Evdeyken de Harekete Devam: Bu 7 Egzersizi Her Gün Yap!

Bunlar evde kaldığımız günler. Şimdilik hayatımıza bu şekilde devam ediyoruz. Fakat enerjik bireyler olarak evde kalmak bizi durdurmamalı. Yani bu dönemde de harekete devam! Çünkü aktif olmak hem sağlığımız hem de formumuz için önemli. Hareket ederek kaslarımızı ve kalbimizi güçlendiriyor, bağışıklık sistemimizi koruyor, vücudumuza daha fazla oksijen girmesini sağlıyoruz. Bu da daha iyi düşünmemizi, daha üretken olmamızı sağlıyor. Aktif olarak aynı zamanda evde kaldığımız günler içinde gereksiz bir şekilde kilo almanın da önüne geçmiş oluyoruz. Bir şey daha var: Evdeyken de harekete devam etmek aynı zamanda mutlu olmamızı da sağlıyor. Çünkü bu dönemde depresyondan ve stresten mümkün olduğunca uzak kalmalı ve moralimizi yüksek tutmalıyız. İşte bu yüzden gerek egzersizler, gerek yoga pozisyonları, gerek dans ve benzeri hareketlerle hayatımıza devam etmeliyiz. Ve bunları her gün yapmalıyız ki her gün enerjiyle dolalım, her gün güçlü kalalım. İşte evde düzenli olarak yapabileceğin 7 egzersiz:

1- Ortaya bir ip ya da ona benzer bir nesne koy. Daha sonra bacaklarını 90 derecelik açı oluşturacak şekilde kaldırarak sağa ve sola doğru atla. Bu hareketi 2 dakika boyunca yap.

2- Ellerine 2 tane dolu su şişesi al. Kollarını yana doğru dirseklerden kırarak çömel ve kalkarken ellerini yukarı kaldır. Yani dambıllı squat hareketi yap. 15 tekrarlı 3 set yeterli.

3- 1 dakika boyunca plank yap. Yani yüz üstü şınav çeker gibi pozisyon al. Dirseklerini ve ayak parmaklarını yere koyarak, bacaklarını omuz genişliğinde aç. Karın kaslarını sıkmayı unutma.

4- Vücudunla köprü oluştur. Yani sırt üstü uzan ve dizlerini kır. Sırtın tamamen yerde kalacak şekilde kalçadan yüksel. Dizlerin, kalçan ve omuzların hizada olsun. Durabildiğin kadar dur.

5- Ayakta düz bir şekilde dur. Sonra zıplarken ayaklarını yana aç, kollarını da havaya kaldır. Yani jumping jack hareketi yap. Bunu 30 saniye tekrarla.

6- Sırt üstü uzan, dizlerini kır ve belinden yukarısını kaldır, sonra başlangıç pozisyonuna dön. Bu hareketin adı yarım mekik ve 30 saniye yapman yeterli.

7- En sevdiğin dans parçalarından liste yap ve dans etmeye başla 🙂 Kaç şarkı boyunca dans edeceğin ve hangi figürleri yapacağın sana kalmış. Çılgınlar gibi dans etmek serbest! 🙂

Sen enerjisi ve modu yüksek, hareketi yaşam biçimi haline getirmiş bir kadınsın. Dolayısıyla evdeyken de hayatına hareket katmalısın. Hatta regl günlerinde bile! Kotex Active her hareketinle uyumlu esnek yapısı ve 100.000’den fazla hava alan mikro gözenekleri ile hareket halindeyken bile sana rahatlık ve güven verir. Kotex Active ile hareketsiz kalma, aktif ol! Özgürce spor yap, istersen dans et! Tatlım #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments