Aman Tanrım!Aman Tanrım!

Burçları Sevmemek İçin Sebeplerimiz Var!

Sevmek için kılı kırk yarmak adetten, sevgisizliğe kulak tıkamak, göz yummak da insan doğasının mutluluk isteğindendir! Ama bir yumar, iki sırt dönüp aldırış etmeden yaşarsınız, peki ya sonra? Bu burçları sevmemek istiyorsanız sizler için harika sebepler bulduk!

Koç       

Koç mantığını kapatır, sahneyi çoğunlukla içgüdüleri alır! Biraz sinirlendiyse, azıcık gerilim yaşadıysa, lafını söylemekte aceleci davrandıysa; dilinin bağı gevşer, zihninin filtresi kalkar! Acilen kabalaşan Koç, uyarılarının dozunu kaçırır, sözlerini hakarete vardırır, üstelik kontrolsüzce argo kullanır!

Boğa    

Değişim bazen bir insan eliyle, bazen eğitim süreciyle, bazen yaşanan ani bir olayla gelir ama sebebi her ne olursa olsun gereklidir! Boğa’nın yaşamında ise böyle bir gereklilik mevzu bahis dahi değildir. Boğa ile tartışılamaz, sabit fikri yerinden oynamaz, en mantıklı gerekçeleri sıralayıp yalvarsanız sağlam iradesini bırakmaz, Nuh dediği peygamber olmaz!

İkizler  

“İkizler’e güven olmaz!” deyince de burcun sahipleri ayağa kalkar, “bizimle ne alıp veremediğiniz var” deyip hesap sorar! Aslında dürüst olsalar kendileri de anlar! Yalanı en rahat İkizler söyler ve sıkça oyun kurar, kimselere çaktırmadan iş çevirmeyi başarır, ama gençliğinde ama ileriki yaşlarında muhakkak çapkınlık yapar, aldatır! Kendine dürüst olan her İkizler, amadan önce bu cümleleri kullanır!

Yengeç

Yengeç’in ne şikâyeti biter ne bahanesi! Her şey için en az bir cümlesi bulunur! Tüm dünyaya haklılık kulpları uydurur sadece canının istemediğine sırtını döner oturur. Onun için saçma diye bir şey yoktur, henüz haklılandırılmamış olan vardır! Yengeç’e istemediği hiçbir şeyi yaptıramazsınız ve ne istediğini tam olarak bilemezsiniz! O kendi istediğinde plastik pabucu cam ayakkabı diye yutturmaya koyulur!

Aslan   

Hiçbir insan yaşamını bütüncül bir kusursuzlukla kuşatamaz! Muhakkak gözünden kaçan, dikkatinden sıyrılan ya da henüz deneyimlemediği için fikir sahibi olmadığı eksik bir alan bulunur! Ama Aslan bunu elbette kabul etmeyecek, dünya üzerinde kendisine yol gösterme yetkinliğinde olan birinin varlığına ikna olmayacaktır. Maalesef Aslan tavsiye almaz, şov yapmayı bırakmaz!

Başak  

Kışın ardından gelen baharla dallar çiçeklerini burnuna takmış, ılık rüzgâr berelerinden firar eden saçları savurmaya başlamış, güneş teninizle birlikte içinizi de ısıtmaya koyulmuş! Böylesi keyifli bir anda Başak ile olan randevunuz da harika bir manzarada başlar ama sonu hiç de mutlu olmaz! Başak kimseleri beğenmeyen halleriyle ağzınızın tadını bozar, eleştirileriyle neşe kaçırma seansına başlar! Sohbet dediğin böyle edilmez deseniz de Başak aldırmaz!

Terazi  

Kendi kararı, ardında durabileceği bir tercihi olmayanın, başkalarına katılım göstermekten başka çaresi olmaz! Terazi kavgadan uzak durmak, tartışmayı eve barka sokmamak, mücadelelere dahil olmamak için uyumlu olmayı seçer, bu da zamanla taklitçiliğe döner! Onun gibi konuşur, bunun kararlarına eşlik ederken aynı meseleleri savunur, diğeri gibi giyinir! Terazi kendi dışında her şeyden biraz olur! Terazi’nin sürekli onaylayan, tekrar eden, karşıt fikirsiz hali sinir bozmaya başlar! Yani kaş yapılacakken, göz çıkar!

Akrep  

Akrep işine gelince ne mahrem dinler ne özel! İşine gelmeyince, rahatsız etmeyin tabelasıyla gezer! Sözde kararsız gibi görünen bu işine göre davranışlar, insanları sinir eder! Düşünsenize sizin eviniz, hayatınız, geçmişiniz, duygularınız paylaşıma açık ama Akrep’in olan her şey göz tarama sistemleri, parmak izi şifreleriyle korunuyor! Bunun neresi adil, neresi güven verici!

Yay       

Yay’ın keyfine katılım gösterilir, eğlencesi herkes gibi sizin de gününüze ışık, yaşamınıza motivasyon kaynağı olur! Ama insan çoğu zaman azla yetinmez, sadece eğlenmek için arkadaşım var demez! Kara günde arar, kötü günde imdat çekicini alıp kapı çalar! Yay’ı sevmemek için gerekçeler bu andan itibaren başlar! Yay sizin için can alıcı olan konuları geçiştirir, yardım çağrılarını kulak arkasında biriktirir!

Oğlak   

“Şimdi bir dolu öğüt verip kafamızı ütüleyecek, amaçlarımızı, araçlarımızı sorup sorguya çekecek, kendi başarı öykülerini de çok lazımmış gibi anlata anlata bitiremeyecek” deyip köşe bucak kaçtığınız, karşılaşmaktan korktuğunuz insanlar vardır ya işte onlar Oğlak! Kulağa çok sıkıcı, bunaltıcı geliyor değil mi? Ama ne yazık ki insanları tümüyle değiştiremiyorsunuz! Oğlak sürekli öğüt verir, deneyimlerine dayanarak insanı kırar, geçirir!

Kova    

Yeter ki bilgiçlik taslaması için uygun zemini bulsun, savunduğu argümanın yanlışlığını yarı yolda kavrasa dahi geri adım atmaz, ben şurada bir hata yapmışım deyip bilgisini revize edip tartışmayı sonlandırmaz! Kırmızıya mavi demekte ısrar eder, herkese yanlışın doğru olduğunu kanıksatmak için de canla başla mücadelesini sürdürür! Kova hatasını gözüyle görse kabul etmez!

Balık    

Balık ile arkadaşlık kurmak, birlikte plan yapmak oldukça güçtür! Balık ayak diremez, kendi arzusunun gerçekleşmesi konusunda ısrarcı davrandığı görülmez, hoşuna gitmeyen şeylere de yüksek desibelde itiraz etmez ama bildiğini okur! Tartışmalara da hoş sohbetlere de pek katılmaz, aslında Balık, sosyalleşmekte bir hoşluk bulmaz! Bu yüzden de sosyal hayata karışmaz, sohbete dahil olmaz!

Yazar: Moyra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments