BayıldımBayıldım

Enerjik Hissetmenin 8 Yolu

Enerji mi lazım? Ben buradayım! Hayatımızı alt üst eden pandemi süreci devam ediyor. Üstelik sonbahar da durgunluğuyla havamızı etkiliyor. Ama olaylara iyi tarafından bakmak gerekiyor. Yeni kararlar, yeni başlangıçlar ve yaşamımız için yepyeni bir sezon bu. Yüklerden kurtulmak, ilerlemek için geride bırakılması gerekenleri fark etmek, hayallerimizi yeniden şekillendirmek, zaten var olan hedeflerimize doğru enerjiyle ilerlemek için bir fırsat bu. İhtiyacımız olan şey kendimizi sevmek. İhtiyacımız olan şey kendimize değer vermek. Ve tabii ki enerjik ve iyi hissetmek. Bunun da pek çok yolu var. Bu yollardan bazıları kişiye göre değişiyor. Bazıları ise ben yakıt deposuyum diye bağırıyor. Durup, o yakıttan faydalanmak da bize düşüyor. Motivasyonumuzu düşürmek yerine yapmamız gereken bu işte. Hareket etmek, canlanmak, çabalamak ve ummak. Yani asla durmamak. Durduğumuz yerde fazla oyalanmamak. En önemlisi de vazgeçmemek. Hadi, enerjik hissetmenin 8 yoluna bir bakalım.

1- Enerjinin en doğal kaynaklarından biri besinler. Enerji veren besinlere hayatında yer ver. Mesela lifler, Omega-3 yağ asitleri, C vitamini ve tabii ki su gibi. Özellikle su, adeta enerjinin sıvı hali.

2- Ne yaparsan yap kahvaltıyı atlama. Güne hazır olmak ve evden çıkarken yeterli miktarda yakıt almış olmak için kahvaltını mutlaka yap. Sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı olsun ama.

3- Günde bir fincan kahvenin enerji verme, zihnini açma gücü var. Neden faydalanmayasın? Yanında bir de bir parça bitter çikolata olursa moralin düzelir, keyfin yerine gelir. Çünkü içinde magnezyum var.

4- Gün içinde düşüncelerini boşaltmak ve stresini atmak için kendine zaman ayır. Bunun için de keyif aldığın bir şeyi yalnız yap. Mesela pencereden dışarıyı seyretmek, meditasyon yapmak ya da gözlerini kapatıp dinlenmek gibi.

5- Dansın enerji veren gücünü yadsımamak gerekir. Eminim senin de favorin olan bir dans parçası vardır. İstediğin bir zamanda o parçayı aç ve çılgınca dans et. Hatta o parçayı dinleyerek koşuya çık.

6- İnsanın enerjisini düşüren birtakım şeyler vardır: bazı insanlar, kin tutmak, bir şeyi kafaya takmak, sevmediğin bir yerde olmak, zorla iş yapmak… Yapman gereken bunlardan kurtulmak. Cesaret göster.

7- Kaliteli ve düzenli uyku alışkanlığı gelişir. İşte bunun için ufak tüyolar: Serin bir yerde uyu, uyumadan önce duş al, uyumadan önce elektronik aletleri kapat, uyuyamıyorsan zorlama ve kitap oku.

8- Dünyanın en enerji veren eylemlerinden birisi de iyilik yapmaktır. Birine yardım etmek, birini sevindirmek hem sana hem de o kişiye enerji verir. Bu da enerjiyi ikiye katlar. Gülmek de en etkili yakıtlardan biridir. Bol bol gül.

Yorgunluk, bıkkınlık, isteksizlik bize göre değil. Stres bizim yaşamımızdan uzak olsun. Bu bizim biricik ve değerli hayatımız çünkü. Bunun için de kendine güven, kendine iyi bak ve hareketli ol. Çünkü hayat kendini yeniliyor, hayat hiç durmuyor. Sen de durma, regl günlerinde bile. Her hareketinle uyumlu esnek yapısı ve 100.000’den fazla hava alan mikro gözenekleri ile regl günlerinde sana rahatlık ve güven veren Kotex Active’i kullan. Kotex Active hareketli yaşamını destekliyor. Sen kendini enerjik ve iyi hissettiğinde dünya daha güzel bir yer oluyor. Kadınlar kendilerini beslerlerse hayat akar. Kadınlar harekete geçerlerse dünya değişir. Onlar bunu yapacak güce sahipler. Onlar #isterseyapar!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments