MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım

En Uzun Geceyi “Kendim Zamanı”na Dönüştür!

21 Aralık nam-ı diğer en uzun gece. Tabii ki Kuzey Yarım Küre için. Bazılarımız bu geceyi sevdikleriyle doya doya bir şeyler yapmak için fırsat bilecek. Bazılarımız başladığı diziyi sonunda bitirecek. Kimilerimiz daha uzun oturacak, kimilerimiz daha uzun uyuyacak. En uzun gecede keyifler uzayacak, kahkahalar uyku seslerine karışacak. Benim de bu gece için bir fikrim var! 21 Aralık’ı en iyi şekilde yani kendinle ilgilenerek, kendine zaman ayırarak geçirmeye ne dersin? Böylece hem günün yorgunluğunu üstünden atmış hem de gecenin tadını çıkarmış olursun. Tabii uykunu da en iyi şekilde alırsın. Hadi, en uzun geceyi canım kendim demek için değerlendirelim! Nasıl mı? İşte böyle:

1- Cildine kağıt maske uygula. Çünkü nem maskeleri en çok akşamları etkili oluyormuş. Uykuya geçince de melatonin sayesinde cildinin bakımı devam eder hem.

2- Meditasyon yap. Dünyanın daha iyi gitmesi ve daha sağlıklı olması adına dileklerde bulunmak için en uzun geceden daha iyi bir zaman olabilir mi?

3- En sevdiğin duş jelleriyle köpüklü bir banyo yap. Banyodan önce yoga ile iyice terlediğinden emin ol ama.

4- Günlüğüne zaman ayır. Şimdi günün notlarını tutma, yeni gün için hedefler belirleme, gelecek için kararlar alma zamanı.

5- Yaratıcılığını konuştur. En uzun gece hobilerin için en elverişli gece. Sadece sen ve sessiz gece varsınız. Büyülü anlar yaşanacak.

6- Kendine nefis bir içecek hazırla. Bu içeceğin için ruh halini iyileştiren çay karışımları olsun. Mesela melisa ve nane çayı karışımı gibi.

7- İçeceğin yanında bir de tütsü ya da mum yak. Kötü enerjileri uzaklaştıran, sinirleri yatıştıran adaçayı tütsüsü ya da lavanta mumları mesela.  

8- Bir tatlıyla kendini ödüllendir. Çünkü mükemmel birisin. 🙂 İstediğin bir tatlıyı yiyebilirsin, nasılsa gece uzun. Porsiyonu fazla abartmadan ama.

9- Biraz düşün: Bugün başına gelen en güzel şey neydi? Seni en çok ne mutlu ediyor? Hayatında teşekküre değer şeyler neler? Yarın sadece kendin için ne yapacaksın?

10- Huzurlu bir uyku ortamı yarat ve kendini uykunun dinlendirici kollarına bırak. En uzun gece en uzun uykuya dönüşsün. Uykunun yenileyici gücüyle hem bedenin hem zihnin yenilensin.

En uzun gecede uykun bölünmesin, uzun uzun uyu. Melatonin hormonu tüm gece seni tazelerken sabaha da yerini mutluluk hormonuna bıraksın. En uzun geceden sonraki gün de süper enerjik geçsin. İşte bu yüzden en uzun gecede mışıl mışıl uyuman için sana Kotex’ten yepyeni bir ürün öneriyorum: Kotex Regl Gece Külodu. Yeni Kotex Regl Gece Külodu,  reglinin çok yoğun dönemlerinde kesintisiz bir gece uykusu için her uyku pozisyonunda %0’a varan sızdırma sağlar. Kotex Regl Gece Külodu, hijyenik ped özelliği olan ve külot gibi giyilebilen yeni bir ürün. Konforlu oluşu ve sızdırmayan güvenli yapısıyla regl günlerinde ihtiyacın olan koruma. En uzun gecede kendine çok iyi bak ve güzel bir uyku çek. Çünkü sen çok değerlisin. #isterseyapar!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments