Burcuna Göre Telefonun Başında Çaresiz Bekleme Nedenlerin!

Mesajınızı yazdınız yolladınız! Gözler telefonda, gönüller darda, beklemeye başladınız! Hele ki okundu, iletildi ibarelerinin olduğu bir uygulama aracılığıyla ulaşıp okuduğunu da gördüyseniz eyvah! “Neden görüp de cevap yazmadı, beni kale mi almadı” soru dolu sanrıları alır başını gider, peki bu burçlar neden mesaja cevap vermez?

Koç   

Belli ki yazdıkların Koç’un hoşuna gitmedi, yersiz sanal bir polemiğe girmek de istemedi, şimdilik ertelediği arbedenin içine dalmamak için okuduklarını göz ardı etti! Sanma ki bu konu burada kapandı, Koç dilinin ucuna gelen sivri sözcüklerini yutup, üstüne bir koca bardak soğuk su çekti! Aksine “mesaj beni kesmez” deyip, maçı yüz yüze görüşmeye erteledi!

Boğa    

Boğa keyfinin kahyasına sormuş, koltuğun vücut kıvrımlarına en güzel oturan yerini bulmuş, bacaklarını yastığın üzerine uzatıp dinlencenin keyfini sürmeye koyulmuştur! Bir yandan sıcak bir şeyler yudumlayıp bir yandan, bir şeyler izlerken, içi geçer, gözleri bir kapanır, bir açılır! Bu sırada gelen mesaj da kimin umurunda olur?

İkizler  

İkizler mesajın ağır kanını çekemez, sorduğu anda cevaplanmayan soruyu zahmet edip düşünmez! Aklında başka konu, elinde başka uğraş varsa, çenesini hiç meşgul edemez, ilk fırsatta arayacağı için yazmayı da düşünmez! Zira İkizler mesajdan sıkılır, beklemeyi sevmez! Müsait olduğu zaman aramak için yanıtını erteler!

Yengeç

Söz uçar, yazı kalır! Yengeç de bunun oldukça farkındadır! İnsan iki nefes arasında ağzından çıkanın ucunu azıcık kaçırabilir, ay pardon deyip durumu el çabukluğuyla kurtarabilir. Yengeç kendi için olduğu kadar başkaları için de hassasiyet gösterir. Yengeç mesajlara geç cevap yazar, bu süreçte en doğru kelimeleri arar, çünkü yanlış anlaşılmaktan korkar!

Aslan   

Aslan’ın yeterince ilgisini çekmeyen, tüm dikkatini toplamasını gerektirmeyen, şöyle baştan ayağa tüylerini diken diken etmeyen mesaj gereksizdir. Aslan heyecanla yanıt vermek istemediği mesajı belli ki önemsememiştir. Belki keyfi gelince yazar, belki de silip attığı yerde kalmasına göz yumar! Aslan bu, aklına eseni yapar!

Başak  

Başak onca işinin gücünün arasında dilinin bağını çözmez, sakinliğini korumak varken dırdır etmeyi seçmez! Zira konuşma biraz alevlenir, istenmeyen sözcükler ağızdan dökülürse gerisi gelir, sonunda taraflar üzülür, kalpler muhakkak kırılır! Malum, Başak’ın dilinin ayarı pek yoktur. Bu yüzden Başak kendini bilir, rahatsız edici konulara girmektense mesajı ignore eder!

Terazi  

Terazi boylu boyunca düşünür, iyice taşınır, bir ona gider aklı, bir diğerine, en sonunda kararsızlığı geçene dek söylemek istediklerini askıya alır! Bu arada düşüncelerine uygun dille tercüman olacak, önerilerde bulanacak biriyle meseleyi paylaşıp akıl alabilir. Terazi ne yazacağına karar verene kadar konuşmayı ertelemeyi seçer!

Akrep  

Akrep sıradan konuşmalarda dahi herkesle mesajlaşmayı sevmez. Hele ki stalkın ayyuka çıktığı, herkesin birbirinin telefonunu karıştırmayı kendinde anlamsız bir biçimde hak gördüğü bu çağda, söylemlerinin yayılmasını istemez! Akrep mümkünse yüz yüze konuşur, özellikle gizli meselelerde, özel konularda konuşacaksa yazışarak belge bırakmaz, aleyhinde delil olacak sözcükler sarf etmez. Bu yüzden de mesaja cevap vermez, yüz yüze iletişimi bekler!

Yay    

Yay böyle sıkıcı şeylerle uğraşmaz, zaman hızla akarken, fırsatlar kaçmaya yer ararken, dünya 1670 kilometre hızla dönerken, Yay oturup mesajlaşmakla vakit harcamaz! Sesini kaydedip yollayacağı ortam da bulamazsa, macera peşinde koşarken dönüp telefonuna da bakmaz! Bunun için de hiç canını sıkmaz, söyleyecekleri önemli olan insan nasılsa susup durmaz!

Oğlak  

Oğlak zaman kaybı olarak gördüğü konularda sohbetlere katılmaz! Mesajın yoruma açık olduğu gerçeğini göz ardı etmez. Oturup söylemek istediklerini uzun uzun yazacak zamanı da bulamaz. Bu yüzden bu mantık dışı eylemi gerçekleştirmek yerine arayıp konuşmayı tercih eder! Oğlak’ın attığı yegana mesajlar, “şu anda toplantıdayım müsait olunca arayacağım” muhteviyatlı otomatik mesajlardır.

Kova 

Kova gelişen teknolojiyi kullanmayan, hala oturup parmak gücüyle kısa mesaj yazan insanları pek anlamaz! İnsanlar hologramla öte dünyadan gelip konser verir, yapay zekayla sohbet ederken, Kova kısa mesajın vakit alan ve yeterince açık ifadeye izin vermeyen kullanımını anlamaz! Ayrıca Kova muhtemelen daha mühim konularla haşır neşirdir, sıradan meselelerle alakadar olmaz!

Balık    

Sanmayın Balık tepkisinden mesajı okuyup telefonu bir kenara atmış, umursamayıp meselenin üstünü kapatmış ya da özellikle sorunuzu cevapsız bırakmış, sadece bu sırada da şarjı biten telefon sırra kadem basmıştır. Balık’ın da çok umurunda sanki, kaybolduysa kayboldu deyip, hayallere dalmış, rahatsız edilme korkusu olmadan kafasını dağıtmıştır!

Yazar: Moyra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments