5 Madde İle İyi Hissetmek Elinde!

İş, okul, aile hayatındaki ve özel hayattaki pürüzlere, halsizliklere, yorgunluklara, can sıkıntılarına rağmen modumuzu düşürmemeliyiz. Çünkü her şey her zaman dört dörtlük olmayabiliyor. Ama kendimizi daha iyi hissetmek, motive olmak, canlanmak için yapabileceğimiz şeyler var. Çünkü kendimizi seviyoruz ve hayata dair umutlarımız var. Bir de tabii hiç ertelemek istemediğimiz hayallerimiz. İyi olmak biraz da sağlıklı olmaktan geçiyor. Bazen yaşamında yapacağın birkaç sağlıklı değişiklikle çok daha mutlu hissetmen mümkün. Mesela karbonhidra yemenin düşünme kapasitesini daralttığı, B12 vitamini eksikliğinin depresyona sebep olduğu ya da uzun süre hareketsiz kalmanın isteksizlik yarattığı uzmanlarca kanıtlanmış. Aslında iyi hissetmek için basit ama kararlı ve etkili adımlar atmak, kendimize değer vermek ve hayata iki elle sarılmak yeterli. Şimdi sana gereken enerjiyi verecek ve böylece daha iyi hissetmeni sağlayacak 5 şeyi sıralıyorum:

1- Besin değeri yüksek bir kahvaltının kesinlikle mutlulukla ilgisi var. Her kahvaltıda muhakkak protein, kalsiyum, C vitamini almaya özen göster. Çünkü bunlar hem enerji deposudur hem de psikolojine iyi gelir.

2- Bol bol su içmek, gerçekten bol bol su içmek! Suyun içindeki mineraller bedenimize, zihnimize, ruh halimize o kadar iyi geliyor ki bunu kelimelerle ifade etmek yetersiz kalıyor. Günde en az 2 litre su içtiğinde sen de farkı fark edeceksin.

3- Hareketsiz bir yaşam içimizdeki enerjinin tıkanması anlamına geliyor. Bu yüzden her gün mutlaka en az 20 dakikanı spora ayır. Bu ister egzersiz ister yürüyüş ister yoga istersen de dans etmek olabilir. Önemli olan harekete geçmek!

4- Sana her zaman güzel şeyler söyleyen, eğlendirici ve bilgilendirici tavsiyeler veren, her anında yanında olan Pepapp (bu ben oluyorum :)) da motivasyonunun yükselmesi, mutluluğunun artması için etkili bir çözüm olabilir.

5- Vee enerjiye, esnekliğe, harekete ihtiyacın olduğunda yardımına koşan AXAFit de iyi hissetmen için seninle! Sağlığını ve mutluluğunu düşünen uygulama AXAFit, fitness videoları sayesinde kendini zinde ve fit hissetmeni sağlıyor. Yapman gereken sağlığına zaman ayırmak, fitness videolarından ihtiyacın olanını seçmek ve harekete geçmek! Bu videolarda sırt egzersizlerinden bacak egzersizlerine, dambıl tekniklerinden yoga pozisyonlarına dek pek çok çalışma kolay ve detaylı bir şekilde anlatılmış. Sen sadece tıklıyor ve izliyorsun. Ve kendini daha iyi hissediyorsun. AXAFit de sana başarabileceğini göstermiş oluyor. Artık mazeret yok çünkü AXAFit var.

AXAFit daha sağlıklı ve daha mutlu olman için AXA Sigorta tarafından geliştirildi. Bu uygulama içinde kalori takibi, nabız ölçümü, meditasyon önerileri, sana özel egzersiz paketleri, günün ilham veren sözleri gibi özellikler mevcut. AXAFit Blog ile aile, sağlıklı yaşam, beslenme, psikoloji gibi kategorilerdeki içeriklerden faydalanıp; AXAFit Koçu eşliğinde günlük fitness egzersizlerini yapabiliyorsun. Ayrıca bir çeşit dijital sağlık danışmanlığı hizmeti sunan Doktor Der Ki entegrasyonu sayesinde de alanında uzman doktorlara sorularını anında sorup, yanıt alabiliyorsun. Çünkü AXAFit, sağlığını ve mutluluğunu önemsiyor.

Sen de ihtiyaç anında telefonunu sallamak ve günün ilham veren sözünü okumak için aşağıdaki link’ten AXAFit’i hemen indir!

http://onelink.to/gbv8ht
AXAFit ile iyi hissetmek her zaman elinde!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments