Gün İçinde Uygulayabileceğin 10 Pratik Güzellik ve Bakım Tüyosu

Zaman hızla geçiyor. Hayallerimize koşar adımlarla ilerlesek bile bazen bir gün yetmeyebiliyor. Kendimiz, işimiz, okulumuz, evimiz, sevdiklerimiz derken koca bir gün bitiveriyor. Bu yüzden de dolu dolu yaşamak gerekiyor. Zamanı iyi değerlendirmek gerekiyor. Zamanın değerini bilmek gerekiyor. Kendine bakan, enerjik, aktif kadınlar olduğumuz için güzellik ve bakım rutinlerimiz var. Çünkü kendimize özen gösterdiğimizde daha iyi hissediyoruz. Ve de daha güçlü. Bu yüzden de o bir günün içine bir de güzellik ve bakım uygulamalarını sığdırıyoruz. Neyse ki hayatını kolaylaştıracak, zamandan tasarruf etmeni sağlayacak, seni yeni bir güne, yeni deneyimlere hazırlayacak güzellik ve bakım tüyoları ile karşındayım. Bunları uygula ki hayat planların ve yapmak istediklerin için sana vakit kalsın. Bu ufak desteğim seni motive etsin. Hadi bakalım, başlıyoruz!

1- Daha dolgun ve uzun kirpikler istiyorsan; maskaranın fırçasını yıka, ucuna saç jölesi sür ve kirpiklerine uygula. Üstüne bir de maskara sürdüğünde kirpiklerindeki farkı göreceksin.

2- Tırnakların sarardıysa ve bu tatsız görüntüye bir son vermek istiyorsan, tırnaklarını karbonat ile güzelce ovala ve durula. Beyazlatıcı diş macunu da etkili olabilir.

3- Göz altlarında şişkinlik ve morluk varsa, geceden buzluğa koyduğun soğuk metal kaşığı göz altlarında 10-15 dakika kadar beklet. Buz küpü de işe yarayabilir.

4- Fondötenin gözüne çok koyu geldiyse, içine bir miktar vücut nemlendiricisi ekle. Böylece rengi açılacak ve istediğin gibi olacak.

5- Birbirinin yerine geçebilecek şeyler: Eyeliner’ın bittiyse rimelini, rujun bittiyse göz farı ve vazelin ikilisini, tıraş köpüğün bittiyse saç köpüğünü kullanabilirsin.

6- Vazelinin üstüne parfüm sıkarsan koku hapsolur ve kalıcı olur. Parfüm sıktığın bölgelere önce vazelin sürmeyi dene.

7- Tel tokalarına saç spreyi sıkarsan saçlarını daha iyi tutarlar. Saçını yapmaya bile vaktin yoksa saç aksesuarlarından yardım alabilirsin.

8- Saçını topuz yaptığında tel tel saçlar çıkıyorsa, diş fırçasına jöle sür ve o saçları diş fırçası yardımıyla tara.

9- Sabah Türk kahveni içtikten sonra telvesini yüzüne sür ve biraz bekledikten sonra durula. İşte sana doğal peeling! Dudakların için de toz şekeri aynı şekilde kullanabilirsin.

10- Rujunun kalıcı olması için ruj yerine balm kullan. Renklendirmek için dudak kalemiyle destekleyebilirsin. Dudaklarını kalkık göstermek için de üst dudağının kavisine aydınlatıcı sür.

Gün içinde uygulayabileceğin güzellik ve bakım tüyoları ile hem en pratik şekilde bakımlı ve hoş olacaksın hem de zaman kazanacaksın. Böylece yapmak, başarmak istediğin şeyler için sana zaman kalacak. Gün boyunca daha rahat etmek ve kendini güvende hissetmek için de Kotex günlük pedlerini kullan. Yeni ve geliştirilmiş teknolojisi ve nefes alan yüzeyi ile Kotex günlük pedler; %100’e kadar rahatlık ve ferahlık sağlarken pamuksu yumuşaklığı cildimizi rahat hissettirmek için her zaman bizimle. Böylece biz de hayatımıza odaklanabilir, yeteneklerimizi ve kendimizi ortaya koyabiliriz. Kadınlar aynı zamanda hem bakımlı hem başarılı olmayı iyi bilir. Onlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments