MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım!

Evde Formda Kalmanın 8 Yolu

Evde kalırken formda kalmak zor değil. Çünkü birtakım sağlıklı alışkanlıkların olduğunda evdeki hayatını da de formda ve zinde sürdürebilirsin. Bu aynı zamanda kaliteli ve uzun bir yaşamın da temeli. Yani sağlıklı beslenmek, düzenli fiziksel aktivitelerde bulunmak ve enerjini yüksek tutmak seni her anlamda güçlendirir. Başta bağışıklık sistemin daha güçlü olur. Hem virüslerle hem de diğer sağlık problemleriyle daha iyi baş edersin. Dinç kalarak daha iyi düşünürsün. Bu günlerde en çok ihtiyacın olan şeylerden biri de bu. Corona günleri hayatımızda sağlıklı değişiklikler yapmak için bize bir fırsat sunuyor aslında. Harekete geçmek, vazgeçmemek, tutkuyla değişimi istemek senin elinde. Çünkü kendine inanıyor ve güveniyorsan başarmaman mümkün değil. Yani başta da belirttiğim gibi evde kalırken de formda kalmak senin için zor değil. Enerjini en verimli şekilde kullan ve günlük rutinlerin olsun. Karantina dönemini bedenin ve kendin için en iyi şekilde geçir. İşte evde kalırken formda kalmanı da sağlayacak 8 rutin:

1- Beslenme şeklini gözden geçir. Sıkıldığında buzdolabına yönelmeyi bırak. Zaten buzdolabında da sağlıklı besinler olsun. Bir şeyler atıştırmak istediğinde karşına meyveler çıksın.

2- Güne su içerek başla ve gün içinde de sık sık su içmeyi unutma. Günde en az 2 litre su tüketmek senin için iyi. Hatta kendine, içinde salatalık ve limon dilimleri olan detoks suyu da hazırlayabilirsin.

3- Formda kalmak için hareket etmek kadar uyumak da önemli. Düzenli uyku alışkanlığı sayesinde kilo bile verebilirsin. Çünkü enerjisiz kalan vücut bu enerjiyi yemeklerden elde etmek isteyecektir.

4- Karantina döneminde canının sıkılması normal. Ama bu seni zararlı atıştırmalıklara yönlendirmesin. Böyle durumlarda meyveli yoğurt, bir avuç badem, fındık, ceviz gibi seçenekleri tercih et.

5- Kendini yemeklere vermek yerine bir hobi edinebilirsin. Veya müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir, film maratonuna başlayabilirsin. Nihayetinde her şey zihinde bitiyor çünkü.

6- Vücutta yağ yakımını hızlandıran birtakım besinler var. Bunlara sofranda daha çok yer verebilirsin. Mesela kırmızı biber, zencefil gibi baharatlar; yeşil çay, domates, tam tahıllar, yumurta, avokado…

7- Canın bir şey istemese de iyi bir kahvaltı yapmalısın. Kahvaltına besin değeri yüksek yiyecekler olmasına da dikkat etmelisin. Yumurta, kepekli ekmek, portakal suyu, peynir gibi.

8- Evde hareketsiz kalma, aktif ol. Egzersiz yap, yoga yap, pilates yap, her adım at hatta dans et. Güneşte kısa yürüyüşler yaparak D vitamini al. Oturmak yerine bedenini canlı ve enerjik tut.

Evde kalıyorken de sağlıklı yaşamaya özen göster tatlım. İyi beslen, yeterli uyu, hareket et ve kendini çok sev. Regl günlerinde de her hareketinle uyumlu esnek yapısı ve 100.000’den fazla hava alan mikro gözenekleri ile hareket halindeyken bile rahatlık ve güven veren Kotex Active’i kullan. Kotex Active seni her hareketinle destekleyecek. Ben de öyle. Formda kaldığında daha iyi hissedersin. Hayallerine ulaşmak için de daha çok enerjin olur. Bunu yapabileceğini biliyorum çünkü benim tatlım ne #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments