BayıldımBayıldım

Burçları Aşktan Uzaklaştıran Şeyler Nelerdir?

Mustafa Sandal’ın “Söz, söz verdim ben. Bir daha asla sevmem diye yemin ettim ben.” diye başlayan bu şarkısının sözlerini bilirsin. Devamında “Benim aşka inancım kalmadı hiç, sorma sorma.” der. Peki, kim bizim bir Oğlak burcu yakışıklısı olan Mustimizi aşka bu kadar küstürmüş olabilir? Ya da daha önemlisi, Mustimizi aşka küstüren bu hayat bize neler yapmaz? Buradan yola çıkarak, hangi burcu aşka ne küstürür bakalım istedik. Hazırsan, gel senin burcunu aşktan ne uzaklaştırır inceleyelim!

Hareketli Koç Burcu

Zodyak’ın en cıvıl cıvıl, en aktif, en cümbüşlü burcu olan Koç burcu etrafındaki herkesi oyunbazlığı ile etkisi altına alır. O kendisiyle beraber koşacak, uçacak, kaçacak birini ararken, yerinden kalkmak bile istemeyen insanlarla karşılaşması onu yalnızlaştırır. O bu kadar etkinken, karşısındaki kişinin tembel ve hareket etmek istemeyen biri olması, bir ateş parçası olan Koç burcunu aşktan koşar adım uzaklaştırır.

Sadık Boğa Burcu

Zodyak’ın en güvenilir, en erdemli, huzura en bağlı ve en dingin burcu olan Boğa burcu, sosyal çevresindeki insanlar tarafından çok sevilir. Herkesin güvendiği ve yanında istediği bir insan olan Boğa burcu, yanında maske takmayacağı kadar içten, kalbini korkusuzca açacağı kadar samimi birine âşık olmak ister. Onun aşktan uzaklaşması, bu kişiden gelecek en ufak bir sadakatsiz bir davranışa bakar.

Çevresi Geniş İkizler Burcu

Zodyak’ın en şen, en matrak ve diğerleriyle en kolay bağ kurulabilen burcu olan İkizler burcu, çevresinin genişliği ve çabuk kurabildiği arkadaşlıklarla ünlüdür. Sahip olduğu arkadaşlıklara çok önem veren, sosyal çevresini olabildiğince geniş tutmaya çalışan İkizler burcu, bu durumu anlayacak ve kendisiyle birlikte sosyalleşebilecek biriyle olmak ister. Onu aşktan soğutacak ve olabildiğince uzaklaştıracak şey ise kıskançlık ve sevdiği kişi tarafından yalnızlaştırılmaktır.

Fedakâr Yengeç Burcu

Zodyak’ın en özverili, en bilgili, en becerikli, en bencillikten uzak burcu olan Yengeç burcu çevresindeki herkesi önemsemesiyle ve onları defalarca kurtarmış olmasıyla ünlüdür. Herkes için elinden geleni yapan Yengeç burcu insanı, çok sever ve çok sevilir. Birlikte olacağı insanın da başkalarını o kadar önemsemesini ve hayatlarında kendisi kadar aktif rol almasını ister. Bu nedenle onu aşktan uzaklaştıracak şey karşısındaki insanın yalnızca kendisini düşünen bencil biri olmasıdır.

Lider Aslan Burcu

Zodyak’ın en haşmetli, en göz alıcı, en bonkör burcu olan Aslan burcu çevresindeki insanlara liderlik etmesiyle ünlüdür. Doğuştan gelen bir öz güven ile etrafındaki insanları kendi çevresinde toplayabilen ve kendi tebaasını oluşturan Aslan burcu insanı, karşısına çıkan insanın da aynı kalibrede olmasını bekler. Onu aşktan uzaklaştıran şey ise karşısındaki insanın kendine güvenin olmaması ve geride durma isteğine sahip olmasıdır.

Düzenli Başak Burcu

Zodyak’ın en titiz, en planlı, en programlı burcu olan Başak burcu, sağlam organizasyonları ve çalışkanlığı ile bilinir. Onun için istikrar ve her şeyin bir düzeni olması çok önemlidir. Aşkta da bu düzeninin devam etmesini ister. Karşısına çıkacak kişide de aynı özeni görmek ister. Ancak eğer karşısındaki kişi bu duruma saygı göstermiyorsa, Başak burcu düzeninin bozulmasından korkacağı için aşktan koşarak uzaklaşır.

Ahenk Arayan Terazi Burcu

Zodyak’ın en kibar, en zarif, en modern burcu olan Terazi burcu insanı barışa giden yolda köprü olabilmesiyle bilinir. Elini değdirdiği her alanda anlaşma sağlayabilen, şıklığından ödün vermeyen, huzuru elden bırakmayan, medeni davranan bu insan karşısında da kendisi gibi her duruma adapte olabilen biri dursun ister. Bu kişi çok kenarlıysa, yani bir türlü girdiği kabın şeklini alamıyorsa Terazi burcu o aşktan uzaklaşır.

Güvensiz Akrep Burcu

Zodyak’ın en şüpheci, en kindar, en kıskanç burcu olan Akrep burcu insanlara güvenmekte zorluk çeker. Ona yaklaşmak için ona fazlasıyla güven vermek gerekir. Gerekli güvene ulaştığında Akrep burcu kalbinin kapılarını sonuna kadar açar. Ancak ona güven vermeyen biriyle karşılaşırsa otomatik olarak şüpheci haline bürünecek, gereksiz kıskançlıklara kapılacak, aldatılma korkusu yaşayacak ve aşktan uzaklaşacaktır.

Umursamaz Yay Burcu

Zodyak’ın en başına buyruk, en kendisi için yaşayan burcu, en özerk cumhuriyeti olan Yay burcu çok iyimser, çok eğlenceli ve çok gezen bir burç olmasıyla bilinir. Merak eder, okur, gezer, dinler, öğrenir bir yere köklenmek dışında her şeyi yapar. O nedenle karşısında kendisi gibi gezmeye merak, öğrenmeye açlık duyan özgür birinin olmasını arzular. Kendisine körkütük bağlanacak biri olduğunu anlarsa işte o zaman aşktan uzaklaşır.

Ciddiyet Arayan Oğlak Burcu

Zodyak’ın en geleneksel, en kalın çizgilere sahip, en ağırbaşlı burcu olan Oğlak burcu insanı, kendisini kolay kolay bırakmaz. İkili ilişkileri dâhil tüm ilişkilerinde ciddiyeti önemser. Onun için kurallar vardır ve kurallar uyulmak içindir. Karşısında kurallarını aşağılayan, hiçbir şeye saygısı olmayan, ciddiyeti umursamayan birini görürse, Oğlak burcu o aşktan uzaklaşır.

Özgür Ruhlu Kova Burcu

Zodyak’ın en özgür ruhlu, en nev-i şahsına münhasır, en bireysel burcu olan Kova burcu insanı, tüm ilişkilerinde açık sözlü ve açık fikirli duruşunu korur. Bağımsızlığına önem verir ve kişisel alanının korunması konusunda özenlidir. Karşısındaki insanın da buna önem vermesini ister. Aksi takdirde kişisel alanına müdahale eden biriyle birlikte olmayacak ve o aşktan uzaklaşacaktır.

Hayalperest Balık Burcu

Zodyak’ın en naif, en romantik, en hevesli burcu olan Balık burcu hayallere dalmayı ve günlük yaşamda yaratıcı olmayı sever. Mutluyken ayakları yere basmaz. Gökyüzünde dolaşmayı yeryüzünde dolaşmaya tercih eder. Kendisiyle birlikte hayallerden hayallere koşacak birini yanında ister. Karşısındaki kişi hayata karşı heyecanını kaybetmişse, ya da ilişkilerinin heyecanını kaybedeceğini düşünmüşse, Balık burcu bunu zamana bile bırakmadan kendisi uzaklaşır.

Yazar: Moyra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments