BayıldımBayıldım

Cildin İçin 6 Gece Bakımı Önerisi

Geceleri bedenimiz her anlamda yenilenir. Uyku sadece bedenimizi değil, ruhumuzu da dinlendirir, yararlı hormonların salgılanmasını sağlar, cildimizi onarır. Uykuda bir nevi güzelleşiriz. Bu yüzden yeterli bir şekilde uyumalı ve gece bakımımızı aksatmamalıyız. Hem cildimizin uykudayken kendini tazelemesi hem de günün yorgunluğu, stresi ve kirinden arınmak için. Böylece uykuya daldığımızda biz huzurlu bir uyku çekerken cildimiz de gerekli maddeleri aktive ederek hücreleri yeniler. Yani gece bakımının ikinci aşaması başlamış olur. Cildimizi bu aşamaya yani uykuda arınma aşamasına hazırlamak için her gece bakım rutinlerimizi uygulamalı ve ertesi gün parlak, dinlenmiş, yeni güne hazır bir ciltle uyanmalıyız. Çünkü bu bizi de canlandıracak, iyi bir uyku ve iyi bir cilt görünümüyle kendimizi daha mutlu, daha enerjik hissedeceğiz. Bu da yapmaktan hoşlandığımız her ne ise onu daha bir motivasyonla ve güçle yapmamızı sağlayacak. Kendimizi neşeyle var etmemizi, yeteneğimizi ortaya koymamızı sağlayacak. Cildinin sağlığı bu anlamda bir detay değil, etkili bir madde. Hadi, şimdi cildin için geceleri uygulayabileceğin 6 bakım yöntemine bakalım:

1- Her akşam eve geldiğinde yapman gereken ilk şey makyajını temizlemek olmalı. Çünkü cildinin ve dolayısıyla senin nefes almaya ihtiyacınız var. Hem böylece sivilce ve akne gibi cilt sorunlarının önüne de geçmiş olursun. 

2-Yatmadan önce mutlaka cildini bir temizleme suyu, sütü veya jeli yardımıyla kirden, birikintilerinden, tabakalardan arındırmalısın. Derinlemesine bir temizlik cildinin hava almasını sağlayacak. 

3- Gece uyurken cildinin bakımını desteklemek ve kırışıklıkların oluşmasını engellemek için cildini temizledikten sonra mutlaka nemlendirmelisin. Cilt tipine uygun bir gece nemlendiricisi kullanabilirsin. 

4- Kırışıklıklar ilk göz çevresinde kendini gösterdiği için geceleri de göz çevresi kremi uygulamalısın. Göz pınarlarına temas ettirmeden, tüm göz bölgesine uygulayabilirsin. Buna kaşlar da dahil. 

5- Eğer gece maske uygulamak istiyor ama beklemek istemiyorsan kolay emilen ve durulama gerektirmeyen maskeleri tercih edebilirsin. Cildinin ekstra nem ile tazelenmesi için maskeler oldukça etkili. 

6- Yatmadan önce alacağın duş esnasında yüzüne ve bedenine peeling yaparak, cildinin sabaha kadar yumuşacık olmasını sağlayabilirsin. Ayrıca serumlar da yenilenmiş bir yüz için yardımcıların olacak. 

Hem kendine hem de cildine iyi bak. Geceleri de. Çünkü uyku senin her anlamda dinlenme ve yenilenme durağın. Uykudaki mucizevi etkileri dikkate al. Bunun için de huzurlu uyu ve kendini iyi hissederek uyan. Regl günlerinde de deliksiz bir uyku için Kotex Ultra Gece kullan. Kotex Ultra Gece ile en yoğun günlerde bile %100’e kadar rahatlık ve güven seninle. Ertesi gün cildindeki güzelliği ve içindeki enerjiyi hissetmek için geceden cilt bakımını yap, uykunu da bölme. Sen istersen kendini ertesi güne ve hayata mükkemmel bir şekilde hazırlarsın. İstersen hep genç, sağlıklı ve mutlu kalırsın. #isterseyapar!


Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments