MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Deliksiz Bir Uyku İçin 6 Önerim Var!

Düzenli ve kaliteli bir uykunun hayatımıza o kadar katkısı var ki. Böyle bir uyku, adeta bedenin restorasyonu. Ertesi gün kendimizi dinç hissetmemizi ve daha iyi düşünmemizi sağlıyor bir kere. Hafızamızı güçlendiriyor, beynimizi dinlendiriyor, bedenimizi tamir ediyor. İş gücümüzü artırıyor. Hem geceyi hem de gündüzü daha sağlıklı geçirmemize yardımcı oluyor. Yeni bir güne tamamen hazır bir şekilde uyanıyoruz. Sonra uyku sırasında bedensel ve zihinsel fonksiyonlarımız yenileniyor. Bu da daha zinde bir beden ve daha canlı bir cilt anlamına geliyor. Bu yüzden rahat bir uyku, yaşamımıza sağlıklı bir şekilde devam edebilmemiz için şart. Doğru bir ortamda, doğru koşullarda her gün en az 7-8 saat uyumak bedenimiz için yeterli. Deliksiz bir uyku senin de hayatının vazgeçilmez bir parçası olmalı. Çalışkanlığın, yaratıcılığın ve üretkenliğin açısından. Çünkü bu şekilde uyumuyorsan beslenmek, hareketli bir yaşam sürmek, stresini kontrol etmek gibi faydalardan tam anlamıyla yararlanamazsın. Bu yüzden ilaçlara başvurmak yerine birtakım yöntemlerle iyi bir uyku çekme yoluna gitmelisin. Şimdi sana deliksiz bir uyku için neler yapabileceğinden bahsedeceğim.

1- Mutlaka yatak odasında uyumalısın. Televizyon karşısında uyumak pratik olabilir ama hiç iyi bir fikir değil.

2- Uyduğun oda ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalı. Odanı mutlaka havalandırmalı, ışık ve ses izolasyonu uygulamalısın.

3- Yattığın odada televizyon, cep telefonu, bilgisayar gibi elektronik eşyalar olmamalı. Yatmadan önce bunlarla zaman geçirmemelisin.

4- Uykuda melatonin hormonu salgılanır ve bu hormon sadece karanlıkta aktif olur. Yattığın yer karanlık olmalı.

5- En kaliteli uyku 20.30 ve 23.00 saatleri arasında alınan uykudur. Bu saatlerde uyumaya dikkat etmelisin.

6- Yatmadan 2 saat önce yemek yemeyi bırakmalı, yatağa dolu mideyle girmemelisin. Çay ve kahve gibi uyarıcıları da akşam tüketmemelisin.

Uyku, beyninin ve bedeninin yakıtıdır. Düzenli uyku zihninin daha etkili çalışmasını ve böylece gün içinde işlerini verimli şekilde yapmanı sağlar. Vücudun daha enerjik ve daha dinamik olur. Bu yüzden regl günlerinde de uykuna ara vermemeli, deliksiz bir uyku çekmelisin. Neyse ki bunun için Kotex Ultra Gece var! Kotex Ultra Gece ile en yoğun günlerde bile %100’e kadar rahatlık ve güven seninle! Ne uykunu ne yaşamını bölme. İyi uyu, iyi dinlen, ertesi gün de enerjik uyan. Hayatın bir parçası olmaya devam et. Sen istersen seni hiçbir şey durduramaz. Regl olduğun geceler de. Çünkü canım arkadaşım #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments