in ,

Fibaemeklilik’ten Kadın Sağlığına Dikkat Çeken Bir Ürün: Pembe Kurdele!

Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası konusunda güvenilir ve yenilikçi çözümler sunan Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.; kadın sağlığı farkındalığını arttırmak için bir ürün geliştirdi. Pembe Kurdele isimli bu ürün; Meme Kanserinden rahim kanserine, yumurtalık kanserinden tüpler ve vajina/ vulva tümörlerine dek pek çok tehlikeli hastalığı kapsıyor. Pembe Kurdele, kadın kanserlerine dikkat çekiyor ve bilinçlendirme sağlamayı hedefliyor.

Meme Kanseri başta olmak üzere kadınlara özgü kanserlerin iyileşme oranlarının artmasında, erken teşhisin öneminin yeri oldukça fazla. Meme Kanseri, Türkiye’de en yaygın kanser türü ve her sekiz  kadından biri, yaşamı boyunca Meme Kanserine yakalanma riski taşıyor. Fakat Meme Kanseri, erken teşhis edildiğinde %98 oranında tedavi edilebiliyor. Bu noktada Fibaemeklilik, Pembe Kurdele projesi ile hem kadınlara finansal destek sağlıyor hem de ürün gelirlerini AÇEV’e (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) bağışlayarak sosyal sorumluluk görevini yerine getiriyor.

“Sağlıklı birey, sağlıklı toplum” hedefi ile kadınlara finansal destek sağlayan ve hayatlarında yeni başlangıçlar yapmalarını amaç edinen Pembe Kurdele, daha şimdiden birçok başarıya imza attı. Business Awards tarafından 2015 yılında “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü”nün sahibi oldu. Şimdiye kadar birçok hastane, kurum ve sivil toplum kuruluşu ile ortak çalışmalarda bulundu. “Akran Eğitimi” gibi özel eğitim projelere destek sağladı. “Farkındayım, Korkmuyorum. Arkadaşlarıma Anlatıyorum” projesi dahilinde sayısız kadına ulaşım imkanı tanıdı. ÖzMuayene günü üzerinde bizzat çalışarak, kadın sağlığında “Her Ayın Son Perşembesi, ÖzMuayene Günü” takvimini hayatımıza dahil etmeyi başardı.

Pembe Kurdele ürününün fiyatları ise hemen her bütçe için yaş gruplarına göre tasarlanmış durumda. Mesela 35 yaşında bir kadın için ortalama 30.000 TL teminatlı Pembe Kurdele paketinin yıllık ödemesi sadece 86 TL. Yıllık ödeme yapmak istemeyen kadınlar 8 taksit imkanından yararlanarak ayda 10,8 TL olarak prim ödemesi yapabiliyor. Her bütçeden, her meslekten ve ev hanımları tarafından da kolaylıkla satın alınabilecek Pembe Kurdele ürünü, ilk başlatıldığı yıl için 90 günlük bekleme süresi içeriyor. Devam eden yıllarda bekleme süresi koşulu ortadan kalkıyor. Benzerlerinden büyük farkla ayrılan Pembe Kurdele teminatı, doğrudan hastaya ödeniyor ve alınan teminat ödemesini sigortalı, dilediği gibi harcayabiliyor.

Pembe Kurdele Hayat Sigortası ile sigorta kapsamındaki kadın kanser hastalıklarından herhangi biri ile karşılaşılması halinde tek seferde ödenecek teminat tutarı, bu süreçte sigortalıya önemli bir destek sağlıyor.

Pembe Kurdele Hayat Sigortası’nın sağladığı finansal desteği;

* Tedavi masraflarında,

* Tedavi süresince maddi ihtiyaçlarında,

* Evde bakım ihtiyacında,

* Rehabilitasyon ve psikolojik destek masraflarında rahatlıkla kullanılabiliyor.

Pembe Kurdele ürününü https://www.fibaemeklilik.com.tr/ adresinden satın alabilir, ürün hakkında ayrıntılı bilgileri ve gelişmeleri de https://www.pembekurdele.com.tr/ adresinden takip edebilirsin. Ürünün sosyal medya hesaplarında düzenlenen kampanyalardan haberdar olmayı da ihmal etme. Sadece bir tıkla, pembe günler daim olsun.

Written by Pepapp

What do you think?

862 points
Upvote Downvote

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Yanaklardaki Sarkmalara 8 Adımda Son!

Günde Kaç Fincan Yeşil Çay İçmeliyiz?