Anında Zinde Hissetmeni Sağlayacak Süper Besinler

Kendini her zaman enerjik ve sağlıklı hissetmek istersin değil mi? Ne de olsa seni hiçbir halsizlik, hiçbir soğuk, hiçbir sonbahar depresyonu durduramaz. Çünkü seni hayallerine kavuşturacak planların var. İşinde hassas ve kararlısın. Modunun düşmesine asla izin veremezsin. Çünkü daha katetmen gereken yollar var. Zirveye şunun şurasında ne kadar var? Solgunluk sana göre değil. Çünkü sen hayata renk katıyorsun. Hem hayatın tadını en çok da sen çıkarıyorsun. Yerinde duramıyorsun, hiçbir şeyin seni durdurmasına da izin vermiyorsun. İşte sınırsız ve kesintisiz enerji, aktif ve neşeli bir hayat için birtakım besinlerin süper gücünden faydalanabiliriz bence. Çünkü sık sık tüketildiklerinde zinde hissetmemizi sağlayan ve sağlığımıza sağlık katan besinler onlar. Her biri faydalı, bir o kadar da tatlı. Hadi, her zaman enerjik ve sağlıklı hissetmemizi sağlayacak besin takviyelerine bakalım.

Su: O her sağlıklı beslenme listesinin bir numaralısı. Yorgunluğa ve cansızlığa birebir. Aslında içeriğindeki oksijen ve mineraller sayesinde, iyi hissetmediğinde sana sinyal gönderiyor. Su içmeli ve tükettiğin besinleri enerjiye dönüştürmelisin diye.

Muz: Muz, içerdiği doğal şekerler, lif ve potasyum sayesinde tam bir enerji deposu. Tok tutuyor, besliyor ve mutlu ediyor. İster tek başına ye, ister yoğurda kat ye, istersen de üstüne fındık ezmesi sürüp ye.

Kuruyemiş: Kaliteli yağa sahip tohumlar gün boyu zinde hissetmeni sağlıyor. Özellikle de günde bir avuç badem, fındık ya da ceviz. Bu zengin besin kaynağını yanında da kolaylıkla taşıyabilirsin.

Mantar: Bir porsiyon mantar vücudunun ihtiyaç duyduğu demirin %50’sini karşılayabiliyor. Bu da kan akışını düzenliyor ve enerjiyle dolmanı sağlıyor. Mantarın çok lezzetli olması da cabası.

Bal: Bal hem enerji veriyor hem de tatlı krizlerinde leziz ve sağlıklı bir alternatif olabiliyor. Günde 1 kaşık bal sana çok iyi gelecek. İstersen balı, yoğurda ya da çaya karıştırıp yiyebilirsin.

Yumurta: 1 adet yumurta günlük protein ihtiyacının %30’unu karşılıyor. Ayrıca yumurtada aminoasit ve omega-3 yağı da var. Haftada 2-3 yumurta enerjini katlıyor, gün boyu iyi hissetmeni sağlıyor.

Balık: Balık tam bir omega-3 , protein ve zengin mineral kaynağı. Hem tükettiğin besinleri yakmana yardımcı oluyor hem de yediklerini çabucak enerjiye çeviriyor. Haftada en az 2 kez balık tüketmelisin.

Yeşil çay: Yeşil çayın enerji verici bir gücü var. Günde 2 fincan yeşil çay, kahveden daha çok enerji veriyor ve daha uzun süre enerjik hissetmeni sağlıyor. Ayrıca zihnini de açıyor.

Hayallerine ulaşırken yorgunluk, bitkinlik, isteksizlik sana engel olamaz. Regl günlerin de öyle. Bu kadar aktif olmak için çalışırken, regl günlerinde de bu aktif hayatına her harekette rahatlık ve güven veren Yeni Kotex Active ile ara vermeden devam et. Sağlıklı, rahat ve mutlu bir kadın isterse dünyayı değiştirir. O #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments