SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Aktif Olmayı Seven Kadınların Yapmaktan Hoşlandığı 10 Şey

Hareketli olmanın faydaları saymakla bitmez: Stressiz bir yaşam, motivasyon, üretkenlik, olumlu bakış açısı ve dahası. Bazı kadınlar vardır ki hareketli yaşamayı, hayatın içinde özgürce ve cesurca yer almayı, aktif olmayı bir yaşam biçimi haline getirmişlerdir. Adım atmaktan korkmaz, hedeflerine koşmaktan yorulmazlar. İsterlerse yapabileceklerini, sonuna kadar gidebileceklerini bilirler. Çünkü hiçbir güzel hikaye yerinde sayarak başlamaz. Ayrıca aktif olmak mutluluk sebebidir de. Hem salgılanan endorfin sayesinde hem de kendine inanmanın ve yola çıkmanın verdiği güç sayesinde. Aktif olmayı seven kadınlar kendilerine ve çevrelerine pozitif enerjiler yayar, canlılık katarlar. Başka kadınların da harekete geçmelerini sağlarlar. İşte onların yapmaktan en çok hoşlandıkları 10 şey:

1- Sabah oldu mu yataktan ok gibi fırlarlar. Yeni bir gün, yeni maceralar demektir çünkü. Hedeflerine ulaşmak için önlerinde yepyeni bir fırsat vardır. Alarmı sorun etmez, erken kalkmanın erken yol almak demek olduğunu bilirler. Hem bir bardak portakal suyunun açamayacağı hiçbir uyku mahmurluğu da yoktur.

2- Gün içinde egzersize, esneme ve gerinme hareketlerine, yürüyüşlere, yogaya yani kısacası spora zaman ayırırlar. Bu rutinin bedenleri kadar zihinlerine de çok iyi geldiğini bilirler. Daha sağlıklı düşünmek, daha canlı hissetmek ve huzurlu olmak için asla es geçmedikleri bir aktivitedir bu.

3- İş hayatında da aktiftirler. İşte başarılı olmanın formülü görünür olmak, niteliklerini ve çalışmalarını ön planda tutmak, toplantılarda dillendirmektir çünkü. Planlı ve organize çalışırlar, fikirlerini, bilgilerini ve icraatlarını ifade etmekten asla çekinmezler.

4- Sosyal organizasyonlara, gönüllü platformlara, eğitim programlarına, atölye ve workshop’lara dahil olmaktan keyif alırlar. Ve bu oluşumlarda sadece pasif bir üye olarak değil, özverili ve aktif bir çalışan olarak yer alırlar. Saha çalışmaları tam onlara göredir.

5- Kimse izlemiyormuş gibi dans etmeyi ve bu sayede deşarj olmayı severler. Bu, onların meditasyon anlayışıdır. Çünkü onlar için müziğin ritmine kendini kaptırmak, gündelik sıkıntılardan uzaklaşmak, anı yaşamak paha biçilmezdir.

6- Aktif olmanın birinci kuralının iyi çalışan bir metabolizma ve sağlıklı yaşam olduğunu iyi bilirler. Dengeli beslenme, düzenli uyku, kişisel bakım onlar için zorunluluk değil; bir var oluş biçimidir. Seve seve yaparlar bunları.

7- İster bir kitap ister bir resim ister bir fotoğraf ya da el emeği göz nuru bir çalışma, teknolojik bi ürün olsun hiç fark etmez; onlar üretmeyi severler. Çünkü bu sayede ruhlarını besler, güzellikler yaratırlar. Üretkenlikleri bazen de bilgiyi paylaşmak ya da insanların hayatını kolaylaştıracak keşifler yapmak şeklindedir.

8- Gezmekten, gezerken keşfetmekten, farklı kültürleri tanımaktan, yeni yüzler ve yeni ortamlar görmekten, yeni lezzetler tatmaktan, kısacası deneyimler yaşamaktan büyük keyif alırlar. Onlar için tatiller bir maceradır.

9- Ne olursa olsun yollarına devam etmek gibi bir huyları vardır. Engeller, yapamazsınlar, başarısızlık korkusu onları pek durduramaz. Hata yapmanın ya da başarısız olmanın insana dair olduğunu bilirler. Ama asıl hatanın pes etmek ve kendine acımak olduğunu da bilirler.

10- Onlar bazen yerlerinde duramayan, bu enerjisini çevrelerine de yayan, bazen birlikte çok eğlenilen, bazen de akıllı çözümleriyle günü kurtaran kadınlardır. Güçlerini ve enerjilerini savaşçı ruhlarına, vazgeçmemelerine, düşseler de hemen kalkmalarına ve sık sık gülmelerine borçludurlar.

Aktif olmayı seven kadınların en büyük destekçisi de Kotex. Hiçbir zaman, hiçbir yerde durmadan ilerleyebilmek ve rahatlık, özgürlük içinde hayatına hiç mola vermeden devam edebilmek için Yeni Kotex Active her zaman yanında! Senin gibi maceracı bir kadın için de desinler ki: O #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments