Evde Verimli Çalışmanı Sağlayacak 8 Önerim Var!

Covid-19 sebebiyle pek çoğumuz evden çalışma düzenine geçtik. Hal böyle olunca da evdeki iş hayatımızdan maksimum verim sağlamamız önemli bir hale geldi. Hem kendimiz hem de ekonomik durumumuz açısından. Peki, evde de ofisteki gibi çalışabilmek mümkün mü? Evler iş yerleri gibi olabilir mi? Aslında biraz disiplin, biraz düzenleme, biraz da gayretle pekala olabilir. Sonuçta üretmeyi seviyoruz. İşlerimizin aksamasını, çalışmalarımızın durmasını, yaratıcılığımızın körelmesini, hiçbir şey yapmadan durmayı istemeyiz. Her şeyden önemlisi gelirimizin sekteye uğramasını istemeyiz. Hedeflerimiz var ve bunlar hala geçerli. Bu dönemde mümkün olduğunca uzmanların ve yetkili kişilerin tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeli, evden çalışıyorsak daha önce nasılsa o şekilde çalışma hayatımıza devam etmeliyiz. Sana vereceğim birkaç tavsiyeyle evdeki iş hayatını biraz daha kolaylaştırmak, endişelerini bir nebze olsun gidermek istiyorum. Sen kendine güvendikten ve kararlı olduktan sonra evde de başarıyla çalışabileceğine inanıyorum. Hadi, evde verimli çalışmak için neler yapabiliriz bir bakalım.

1- “Home-office” mantığını oturtmak için önce bir köşe hazırla. Burada iş yerindeki her şey olsun. Yani masan, bilgisayarın, not defterin, işteyken ihtiyacın olan her şey…

2- Dikkatini dağıtabilecek tüm etkenleri etrafından uzaklaştır. Özellikle birlikte yaşadığın insanları bu konuda yönlendir. Varsa ev hayvanını o bölgeden, mesai süresince, uzaklaştır.

3- Tıpkı ofiste çalışıyormuş gibi iş saat aralığını belirle. Yani kendine bir zaman çizelgesi oluştur. Belirlediğin iş saatlerı konusunda çevrendekileri bilgilendir.

4- Her sabah iş gününü planla. Bir çalışma listesi belirle. Acilen yapılması gerekenleri ilk sıraya al. Evdesin diye ertelemeye meyilli olma. Sonuçta ofisteki çalışma rutinini evde sürdürmelisin.

5- İşten kolayca aksiyon alabilmek için varsa patronun ve iş arkadaşlarınla temasta ol. Sosyal mesafelendirme yapıyor olabilirsiniz ama bu birlikte çalışamayacağınız anlamına gelmiyor.

6- Bu noktada kullandığın teknolojik altyapının da iyi olması gerekiyor. İnternet hızı, program kurulumu ve teknik donanım konusunda uzman kimselerden yardım alabilirsin.

7- Bu arada mola vermeyi unutma. Evden çalışıyorsun diye ekstra efor harcamak yerine önceden belirlediğin mola saatleriyle daha da verimli çalışabilirsin.

8- Çalışma temposu konusunda motive olmak için uykunu yeterli bir şekilde almaya, temiz havanın gücünden yararlanmaya ve bol su içerek canlı kalmaya özen göster.

Evden çalışmak durumundaysan dikkatli, yaratıcı, düşünsel ve beceri isteyen işlerde daha aktif olmak için önerilerimi dikkate al. Enerjini doğru yönlendirirsen seni hiçbir şey durduramaz. Gün boyunca üretebilmen, başarıdan başarıya koşabilmen, hayallerini gerçekleştirebilmen için Kotex Günlük pedler en büyük destekçin. Yeni ve geliştirilmiş teknolojisi ve nefes alan yüzeyi ile Kotex Günlük pedler %100’e kadar rahatlık ve ferahlık sağlarken, pamuksu yumuşaklığı cildini rahat hissettirmek için her zaman seninle! Kotex Günlük pedler ile rahatlık ve ferahlık evdeyken bile verimli çalışmana destek olacak! Çünkü tatlım #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments