MinnoşMinnoş

8 Adımda Haftaya Büyük Bir Motivasyonla Başla!

Pazartesi günlerinin sendroma dönüşmesi gerekmiyor. Önümüzde istediğimiz gibi şekillendirebileceğimiz yepyeni bir haftanın olması çok iyi bir şey aslında. Kendimizi canlanmış, işler için motive, kararlar için hazır hissetmemiz mümkün. Çünkü aslında pazartesi biraz da yeni bir şans gibi. Dinlendiğimiz bir hafta sonunun ardından, işlerin bir kısmını cumadan yapmış olduktan sonra ve hafta başını sıcacık bir kahve ile karşıladığımızda her şey biraz daha kolaylaşabilir. Bundan sonrası yeni adımlar atma, yeni hedefler belirleme vaktidir. Ve o hedeflere biraz daha ulaşmak için önümüzde koca bir hafta vardır. İşini severek yapmak ve ürettiklerinin getirdiği takdir sayesinde motive olursun zaten. Her seferinde başarıya bir adım daha yaklaşırsın. Havadan sudan sebepler seni durduramaz. Hedefin zirveyse, haftaya başlamak modunu düşüremez. Hayata renk katmak için bundan daha iyi bir başlangıç olamaz. Sendrom seni solduramaz. Hadi, şimdi haftaya nasıl büyük bir motivasyonla başlarız bir bakalım.

1- Pazar günü mutlaka iyi dinlen, sevdiğin bir şeyler yap ve erken uyumaya çalış. Böylece pazartesi dinlenmiş bir bedenle uyanacaksın.

2- Pazartesi olmadan pazartesi gününü planla. Neler yapacaksın, neler motivasyonunu bozuyor, neleri temizlemelisin, nelere boş yere enerji harcamamalısın…

3- Sevdiğin bir müzikle uyanmanın, yatakta esneme hareketi yapmanın, ılık limon suyu içmenin ve ılık duş almanın gücünden faydalan.

4- Besleyici ve lezzetli bir kahvaltıyı asla atlama. Kalitesiz karbonhidratlar ve şekerli içecekler yerine, sağlıklı bir kahvaltı yap ama. Yanında da sıcacık kahven ya da çayın olsun.

5- İletişim kurduğun herkese günaydın ve teşekkürler demeyi ihmal etme. Güneşi hisset ve gülümse. Bunları yapmak çok zor değil, etkisi ise gerçekten şaşırtıcı derecede olumlu.

6- İşe önce ertelenmeden yapılacaklar listenle başla. Çünkü işler ertelendikçe gözünde büyür. Önemli olan zamanı iyi ve etkili kullanman. Böylece o listenin tamamına tık atabilirsin.

7- Pazartesi akşamını sevdiğin bir şeye, kendine ayır. Gün içinde yeterince çalıştın, hem pazartesi senin için sendromu ifade etmiyor. O zaman rahatla ve tadını çıkar.

8- Eğer imkanın varsa hafta sonu kesinlikle çalışma. Çünkü ancak bu şekilde gerçek anlamda dinlenir ve yenilenirsin.

Başarmak istediğinde ne pazartesiler ne de bahaneler sana engel olamaz. Regl günlerin de öyle. Her hareketinle uyumlu esnek yapısı ve 100.000’den fazla hava alan mikro gözenekleri ile hareket halindeyken bile rahatlık ve güven Kotex Active’de. Hayallerin için harekete geçme enerjisi ise sende. Her haftaya büyük bir motivasyonla başla, planlı ol, aktif ol, kendin ol! Pazartesilerin kadınları durdurduğunu düşünenler var. Oysa onlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments