BayıldımBayıldım

Burcun Dile Geldi: Metabolizmanı Nasıl Güçlendirebilirsin?

Gelsin sultan sofraları, gitsin dondurmalar, biralar, şaraplar! Yemeği, bir şeyler içmeyi, keyif yapmayı hepimiz çok seviyoruz, hatta bayılıyoruz! Peki metabolizman bunları yakacak kadar hızlı mı? Ya hasta oluğun zamanlar? Bu sırada metabolizman sana neler diyor? Belki de beni güçlendir diye ağlıyor! Burcuna göre vücudundaki hassas bölgeleri öğrenip metabolizmanı en sağlıklı şekilde güçlendirmelisin!   

Koç 

Metabolizma hızı fazlasıyla yüksek olan Koç’un yoğun bir enerji birikimi olduğu bir gerçek! Sürekli hızlı hareket eder ve her şeyi çabucak yapmak istersin. Genelde bu hızın ve telaşın sayesinde kilo almıyorsun. Çünkü oldukça adaleli ve yağ oranı düşük bir vücut yapısına sahipsin. Ancak yine de böğürtlen yapraklarından ya da kurutulmuş böğürtlenden demleyeceğin böğürtlen çayı metabolizmanın daha da canlanmasını sağlayacak!  

Boğa 

Zodyak’ın en yavaş metabolizma hızına sahip burcu sensin. Yemeklerin güzel olanları, baharat kokularını, kısacası mutfağı çok seviyorsun. Konforuna ve rahatına çok düşkün olduğun için, yaşam şartlarını da buna göre düzenlemen gerekiyor. Beden yapın da hareketsizliğe oldukça uygun. Bu yüzden günde en fazla üç bardak içebileceğin ada çayı ile hem metabolizmanı hızlandırabilecek hem de sık sık karşılaştığın boğaz problemlerini kolayca atlatabileceksin!  

İkizler 

Bir orada bir burada olan İkizler’in metabolizma hızı oldukça yüksek. Bu sayede spontane yaşama kolaylıkla adapte olabiliyorsun. Ama genelde kötü beslendiğin de acı bir gerçek. Değişiklik arayışın ve mutfağı pek sevmeyişin nedeniyle genelde fast food tarzında besleniyor, sağlığına pek dikkat etmiyorsun. Fesleğen ya da lavanta çayı sayesinde fazla olan enerjin artık seni yoramayacak ve bu çayların yatıştırıcı etkisi sinirlerine iyi gelecek!  

Yengeç 

İçedönük bir yapıya sahip sahipsin, pek evden çıkmayı ve hareket etmeyi sevmiyorsun. Haliyle metabolizma hızın çok da yüksek sayılmaz! Birçok konuda çabucak endişeye kapılıyorsun ve panik yapan bir karaktere sahipsin. Duygusal gelgitler ve ruh halindeki dalgalanmalar direkt olarak midende etkisini gösteriyor. Bu yüzden de mide hassasiyetin çok yüksek. Günde en fazla üç fincan içebileceğin papatya çayı seni rahatlatacak!  

Aslan 

Sıcakkanlı bir burç olan Aslan’ın bünyesi son derece sağlam. Hayat dolu, eğlenceli, neşeli ve dikkat çekici karakterine ve bünyene çok iyi gelecek bir bitki çayı önerimiz var! Uyku problemlerini çözmek ve temponu biraz yavaşlatmak için bol bol rezene çayı içmeyi ihmal etme. Yoğun tempolu günlerde iki ya da üç bardak içebileceğin bu bitki çayı damak tadına da uyum sağlayacak.  

Başak 

Sindirim sistemin, özellikle de bağırsakların son derece hassas. Stres altında olduğunda bunu daha fazla hissediyorsun. Bu yüzden spazmları gidermek, sinir ve sindirim sistemlerini dengeye oturtmak için meditasyon ve egzersiz yapabilirsin. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmek ve sinir sistemini kuvvetlendirmek için ısırgan otu çayını denemeye ne dersin? Üstelik soğuk olarak da tüketebilirsin!  

Terazi 

Varoluşunun en temel esaslarından biri olan güzellik için ne olursa yapar Terazi! Vücuduna ve fiziksel görünümüne önem veriyorsun ama güzel yemeklere düşkünlüğün yüzünden ileriki yaşlarda yavaş yavaş kilo almaya başlayacaksın. Tatlılar, çikolata ve nadir bulunan likörler, şaraplar beslenme alışkanlıklarının en zayıf noktası! Mide ve hazımsızlık problemlerine iyi gelecek olan kiraz sapı çayı ile vücudundaki fazla ödemi atabileceksin!  

Akrep 

Kararlı yapısıyla fiziksel görüntüsü üzerinde ciddi kontrole sahip olan Akrep, hızlı bir metabolizmaya sahip. Karar verdiğin andan itibaren, ağzına koymaman gereken hiçbir şeyi yemiyorsun. Uzun mesafeli koşular, yüzme, yelken, dalma, hatta boks senin için en ideal sporlardan bazıları! İdrar yolları problemlerini gidermende oldukça faydalı olacak yaban mersinli çay, metabolizmanın biraz yavaşlamasını ve içsel olarak rahatlamanı sağlayacak.  

Yay 

Maceracı ve özgür ruhlu Yay’ın metabolizma hızı, aynı enerjisi gibi oldukça yüksek! Dışadönüksün, sosyalsin ve değişiklikleri seviyorsun, insanlarla bir arada olmaktan, birlikte hareket etmekten büyük zevk alıyorsun. Bu sırada seyahatlere çıkıyorsun, partilere katılıyorsun ve aslında sağlığını oldukça ihmal ediyorsun! Bir anda hasta oluyorsun ve bu hastalığın bir türlü geçmek bilmiyor. İlacın: melisa çayı! Onun sayesinde yorulan kasların gevşeyecek ve metabolizmanın dinlenmesine yardımcı olacak!  

Oğlak 

Orta hızda bir metabolizmaya sahip olan ama saatlerce dinlenmeksizin çalışan Oğlak, işine ayırdığı zamanı kendinden çalar. Bu yüzden geç saatlerde yediğin akşam yemekleri ve hazır tükettiğin gıdalar çabucak kilo almana sebep oluyor! İşine verdiğin önemi beslenmene ve kişisel bakımına da göstersen Zodyak’ın en sağlıklı ve bakımlı burcu olabilirsin! Aktarlarda bulabileceğin sarı kantaron çayı ile stresini hafifletebilir, yoğun temponun yıpratıcı etkilerini azaltabilirsin.   

Kova 

Zayıf noktalarından biri ayak bilekleri, diğeri de dolaşım sistemi olan Kova burcunun metabolizması oldukça hızlı! Değişikliğe olan merakın farklı deneyimler ihtiyacını doğuruyor. Yapmayı sevdiğin şeylere öylesine konsantre oluyorsun ki, yemek yemeği unutarak öğün atlayabiliyorsun! mısır püskülü çayı dolaşım problemlerine ve ileride oluşabilecek varislerine çok iyi gelecek. Kendini çok daha iyi hissedeceğine eminiz! Haydi hemen en yakın aktara!  

Balık 

Güzelliklere çok düşkün ve gelişkin bir estetik duyarlılığa sahip olan Balık’ın metabolizma hızı epey yavaş. Bir de üzerine kaygı dolu duygulardayken yediğin yemekleri ekleyince metabolizmanı epey yorduğunu söylemek zorundayız! Sinirlilik halini atmana, panik ve korku duygularından uzaklaşmana yardımcı olacak formül biberiye çayında! Bitki çayının tüketimi ile gündelik hayatta kendini daha iyi hissetmeye başlayacaksın! 

Yazar: Moyra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments