Burçlar Dünyasında Sadece Kadınların Anlayabileceği Durumlar!

“Kadınları anlamak zordur” derler, doğru da söylerler zira erkekleri anlamak da zordur, hormonlar farklı, duygular farklı, her şey farklı… Peki sadece kadınların anlayabileceği, kimselerin bilmediği, kadın olmayanların da muhtemelen pek ilgilenmeyeceği özellikler vardır. Kadınları anlamaktan kaçtıkça, sizce garip davranışlarına maruz kalma olasılığınız artar. Bakalım burcuna göre sadece kadınların anlayabileceği durumlar neler?

Koç   

Bir tek eyeliner ile şık olmayı başaran, kırmızının gücünü gösteren spor kıyafetler seçmeyi seven Koç kadınları, her zaman doğallıktan yanadır. Çabuk hareket eder, rahat ayakkabılar seçerler. Kendilerini her zaman olduğu gibi koşuşturmanın tam ortasında bulduklarında ise, makyaj falan hak getire! Gözünü hunharca ovaladıktan sonra eyeliner sürdüğünü hatırlayan Koç, yaşadığı kısa süreli dehşeti çabuk atlatır.

Boğa    

Kaliteliden vazgeçmez, estetik görünmek konusunda taviz vermezsin. Hafta sonu gelip çatmış, havayı mis gibi bahar kokuları sarmıştır. Sevgilinle buluşup gününü gün edeceğin, harika bir restoranda yiyip içip bahçesindeki puflarda keyfine varacağın anda saçına dakikalar önce iliştirdiğin tokayı çıkarırsın! Aman tanrım! O iz! Gitti canım fön. Birkaç saniyeliğine topladığın saçında oluşan ize tahammül etmenin zorluğunu kadınlardan başkası anlayamaz.

İkizler  

İkizler’in her işi aceledir. Zihni sürekli bir sonraki adımı düşünmeye başlayan İkizler, çoğu zaman hedefi şaşmış, aldığı yeni kararın üstüne kim bilir kaçıncıyı almış hız kesemediği için kopuk uçurtma misali yönünü şaşırmıştır. Bu yüzden de İkizler sakarlıklarıyla meşhurdur. Makyaj yapmayı pek sevmez, birkaç küçük dokunuştan vazgeçmez. Aceleyle sürdüğü rimeli gözüne sokmak, allığı fazla kaçırıp silerken iyice bulaştırmak, eyeliner çekerken zikzaklı bir sanat yaratmak, kadınların hiç de yabancı olduğu konular değildir.

Yengeç

Zodyak’ta anaların burcu olarak bilinen Yengeç, özellikle yükselen burcun ise iri göğüslere ve yuvarlak hatlara sahip olmana yol açar. Dik göğüslere sahip olmak için sutyen askıların tüm gün omuzlarını keser, dahası koşman gereken her an üzerine bir kâbus çöker. Kalabalıklar içinde yaya geçidinden geçerken aniden kırmızıya dönen yay ışığı sırasında koşmak ve aynı zamanda göğüslerini tutmak zorundasın. Merdivenlerden aşağı inerken çaktırmadan göğüslerini tutan kadınlara sıkça rastlanır ama ana yolda biraz garip karşılanabilir.

Aslan

İstediği kombinden başlayan Aslan, hele de regl dönemindeyse ve eser miktarda şişkinse, ortalık Pazar yerine döner, giyinip soyunurken harcadığı efordan kan ter içinde kalan saçları yapışır, makyajı rimellerinden başlayıp birbirine karışır! Hikâyenin sonunda, kırk kıyafet denedikten sonra ilk tercihini giyip evden çıkan Aslan’ın siniri gözlerinden okunur.

Başak  

Beddualarımızdan eksik etmediğimiz, düşman başına dediğimiz bir talihsizlikte sıra! Bir Terazi kahrından ölür buna, bir de Aslan, Başak dışında. Başak onca özenin, tertibin, düzenin içinde kaçık çorapla toplantıya girmek, koca gün boy göstermek yakıştı mı sana? Ne oje var yanında ne de yapıştırıcı. Sabah kaçan çorap akşama kadar yoluna devam eder, günün sonunda minnacık kaçık, çift yönlü asfalta döner. Günün ilk dakikalarında kaçan çorapla tüm günü geçirmek zorunda olmak kadınların kabusudur.

Terazi  

Saçını yapmış, kıyafetlerini ütüleyip asmış, kostümüne uygun ayakkabılarını seçip dolabından çıkarmış, makyajını tamamlamış olduğuna göre artık, oje sürmenin vakti geldi çattı demektir. O andan itibaren kimseler sana dokunmasın, ojelerin kuruyana kadar dünya dursun istiyorsun ama aksi gibi saçın uçup gözüne giriyor, ceketinin askısı düşüyor ve daha bir sürü şey…Yeni sürülmüş ojelerle dünyanın en savunmasız insanı olmak ne demek? Siz erkekler, anlayamazsınız!

Akrep  

Arabaya bindin, direksiyona geçtin, koltuk mesafesi, dikiz açısı, emniyet kemeri derken ilk çığlığı koparttın. Emniyet kemeri saçlarını bir güzel kavradı, sen hızla hareket etmeye çalışırken bir tutamını söküp aldı. Saçların da bu arada epey dağıldı. En sevdiğin aksesuarın gözlüğünü taç olarak kullandığın sırada başına gelenlerin ardından, güneş de yüzünü gösterdi, bu kez de güneş gözlüğü yapışmış saçlarını, Çin işkencesi gibi çıkmak bilmedi. Saçları çekiştiren güneş gözlüğüyle boğuşmak kadınlar için kâbusun ta kendisidir.

Yay       

Doğallıktan yana olduğunu, mümkünse tümüyle organik kıyafetlerle bir ömür yaşayabileceğini biliyoruz. Maceralı hayatın, enerjik hallerin ve vazgeçemediğin seyahatlerinde tercih ettiğin kıyafetlerin ise tek özelliği konforlu olmaları. Makyaj da sevmez, bir parlatıcı sürer geçersin. Ama parlatıcılı dudaklara yapışan saçlarla mücadele etmek, atıldığın en zorlu maceralardan daha zordur kabul edelim.

Oğlak   

Oğlak gelenekçidir, adabını bozmaz, nezaket sınırlarını zorlayacak davranışta bulunmaz. Aşırılıkları sevmez, toplumsal alanda kabul görmeyen hiçbir zeminde boy göstermez. Sutyeninin demiri göğsünü delse, kopçası etini kıstırıp canını yaksa, kimsenin olmadığı yer arar ya da tüm gözler başka bir yere konsantreyken sutyenini düzeltmeye kalkar. Bu gerilimi kadınlardan başkası anlayamaz.

Kova    

Kova’nın çantasından kuş çıkarsa kimse şaşırmasın, zira oralar sürprizlerle doludur. Değişik huyundan, farklı suyundan, ilgi duyduğu marjinal alanlardan birer parça bulunan, minicik çantasında arasanız bir siz yoksunuzdur! İçinde ihtiyacı olan hariç her şeyin olduğu çantanda kaybolmaya alışık olan Kova’yı anlayamazsınız.

Balık    

Hüngür şakır ağlarken aynada nasıl göründüğünü kontrol etmek nasıl bir histir bilir misiniz? Ağlamaktan gözleriniz şişmiş, başın ağrımış, için bulanmışken bir anda aynanın karşısına koşar, gözlerinin rengine, yüzünün şekline, güzel görünüp görünmediğine odaklanmak istersin. İşte bunu da bir tek kadınlar anlar.

Moyra

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments