Burçların Gizlemeye Çalıştığı Özellikleri!

Zodyak’ta herkesin başkalarından saklayacak bir şeyleri vardır. Bunlar çeşitli sırlar olabileceği gibi kişilerin kendisiyle alakalı eksiklikleri, kusurları da olabilir. Hatta burçlar, bunları bazen kendilerinden bile gizlemek ister. Çevrelerinin vereceği olumsuz tepkilerden ötürü bazı yönlerini göstermezler. Özel ve iş yaşamlarında bu kusurlar, aleyhlerine sonuçlanacak olaylara sebep olabilir. İşte on iki burcun gizlemeye çalıştığı özellikleri:

Koç – Dinlemeden Konulara Atlayıp Yanılması

Hayatı hep aceleci bir tempoyla yaşayan Koçlar, iletişim konusunda da aynı tavrı gösterir. Karşı tarafın ne demek istediğini tam olarak anlamaksızın içgüdüleriyle hareket ederler. Çoğu kez de hatalı yanıtlar verirler. Ee Koç burçları gururundan yanlışını kabul eder mi hiç. Meseleyi iyice dinlemeden muhabbete balıklama atladıklarında yanıldıklarını çaktırmamaya gayret eder, bu yönlerini gizlemeye çalışırlar. Sonrasında aynı huylarına devam ederler.

Boğa – Verilen Sorumluluğu Geç Yerine Getirmesi

Dünya yansa umurunda olmayan Boğalar sorumluluklar konusunda fazla rahat ve esnek davranır. Başka insanların panik olduğu konulara son derece soğukkanlı tepkiler gösterirler. Verilen işleri günler sonra tamamlamaları yüzünden çok ağır olmakla eleştirilirler. Bu laflardan sıkıldıkları için yavaş tempolarının herkesçe bilinmesini istemezler. Tembel ve disiplinsiz algısı yaratmanın onlara eksi puan kaybettireceğini düşünürler. Özellikle iş yaşamında daha temkinli hareket ederler.

İkizler – İlişkilerinde Hayal Kırıklığı Yaratması

Zodyak’ın maymun iştahlı burçlarından olan İkizlerin başarılı bir sevgili oldukları söylenemez. Flörtlerinde daldan dala atlarken, onlarla ilgili uzun vadeli hayaller kuran partnerlerini yarı yolda bırakırlar. Kararsızlıklarından ötürü iki aday arasında kaldıkları çok görülür. Sadakat sınavında sınıfta kalırlar ve bu özelliklerini yeni sevgililerinin bilmesini istemezler. Daha en baştan onları ürkütmeyi doğru bulmazlar. Flörtleri tecrübe edinmediği sürece bu yönlerini uzun süre fark etmeyebilir.

Yengeç – Fikir Tartışmalarında Objektifmiş Gibi Davranması

İşine geldiği gibi konuşmaktan kendini alamayan Yengeçler, objektiflikten uzak yapıdadır. Sevdiklerinin lehine davranışlar sergilerken bunu gizleme eğilimi gösterirler. Hararetli bir tartışmada inandırıcı bir şekilde konuşurken çoğu kez karşı tarafı ikna ederler. Yengeçler her ne kadar iyi niyetli ve vicdanlı yapıda olsalar da adalet konusunda başkalarına haksızlık eder. Dikkatli bir gözlemci bunu fark edip kendilerini eleştirince savunmaya geçerler.

Aslan – Aldığı İltifatlardan Bahsedip Egosunu Beslemesi

Her zaman özel biri olduğunu düşünen Aslanlar kendisiyle gurur duyar. Bununla da yetinmez başka insanlardan tekrar tekrar iltifatlar duymak isterler. Başarılarından veya kişisel özeliklerinden övgüyle söz eder Aslanlar. Kimi zaman bu yönlerinin eleştiri ve mizah konusu edilmemesi için farklı taktikler geliştirirler. Diğer insanlardan duydukları beğeni sözlerini ortamlarda üstüne basarak dillendirirler. Bu şekilde egolarını beslediklerini gizlemeye uğraşırlar.

Başak – Birbirinden Garip Takıntıları

Bu burçların elini attığı işlerde ortalama diye bir kavram yoktur. Her şeyin kusursuz olmasını ister Başaklar. Bu bakış açısından ötürü takıntılar edinmişlerdir. Birbirinden garip takıntıları insanları bunaltabilir. Fazlasıyla her şeyi evham yapmaları çevrelerinde yadırganır. Başaklar da bu özelliklerini mümkün olduğunca saklamaya gayret eder. Aslında onlar sadece kafalarında oluşturdukları “standart” kavramını ortaya koymaya çalışır. Başkalarına göre ise Başak burçlarının istediği standartın çok üstüdür.

Terazi – Dış Görünümüyle İlgili Kusurları

Başkalarının fikirlerini çok fazla önemseyen Terazi burçları, insanların yorumlarından etkilenir. Ruhsal yapılarından ziyade bedenlerine yatırım yapmayı önemserler. Fiziksel olarak mükemmel görünmeye gayret edip bedenleriyle ilgili kusurlarını örtmeye çalışırlar. Kilolarını dengede tutmak, pürüzsüz bir yüz ve şık görünmek onlar için ciddi bir konudur mesela. Saçlarında dökülme, ciltlerinde sivilce, anatomik yapılarında bir gariplik varsa başkalarının bunu fark etmesinden utanırlar.

Akrep – Zayıf İmajı Yaratmamak İçin Duygusallığını Gizlemesi

Güçlü ve sert insanlar olarak görülmelerine karşın derinlerde naif bir yönü vardır Akreplerin. Dışarı yansıtmasalar da alıngan ve dış etkenlere karşı hassastırlar. Duygusallıklarını çoğu kez başkalarına yansıtmazlar. Bunun en büyük sebebi zayıf imajı yaratmak istememeleridir. Diğer insanların yanında içlerini dökmektense karanlık odalara çekilip yalnız ağlamayı tercih ederler. Düşmanlarını sevindirmemek adına iç dünyalarında güçlü zırhlar kuşanırlar.

Yay – Karşısındakini Anlamış Gibi Davranması

Neşeli ve hoşsohbet karakteriyle öne çıkar Yaylar ancak onlar dinlemekten ziyade konuşmayı daha çok sever. Felsefi, tarih, kültür konularında derin bilgileri olup saatlerce size bu konuda hikayeler anlatabilirler. Dikkatsiz tavırları yüzünden anlatılanları bazen kaçırırlar. Hiperaktifliklerinden ötürü uzun uzun dinlemekten sıkılırlar farkında olmadan. Bu tavırları saygısızlık veya anlama güçlüğü olduğu algısı yaratmasın diye olayı çaktırmamaya çalışırlar. Kendisine anlatılanları kavramış gibi başlarını sallayarak yanıt verebilir veya “evet öyle” diyebilirler.

Oğlak – Para Kokusu Aldığı İnsanlara Yaklaşması

Materyalist bakışını hayat felsefesi haline getiren Oğlaklar, hedef odaklı yaşar. Amaçlarının temelinde maddi beklentiler yatar. Para veya başka maddi kazançlar edineceklerini düşündükleri insanlara yakınlık gösterirler. Ortak projelere soyunmaya gayret ederler. Oğlaklar; duygusal ve maneviyat odaklı kişilerin bu bakış açısını sevmediğini bilir. Dolayısıyla menfaatçi, paraya tapan ve ruhsuz eleştirilerine maruz kalmamak için bu yönlerini göstermemeye çalışırlar.

Kova – Saçma Bulunacağını Düşündüğü Fikirleri

Onların fikirleri hep ileriye dönüktür. Öngörüleri çağın anlayışıyla örtüşmediği için görüşleri insanlara garip gelir Kovaların. Bazen oldukça zekice tavsiyelerde bulunsalar da anlaşılamayabilirler. Öyle böyle derken tuhaf insanlar oldukları söylenir Kova burçlarının. Onlar da bu gerekçeyle her akıllarına geleni dillendirmekten vazgeçer. Saçma bulunacağını düşündükleri fikirlerini kendilerine saklarlar. Zodyak’ın en akıllı burçları olmalarına karşın, etraflarından Kovaları anlayacak kişiler fazla değildir.

Balık – Melankolik ve Değişken Ruh Halleri

Astrolojinin anlaşılması güç burçları arasındadır Balıklar. Gezegenlerinin etkisiyle ruh halleri sık sık değişir. Narin ve aşırı duygusal yapılarıyla negatif hadiselerden etkilenirler. Dolayısıyla depresif bir kişilik kazanmışlardıBurçların Gizlemeye Çalıştığı Özellikleri!r. Bu yönler insanlara bunaltıcı gelir. Balıklar da bunun farkında olup neşeli ve daha hayatın içinde bir kimlik yansıtmaya çalışabilir. Melankolik yapılarını ve değişken ruh hallerini perdeleme gayreti içerisine girerler. Sonuçta sıkıcı ve negatif insanlara kimse bayılmıyor toplumda.

Yazar: Moyra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments