Enerjisi Asla Bitmeyen Bir Kadın: Jennifer Lopez!

Jennifer Lynn Lopez -bilinen adıyla “J-Lo”- Amerikalı oyuncu, şarkıcı, dansçı, moda tasarımcısı, prodüktör ve yerinde duramayan bir kadın. Geçtiğimiz günlerde 50 yaşına giren bu efsanevi kadın, 28 yıldır aktif olarak müzik ve sinema dünyasında. Enerjisine, neşesine, yaratıcılığına yetişmek zor. Yıllara meydan okuyor, hala dans ediyor, hala filmlerde boy gösteriyor. Adeta yeteneğin ve enerjinin vücut bulmuş hali gibi. Özellikle Latin müziğinin patlamasını sağlayan, dünyanın en popüler kadınların biri. J-Lo, 24 Temmuz 1970 Bronx doğumlu. 19 yaşından itibaren dans okuluna gidebilmek için tezgahtarlık, garsonluk gibi işlerde çalışmış. Dans aşkı için Baruch Üniversitesi’ndeki eğitimini yarıda bırakmış ve Janet Jackson’ın dansçısı olarak kariyerine başlamış. Televizyon dünyasına ise 1990’da Fox TV’nin “Fly Girl” adlı dans yarışmasını kazanması ve bu sayede komedi dizisi “In Living Color”da rol almaya hak kazanmasıyla giriş yapmış. Oradan da sinemaya adım atmış. Wesley Snipes ve Woody Harrelson’la oynadığı 1995 yapımı “Money Train” ile… Bir iş kadını olarak onlarca başarıya imza atan, birçok farklı alanda kendi ismini taşıyan ürünlerle marka olan, başarılı ve yetenekli bir kadın o. Hedefleri için her zaman sıkı çalışıyor, heyecanını her zaman işine yansıtıyor ve asla taviz vermiyor. Bu yüzden de her geçen gün başarılarına ve hayranlarına bir yenisini ekliyor. Hadi, onu biraz daha yakından tanıyalım.

İşte J-Lo hakkında 8 ilginç bilgi:

1- “Selena” (1997) filminde, ölen sanatçı Selena’yı canlandırmak için şan dersleri aldı ve şarkı söylemek istediğini keşfetti. Bu konuda yolunun açık olduğunu hissetti. Ve 1999’da yayınladığı “If You Had My Love” parçasıyla Billboard Hot 100’de birinci oldu.

2- Müzik kariyerinde birçok önemli çıkışı oldu. Mesela 2001’de yayınladığı “J.Lo” albümü Billboard 200’de bir numara oldu. 2002’de yayınladığı “J to tha L–O! The Remixes” albümü Billboard 200’de birinci olan ilk remiks albümü oldu. 2007’de yayınladığı ilk İspanyolca albümü “Como Ama Una Mujer” ile Billboard 200’de ilk 10’a girdi. 2011’de yayınladığı “On The Floor” yılın şarkısı seçildi…

3- 2000 yılında Grammy Ödülleri’nde giydiği yeşil elbise hem çok konuşuldu hem de çok araştırıldı. Bu da Google Images’ın doğmasını sağladı.

4- Ayrıca sık sık giydiği bodysuit’lerle bir stil ikon haline geldi ve bir moda akımı başlattı. Bodysuit’ler Kim Kardashian, Madonna gibi birçok iddialı kadının tarzına yansıdı.

5- Ben Affleck’le rol aldığı “Gigli”(2003) filmi tüm zamanların en kötü filmi seçildi. Bu, kariyerinin başarısızlıklarından biri olarak görülebilir ama Ben Affleck’le uzun süreli bir ilişkisi başladı. Medya onlara “Bennifer” dedi ve böylece çiftlerin isim birleştirme geleneği başlamış oldu.

6- Bir başka başarısızlığını da 2014’te yayınladığı “A.K.A.” albümüyle yaşadı. Kariyerinin en düşük albüm satışına sahip oldu. Ama bu onu yıldırmadı.

7- 2001 yılında JLO adlı giyim kampanyasına imza attı. Adına parfüm üretildi. Kendi makyaj koleksiyonunu çıkardı. Şimdilerde de bir kozmetik markası çıkarmaya hazırlanıyor. “Çıkardığım ürünün benim öğrendiklerimi ve sırlarımı barındırmasını istiyorum. İğnelerle yapılan bir şey değil” diyerek ürünü için J-Lo güvencesi veriyor.

8- J-Lo, iki kez “dünyanın en seksi kadını” seçildi. Hollywood’da en çok para kazanan Latin kadın oyuncu. 2000’li yılların en başarılı 3. kadın sanatçısı. J-Lo, eskimeyen güzelliğinin sırrını ise şöyle açıklıyor: “Sağlıklı yaşıyorum. Kendime bakmaya çalışıyorum. Asla makyajla yatmıyorum. Cildimi nemlendiren gece kremleri kullanıyorum. Ve her gün güneş koruyucu sürüyorum.”

Regl günlerinin kadınları durdurduğunu düşünenler var. Oysaki hayatı boyunca hiç durmadan başarıdan başarıya koşan, ses getiren, fark yaratan kadınlar da var. Başarmak istediklerinde regl günleri onlara engel olmadı. Sen de Yeni Kotex Active’i keşfet, başarıdan başarıya koşarken her harekette rahatlık ve güvenin tadını çıkar. Unutma bir kadın #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments