SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Emma Watson’dan Sana Güç Verecek 7 Feminist Söz

Emma Watson İngiliz sinema oyuncusu, model ve aktivist. Biz onu daha çok Harry Potter film serisindeki akıllı büyücü Hermione Granger olarak biliyoruz. Çünkü bu filmdeki rolüyle kariyeri için büyük bir adım atarken kadınlar için de büyük bir ilham kaynağı oldu. Watson, Hermione karakteri için şunu söylemişti: “Genç kızlara narin prenses olmaları gerektiği söyleniyor. Hermione onlara savaşçı olabileceklerini öğretti.” İşte çok küçük yaşta şöhretle tanışan bu genç kadın feminizm yolculuğuna bu şekilde başladı. 18 yaşında kendisine feminist diyen Watson, bu dönemde feminizmi araştırmaya başlamış ve bu konudaki önyargıları kırmaya karar vermiş. Bu yüzden 2014’te Birleşmiş Milletler Kadın İyi Niyet Elçisi seçildi. HeForShe hareketinde başı çekti. HeForShe “Kadın İçin Erkek” kampanyası toplumsal cinsiyet eşitsizliği hakkında herkesin özellikle de erkeklerin üzerine düşeni yapması gerektiğini savunuyor. Amacı birleştirici olmak. Watson bir yandan kariyerine başarılarla devam ederken bir yandan da kadınlar ve erkeklerin her kulvarda eşit haklara ve fırsatlara sahip olması için mücadelesini sürdürüyor. Özellikle kendisinin de içinde bulunduğu sinema sektöründe. Ünlü bir isim olmasını kadın haklarına dikkat çekmek için bir şans olarak görüyor. Ve bu konuda kadınlara ve erkeklere örnek olmaya devam ediyor. Şimdi sana da güç vermesi için Emma Watson’dan 7 feminist sözü seninle paylaşmak istiyorum:

“Eşitliği savunuyorsanız feministsiniz. Bunu söylediğim için üzgünüm.”

“Bu sadece ‘kızlar erkeklerden daha iyi’ ya da ‘erkekler kızlardan daha iyi’ gibi bir şey değil. Bu, herkes adil bir şansı hak ediyor demek.”

“Kadınları; tam olarak istediklerini yapmaları, kendilerine sadık olmaları, gelişme fırsatlarına sahip olmaları konusunda güçlendiriyoruz. Kadınlar kendilerini özgür hissetmelidir. Tipik bir feminist yoktur, uymak zorunda olunan belirli bir feminizm kriteri yoktur.”

“İşte şunu düşünüyorum: Feminizm size dikte etmek için burada değil. Kuralcı değil, dogmatik değil. Size bir seçenek sunmak için burada.”

“Hem erkekler hem de kadınlar, duyarlı olmaktan çekinmeyin. Hem erkekler hem de kadınlar, güçlü olmaktan çekinmeyin.”

“Feminizm eşitliktir; politik olarak, kültürel olarak, sosyal olarak ve ekonomik olarak. Budur, bu kadar basittir.”

“Biz asla ve asla yükseklere uçmaya muktedir olamayacağız, kadınlar ve erkekler olarak birbirimizi desteklemedikçe…”

Emma Watson’ın bu moral verici ve yüreklendirici sözleri sana destek olsun. Her zaman istersen başaracağını unutma. Çünkü güçlüsün, akıllısın, azimlisin. Senin enerjin her şeye yeter, kendine inandıktan ve güvendikten sonra… Hiçbir şeyin seni durdurmasına izin verme. Regl günlerinin bile. Kotex Ultra pedler regl günlerinde pamuksu ve emici yüzeyi ile %100’e kadar rahatlık ve güven verir. İçindeki gücü keşfet ve harekete geç. Çünkü başarmak istediklerinde kadınları hiçbir şey durduramaz. Çünkü onlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments