MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

8 Maddede Cher Efsanesi!

Her dönemin bir Cher’i var çünkü onun için yıllar sadece kariyerindeki yeni dönemleri ifade ediyor. Pop ikonu Cher tam 73 yaşında. Ve bu onu asla durdurmuyor. 60’larda “Bang Bang”, 70’lerde “Gypsys, Tramps & Thieves”, 80’lerde “Just Like Jesse James”, 90’larda “Dov’e L’Amore”, 2000’lerde “Take It Like a Man” gibi şarkılarla hep hit olmayı, hep canlı kalmayı, her döneme hitap etmeyi başardı. “Moonstruck” (1987), “Mermaids” (1990), “Burlesque” (2010) gibi filmlerle sinemada da yıldızlaştı. Oscar da dahil olmak üzere; Grammy, Emmy, Golden Globe, Cannes gibi 250’den fazla ödülün sahibi oldu. Enerjisi, yaratıcılığı, üretkenliği ve popülerliği asla bitmeyen bir kadın o. Kadınlar ve kadın hissedenler için güçlü bir rol modeli, müzikal başarılarıyla büyük bir örnek. “Annem zamanı gelince zengin bir adamla evlen demişti. Ona şöyle cevap verdim: Anne, ben zengin bir adamım!” sözü ne kadar bağımsız olduğunu gösteriyor. İşleri ise yeteneğinin imzası. Hem de yıllardır. İşte efsane Cher’le ilgili belki de daha önce duymadığın birkaç bilgi:

1- Tam adı Cherilyn Sarkisian LaPiere olan Cher, Kaliforniya doğumlu ve Ermeni kökenli bir aileden geliyor. Cher ismini ise 1978’de aldı.

2- 1969 yılında şarkıcı Sonny Bono ile evlendi ve 1974’te boşandı. Sonny ile arkadaş kalsa da evliliği için şu sözü söylemişti: “Sonny beni salak bir hizmetçi kız sanıyor.”

3- Sonny Bono’dan Chaz adında bir çocuğu var.

4- “Believe” şarkısının getirdiği başarıyla beraber Cher, hit bir şarkıya imza atan en yaşlı kadın şarkıcı oldu. Şarkı 1998’de yayınlandığında, Cher 52 yaşındaydı.

5- Cher müzik türleri arasında hızlı ve kolay geçiş yapan tek şarkıcı olarak da biliniyor. 60’larda folk’la başladığı kariyeri, 70’lerde pop, 80’lerde disko, 90’larda ve 2000’lerde dans müziğiyle devam etti.

6- 1987 yapımı “Moonstuck” filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ının sahibi oldu. Oscar Ödül Töreni’nde giydiği kıyafet uzun süre konuşuldu.

7- Cher 60’larda uzun siyah saç, hippi tarzı yüksek bel, bandana ve Cherokee tunikleriyle moda ikonu haline geldi. Kim Kardashian gibi pek çok kadın onun tarzının peşinden gidiyor.

8- 70’lerde Cher Barbie’si üretildi. O kadar çabuk tükendi ki piyasada en yüksek satışla tükenen oyuncak bebek oldu.

Enerjisi hiç bitmeyen, hayatın istediği her alanında aktif ve üretken olan, başarmak için sınırlarını zorlayan kadınlardan biri de sensin. Bu yüzden özel günlerin seni durdurmasın. Yeni Kotex Active ile özel günlerinde %100’e kadar rahatlık ve güven seninle. Kim demiş kadınlar istediği her şeyi başaramaz diye. “Başından beri dünyaca ünlü bir yıldız olmayı istedim” diyen Cher’i hatırlayalım. Onlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments