim nasıl hissettiğimizde bitiyor. Psikolojimiz hayatımıza önemli bir şekilde etki ediyor. Bir kadının bedeniyle barışık olması da psikolojisini etkiliyor. Bedenimizin nasıl göründüğünden çok sağlıklı olup olmadığı meselesi daha önemli. Ama biz bazı güzellik standartlarından, özellikle de sosyal medyanın dayattıklarından, ister istemez etkilenebiliyoruz. Olduğumuz, her gün aynada gördüğümüz kişiye yabancılaşabiliyoruz. Bu da hayat enerjimizi emiyor ve pek çok konuda isteksiz olmamıza sebep oluyor. Kendimizi adeta bir fanusa kapıyoruz. Tabii ki kendimizi nasıl iyi hissediyorsak o şekilde olmamız bizim en doğal hakkımız. Ama bedenimizi kabul ettiğimizde kendimizi daha iyi hissettiğimiz de bir gerçek. Bunun için bir yerden başlamak gerek. İşte vücudunu daha çok sevmeni sağlayacak bazı ipuçları:

1- Kendini acımasızca eleştirmek yerine neden iyileştirmiyorsun? Hani en yakın arkadaşın sana gelip de sıkıntısını anlatmıştı ve sen ona çok iyi davranmış, yardımcı olmuştun ya, işte kendine de aynı anlayış ve sevgiyle yaklaş.

2- İstediğin şeyleri giymen konusunda önündeki tek engel yargıların. Bunları bir kenara bırak ve içinde rahat hissettiğin, seni mutlu eden, renklerini ortaya çıkaran şeyleri giy. Burada önemli olan o eşsiz ışığını yansıtman.

3- Seni sürekli eleştiren, kalıplara sokmaya çalışan ve sana iyi gelmeyen insanları hayatından çıkar. Bu hayata bir kere geliyorsun ve toksik ilişkilerle vakit kaybetmemelisin. Dış görünüşüne takılan insanlar da böyleler, inan.

4- Seni sen yapan en önemli şey karakterin, tarzın, yeteneğin, kısaca sensin. Bu yüzden kendini göstermekten çekinme. Kendini sevmek çok kolay değil ama bunu başarabilirsin. İşe kendini kimseyle kıyaslamayarak başla.

5- Vücuduna önem ver çünkü o senin, o sensin. Sağlıklı yaşadığında bunu kendin için yapacaksın. Her nefesinle hayata güzellik katacaksın. Bu yüzden sağlıklı yaşa, ruhunu besle ve zihnini dinç tut.

Kendini, bedenini sevmek kendinle ilgilenmekle başlar. Bedeninin sesine kulak vermek, onun ihtiyaçlarını karşılamak ve onu iyi etmekle başlar. Bunun için; ruh, beden ve zihin sağlığın için gerekli adımları atmalısın. Bu konuda asla yalnız değilsin. Çünkü sana destek olmak, daha rahat ve huzurlu hissetmeni sağlamak için harika bir ped var. Kotex Günlük Pedler! Yeni ve geliştirilmiş teknolojisi ve nefes alan yüzeyi ile Kotex günlük pedler; %100’e kadar rahatlık ve ferahlık sağlarken pamuksu yumuşaklığı cildimizi rahat hissettirmek için her zaman bizimle. Kendine iyi davran ama bunu laf olsun diye yapma. Çünkü ben, istediğinde standartlara takılmak yerine kendini göstereceğini ve alkışları toplayacağını çok iyi biliyorum. Nereden mi biliyorum? Çünkü benim tatlım #isterseyapar!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments