Burcuna Göre Nasıl Bir Hamilelik Seni Bekliyor?

Hamilelik alışılageldik bir süreç olsa da esasen oldukça mucizevidir. Kadınların hamile olduklarını öğrendikleri anda, erkeklerin ise bebeklerini kucaklarına aldıkları anda ebeveyn oldukları söylenir. Vücudunda bir canlı yaratmak, büyütmek, onun tüm gelişim evrelerini hissetmek, kısa süreli bir dönüşüm yaşamak demektir. Her hamile kadın, yaşadığı bu hem duygusal hem ruhsal hem de kimyasal değişimlerle kendinden hiç beklenmeyen davranışlarda bulunabilir, kendine dahi şaşırabilir. Peki gebelik sürecinde burçlarda nasıl değişimler gözlenir?

Koç

Koç burcu kadınının hareketi kısıtlanamaz, karnı burnuna değse yavaşlamayı düşünmez! Acelecidir, elinde olsa dokuz ay beklemez, erken doğum için doktorunu sıkıştırmayı ihmal etmez. Hız üzerine kurduğu yaşam felsefesini gebeliği süresince rafa kaldırmayı beceremez. Sporunu bırakmak istemez! Tam da bu noktada ağır kaldırmamalı, dört nala koşmamalı, uzman gözetimi altında hamile yogasına başlamalı, kan ter içinde kalmak yerine rahatça nefes almalıdır. Herkes bebek odasının her bir zerresine özenirken, Koç alışverişlerini aceleye getirebilir, doğumdan sonra bolca eksik çıkabilir.

Boğa

Boğa kadınının hamilelik sırasında en çok dikkat etmesi gereken şey beslenmesi ve egzersiz yapması gerekliliğidir. Boğa hamileliği sırasında iyice hantallaşabilir, oturduğu yerden kalkmadan tatlının dibine vurabilir. Aldığı fazla kilolar sonucunda gebelik şekeri alarm verirse zor bir hamilelik geçirebilir. Boğa’nın sakinliği sayesinde bu süreci en rahat geçirenlerden biri olacağı muhakkak. Gebeliği boyunca yaşayacağı hormonal dengesizliğini, minik bahçesinde çiçek yetiştiriciliği yaparak bertaraf edebilir. Sık sık toprağa dokunmak gebelikte oldukça iyi bir rahatlama yöntemidir.

İkizler

İkizler kadını gebeliği boyunca okuyacağı anne çocuk, hamilelikte egzersiz, beslenme, vücutta meydana gelmesi muhtemel değişiklikler konulu kitaplardan başını kaldırmaz. Hiçbir kitabı hatmetmez ancak göz atmadığı konu da kalmaz. Bu süreçte yaptığı kontrolsüz araştırmalar kafasının bir hayli karışmasına yol açabileceği gibi, yaşayacağı süreci korkutucu da kılabilir. Her şeyi okumak yerine hamile günlüğü tutmak, zihninde çakan şimşekleri kağıda dökmek İkizler kadınını oldukça rahatlatır. Bir hayli hareketli olan İkizler kadını için hamileliğin son dönemlerinde yaşayacağı hantallık can sıkıcı olabilir.

Yengeç

Doğuştan anaç olan, evliliği için gün sayan, çocuk yaşta tülden perdeden yaptığı duvaklarla evcilik oyunlarında defalarca evlenen, çocuğuna giydireceği cicili kıyafetleri bekarken düzmeye başlayan Yengeç, genelde sorunsuz ve mutlu bir hamilelik geçirir! Gebelik sürecinden bir hayli keyif alır. Bebeğini hissetmek, vücudundaki değişimleri gözlemlemek Yengeç için başlı başına mutluluk veren hislerdir. Muhtemelen normal doğum tercih edecek, doğumun her anında uyanık olmak isteyecektir. Beslenmesinde oluşabilecek olası dengesizliklere dikkat etmelidir.

Aslan

Aslan kadını normalde sevilmeyi, beğenilmeyi, övülmeyi ne kadar severse, gebelik süresinde bu isteği katlanır, bolca şımartılmayı arzular. Hamileliği boyunca oldukça heyecanlıdır, bebeğini kucağına alana kadar kendisini parlatır da parlatır. Giyimine kuşamına bir ayrı özen gösterir, her şeyin en iyisini yapmak konusunda bir harikadır. Aslan burcu kadını gebeliğinin keyfini çıkarır, “hamile böyle olunur” dercesine yaşayacağı övgü yağmuruna odaklanır.

Başak

Başak kadını bedeninde yalnızken de sağlığı konusunda fazlaca evhamlı, birçok konuda ise takıntılıdır. Hamile kalınca kaygıları ikiye katlanır, mevzubahis kendisi olunca göz yumabileceği kimi küçük ayrıntıları dahi titizlikle yeniden ele alır. Başak hamile olduğunu öğrendiği anda doğum çantası hazırlar, kapının kenarına koyar! Gebeliği boyunca gece gündüz demeden doktorunu arar, mercimek yese ortalığı telaşa katar. Doktorunun bir söylediğini ikiletmez, kontrolü elden bırakmayı bir an olsun düşünmez.

Terazi

Terazi kadını hamile olduğunu öğrendiği anda soluğu alışveriş merkezinde alır. Henüz fasulye kadar olan bebeğinin, oda takımından, battaniyesine, batiğinden, emziğinin rengine kadar her şeyi düşünür, peri masallarından çıkmış bir oda yapmaya koyulur. Terazi gebeliğinin tadını çıkarır, anne çocuk kıyafetlerini hazırlamak için özel dikim yapan terzileri boylar. Bir de tabi ki türlü türlü çatlak kremi arar. Hamilelikle ilgili fikir paylaşabileceği, konuşabileceği ne kadar sosyal grup varsa hepsini arar, tüm toplantılara katılır.

Akrep

Akrep kadını hamile olduğunu öğrendiği anda varsa kötü alışkanlıklarından derhal vazgeçer! Bu konuda en istikrarlı burç Akrep’tir. Hamileliğini öğrendiği anda herkese duyurmaz, eşini de tembihler, karnı belli olana dek kimselerin ruhu duymaz! Akrep nazardan korkar, bu yüzden bebeği sağlıkla büyüyene dek bu bilgiyi kendine saklar. Oldukça meraklı ve detaycıdır. Bu yüzden doğum alternatiflerinin hepsini araştırır, aklına takılan bin bir soru için doktorunun kapısını sık sık aşındırır.

Yay

Çok hareketli ve enerjik bir yapıya sahip olan Yay, hamilelik sürecinde yavaşlaması gerektiğine kanıksayana kadar doğum anı gelip çatar. Gebe bir Yay burcu kadını görenler, hareket kabiliyetinin bu denli esnek olabildiğine şaşırır! Normalde geceler karınları belirince sakin yürür, bulduğu yere oturur, mümkünse hareketsiz kalmayı tercih eder, bolca naz yaparlar! Bu duruma alışık olan insanlar Yay’ın bebeğini düşürmesinden korkarlar. Yay doğum anına kadar seyahat eder. Kendi gibi gezgin bir ruha sahip olacağını düşündüğü bebeğini, elinde olsa uluslararası sularda doğurup dünya vatandaşı olmasını ister. Bu yüzden yurt dışında doğum yapmayı isteyebilir.

Oğlak 

Oğlak kadını hamile kaldığını öğrendiği andan itibaren, dokuz aylık bir projeye başlamış gibi planını yapar. Doktorunun ağzından çıkan her uyarıyı ciddiye alır, söylediklerine harfiyen uyar! Bir yandan çalışır, bir yandan sağlıklı beslenir, bir yandan doğum sonrası hayatını yapılandırmak için bolca düşünür, taşınır. Hamilelik Oğlak kadını için olması gereken, doğal bir süreçtir. Geleneksel bir yapıda olan Oğlak, normal doğum yapmak isteyecektir.

Kova

Kova burcu kadını hamile olduğunu öğrendiği anda, henüz ilgisini çekmemiş olması muhtemel bu yeni alanla ilgili uzmanlık geliştirecek kadar araştırma yapar. Sıradan bir hamile olmamak için doktorundan önce kendince kararlar alır, sıra dışı ne kadar doğum yöntemi varsa öğrenir. Artık suda mı doğurur, havada mı orasını kendi bilir! Hamileliğini ön plana çıkarmak istemez, çok garip bir şey olduğuna dair izlenim yaratmak istemez.

Balık

Balık kadını hamileliğinin dünyanın en mucizevi şeyi olduğuna kendi çoktan ikna olmuştur. Dünyanın ilk hamilesi kendisiymiş gibi davranabilir, vücudunda meydana gelen olası tüm değişiklikleri olağanüstü bir şekilde anlatabilir. Balık burcu kadınları çocukları çok sever, bu yüzden çocuk sahibi olmayı da muhakkak ister. Zaten kararsız bir yapıda olan Balık kadınları, bu dönemde daha da kararsızlaşabilir. Hamilelikte iyice duygusallaşıp dokunmasalar da ağlayabilir.

Kaynak: Moyra

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments