MinnoşMinnoş

Başrollerinde Kadın Karakterlerin Olduğu, Aksiyonu Hiç Bitmeyen 8 Film

Baştan sona hop oturup hop kalkarak izlediğimiz filmler var. Hareketi ve aksiyonu bol bu filmler sayesinde bizim de enerjimiz yükselir, adrenalinimiz tavan yapar. Bunun insan sağlığına olumlu etkileri de vardır üstelik. Mesela kalbimizi korur, bağışıklık sistemimizi düzenler, psikolojimize iyi gelir. Hatta bazı bazı özellikle böyle filmler izlemek isteriz. Heyecana doyalım diye. Şimdi sana başrolünde, filmin yüksek temposuna liderlik eden kadınların yer aldığı filmlerden bahsedeceğim. Onlar kötülere meydan okuyan, binalardan atlayan, karanlık yerleri patlatan, dövüş teknikleriyle kendilerine hayran bırakan, savaş taktikleriyle ekibini ileriye taşıyan, hız kesmeden çarpışan ve filmlere hareket katan karakterler. Ve onların olduğu filmler de kesinlikle izlemeye değer. Eğer patlamış mısırın ve içeceğin hazırsa; kalbinin küt küt atmasına, soluksuz kalmana ve koltukta zıplamana neden olacak filmleri sıralamaya başlıyorum. İşte başrollerinde kadın karakterlerin olduğu, aksiyonu hiç bitmeyen 8 film:

Atomic Blonde (2017): Charlize Theron, gizli bir ajan olarak, Berlin’in altını üstüne getirirken asla durmak bilmiyor ve etrafa enerji saçıyor. O hem güzel hem yetenekli hem de tehlikeli.

Run Lola Run (1998): Lola’nın, mafyanın sevgilisini öldürmemesi için, 20 dakika içinde bir para çantasını bulması gerekiyor. Ve Lola hiç mola vermeden, pes etmeden koşmaya başlıyor…

Salt (2010): Bu filmdeAngelina Jolie soğukkanlı ve başarılı bir ajanı canlandırıyor. Ve birçok filminde olduğu gibi bu filmde de silah kullanıyor, dövüşüyor, alevlerin arasından yürüyor.

Captain Marvel (2019): Dünya Kaptan Marvel’a emanet. Sadece Dünya da değil, tüm galaksi bu korkusuz kadının koruması altında. Düştüğü her seferinde kalkması onun süper gücü.

Underworld (2003): Bu seferki kahramanımız bir vampir. Ama yeri geldi mi vampirlerle savaşacak kadar da kuvvetli ve azimli. Selene için tam bir survivor diyebiliriz.

Charlie’s Angels (2000): 3 çekici ve üstün yetenekli kadın, gizemli bir patronun emirleriyle, kendilerine verilen görevleri yerine getiriyorlar. Kadın dayanışması nedir bu filmde görüyoruz.

Kill Bill (2003 – 2004): Filmde belalıgelinUma Thurman, baştan sona kendisine yapılan haksızlığın intikamını almaya çalışıyor. En büyük yardımcısı ise eğitimi ve öfkesi.

Wonder Woman (2017): Onun harikalığı iyi bir insan ve iyi bir savaşçı olmasında. Amazon savaşçısı Diana, dünyanın yardımına koşarken bir an bile tereddüt etmiyor.

Hedefleri olan bir kadının harekete geçmesi şart. Hayaller hedeflere, hedefler başarıya dönüşmeli. Ve bunun için de hiçbir engel seni durdurmamalı. Hayatında her zaman aksiyon olsun, özel günlerinde bile. Bunun için de pamuksu üst yüzeyi ve hızlı emici merkeziyle %100’e kadar rahatlık ve güven veren Türkiye’nin en uzun ve en geniş gece pedi Kotex Gece kullan. Çünkü kadınlar başarmak istediklerinde özel günleri onlara engel olamaz. Pedleri de öyle. Çünkü kadınlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments