Burcuna Göre İlk Buluşmada Nasıl Davranıyorsun?

Dergilerin en gözde konularından biridir, ilk buluşmalar. Neler yapılmalı, nasıl giyinmeli, nasıl konular tercih edilmeli, hangi konulara asla girilmemeli gibi binlerce şey yazılmıştır üstüne. Her ne kadar bunları okuyup, bir yerde hak versek de biz gene bir şekilde nasıl biliyorsak onu yapar, öyle davranırız. Sonuçta bizi bizden iyi bilecek değil ya bu dergiler. İşte burcuna göre ilk buluşmada nasıl davrandığın!

Koç

Koç insanı biriyle ne zaman randevuya çıksa kendini gösteriş yapmaktan alamaz ne yazık ki. Bir Koç olarak beklenilenden daha başarılıdır, hırsı ve azmi onu hep bir adım önde tutar ve bunu gösterme konusunda pek de utangaç olduğunu söyleyemeyiz. Ona göre bu kadar başarılı olmanın sebebi tamamen kişisel çabandan kaynaklanıyor. Ve bu yüzden de ilk randevuda biraz gösteriş yapmanın kimseyi öldürmeyeceğini düşünüyor. Umarız karşısındaki de aynı şeyi düşünüyordur.

Boğa

Boğalar ilk buluşmanın mükemmel ve unutulmaz olmasını isterler ve birlikte oldukları kişiden ziyade buluşmanın kendisiyle kafayı bozarlar. Dikkatleri tamamen ortama ve yemeklere odaklıdır, bütün geceyi karşısındakinin kendini biraz ihmal edilmiş hissettiğini fark etmeksizin gecenin nasıl geçtiğini düşünerek harcarlar. Bununla beraber eğer Boğa ilk randevudan yeterince hoşnut kaldıysa, ikinci bir randevuya kesinlikle gelecektir.

İkizler

İkizler sevdikleri insanların yanındayken çok mutludur ve bir buluşma sosyal becerilerini kullanmak için mükemmel bir fırsattır. İlk buluşmada, karşısındaki insanı tanımak ve onu etkilemek için gece boyu konuşacaktır. Buluşma ilk etapta garip olsa da İkizler insanı karşısındakini nasıl rahatlatacağını çok iyi bilir, hangi konuları açacağı konusunda doğuştan gelme bir yeteneği vardır. Tabi bunu yaparken, 45 dakikadır hiç nefes almadan konuşmuştur, o başka.

Yengeç

Yengeçler ilk buluşmada olumsuz gidebilecek bazı şeyleri düşünmekten stres yaparak biraz gergin olabilirler. Bu durum başlarda buluşmanın iyi gitmesini engellese de karşısındakinin kendisinin yanında mutlu ve rahat olduklarını hissederlerse, biraz rahatlar ve birlikte geçirdikleri zamanın tadını çıkarmayı başarırlar. Gerisi zaten iyilik güzellik.

Aslan

Aslan her zaman olduğu gibi ilk buluşmada da bütün ihtişamıyla parlar. Buluşma konusunda bir parça endişeli olsalar bile her şey kontrol altındaymış gibi davranacak, kendine güvenli ve rahat görünmeyi başaracaktır. Aslanlar bir şeyi elde edene kadar öyleymiş gibi yapmayı çok iyi bilir ve karşısındakine ne kadar neşe, akıllı ve güzel olduklarını göstererek, geceye damgasını vurur.

Başak

Ayrıntılardan oldukça hoşlanan Başak sevgilisiyle ilk randevularında her şeyin mükemmel olmasını ister. Hal böyle olunca en küçük şeylere bile takılma eğilimi gösterir, plana göre gitmeyen bir şey olduğunda üzülmekten kendi alamaz, oysa karşısındakine sorsan her şey gayet iyidir, ama gel de bunu Başak insanına anlat. Başak bu geceyi unutulmaz hale getirecek yeteneğe sahiptir, tabi endişeleriyle karşısındakini germezse.

Terazi

Terazi ilk buluşmayı her şeyin ne kadar uyumlu ve dengeli olduğunu inceleyerek geçirecektir. Her ikisinin de sevdiği bir yer bulmak için uğraşacak, buluşma sırasında ne çok konuşacak ne de sessizliğe gömülecek ve gecenin sonunda hesabı yarı yarıya ödemek isteyecektir. Sıcakkanlı ve dışa dönük Terazi her şeyin yolunda gitmesi ve karşısındakinin mutlu olmasına, kendini iyi hissetmesine çok önem verir, bu durum fedakârlık yapmasını gerektirse bile.

Akrep

Akrep insanı ilk buluşmaya akılları başından alacak bir havayla gelir. Bu buluşmanın iki kişinin birbirini tanıması amacıyla yapıldığını bilir ama aynı zamanda da çok hevesli görünmek istemez. Her daim gizemlerini korumak istemeleri baş başa buluşmalarda biraz sıkıntı yaratsa da sevgililerinin ilgisini gece boyu çekmelerine yetecek kadar ilgi çekici ve merak uyandırıcı davranarak bir sonraki randevuyu garantileyeceklerdir.

Yay

İyimser ve çabuk sıkılmaya meyilli Yay basit bir ilk buluşmadan pek de hoşlanmaz. Hoş bir akşam yemeği, güzel bir filme bilet ve ardından biraz yürüyüş yapmak isteyebilir. Hayatı adeta enerji patlaması yaşıyor gibi yaşayan Yay bunu sevgilisinin kendisine yetişip yetişmediğini test etmek için yapmaz. O sadece hayatı genel olarak böyle yaşadığı için, bu durumun sevgilisine büyük bir şeymiş gibi geldiğini düşünmez o kadar.

Oğlak

Bir Oğlak için ilk buluşma eğlenceli ve hoş bir deneyimden çok bu ilişkinin umut vaat edip etmediğini inceleme ve analiz etme ile alakalıdır. Tüm geceyi potansiyel sevgililerini değerlendirerek, ikinci bir buluşmanın olup olmayacağına karar vermekle geçirirler. Oğlak insanları gerçek anlamda zor beğenen eleştirmenlerdir, yani ikinci bir buluşmayı kaptıysanız bu gerçekten kendisi için bir şeyler ifade ediyordur.

Kova

Kovalar özgürlüklerine düşkün insanlardır, daha ilk buluşmadan evlilik planları yapıp, çoluğa çocuğa karışmayı düşünmezler. İlk buluşma onlar için sevgiliden ziyade iki arkadaşın muhabbet edip, birbirini tanımaya, kafa yapısını çözmeye çalıştığı bir şeydir. Ciddi bir ilişkinin özgür ruhunu kısıtlayabileceğini düşündüğü için sadece çok özel durumlarda bir ilişkiye balıklama dalmaya heveslidir. Her ne kadar şöyle ya da böyle yapar desek de aslında ikinci bir buluşma için biz de emin olamıyoruz. Sağları solları pek belli olmaz çünkü.

Balık

Balık insanı Zodyak aleminin yorulmak bilmeyen hayalperestidir. Söz konusu ilk buluşma olduğunda gerginleşebilir ve savunma mekanizmaları neredeyse çalışmayacak hale gelebilir. Telefonlarıyla uğraşmaya çalışabilir ya da zihinsel olarak bambaşka bir yerde bile olabilirler. Her ne kadar sevgilileri bunu bir ilgisizlik işareti olarak görse de aslında bu durum Balık insanın karşısındakinden gerçekten ama gerçekten etkilendiğinin ve gergin olduğu için böyle yaptığının işaretidir. Yani her şey yolunda, sadece biraz zamana ihtiyacı var.

Yazar: Moyra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments