Güne Enerjik Başlamanı Sağlayacak 10 Tavsiye

Woman stretching in bed after wake up, top view

Yeni bir gün, yeni olasılıklar, yeni maceralar başlarken yataktan bir türlü kalkamamak, alarmı defalarca ertelemek olmaz. Her yeni gün, yeni bir başlangıçtır. Hedeflerimize, hayallerimize, gerçekleştirmek istediklerimize bir gün daha yaklaşmak için. Bunun için de alışkanlık kazanıp, yeni güne taze enerjilerle başlamamız gerekir. Kendi yolumuzda emin adımlarla ilerlerken, bu tazelenmeye ve yenilenmeye ihtiyacımız var çünkü. Her ne yapmak, hayata nasıl bir renk katmak, inşa ettiğimiz geleceğimize ne gibi bir tuğla eklemek istiyorsak güne o motivasyonla ve hareketle başlamamız önemli. Şimdi sana uyanır uyanmaz yataktan fırlamanı ve kendini güne hazır hissetmeni sağlayacak tavsiyeler vereceğim. Çünkü bizim için en tatlı sabahlar zorunluluklarla değil, heyecanlarla başlar. <3

1- Alarmını en sevdiğin şarkı yap. Böylece mutlu hisseder ve belki de yataktan dans ederek kalkarsın. Gün içinde şarkının diline dolanıp, seni akşama kadar mutlu etmeye devam etmesi de kaçınılmaz.

2- Yataktan kalkar kalkmaz 1 bardak limonlu su iç. (1 bardak suya 1 adet limonun suyunu sık ve karıştır.) Limonlu su hem toksinleri atmana yardımcı olur hem zayıflatır hem de kendini zinde hissetmeni sağlar. Ayrıca uykun da hemen açılır.

3- Sabahları yataktan kalkmadan önce kendine şunları söyle: Harika bir gün başlıyor ve ben bu güne hazırım! Sonra aynanın karşısına geç, kendine gülümse ve “seni seviyorum” de. Eğer o gün zorlu bir günse de kendine “başarabilirim!” demeyi ihmal etme.

Woman stretching in bed after wake up, front view4- Kahvaltı, asla atlanmaması gereken bir öğündür. İyi bir kahvaltı seni daha canlı kılar ve tok tutar. Bunun için de kahvaltında mutlaka protein, kalsiyum ve C vitamini olsun. Mesela peynirli omlet ve taze sıkılmış portakal suyu gibi.

5- Kahvenin kokusunun bile mutlu hissetmeye yettiği bir gerçek. Sabahları mutlaka bir fincan kahve içmeye, daha doğrusu kahve keyfi yapmaya zaman ayır. Boşuna, uyan ve kahveyi kokla dememişler.

6- Ilık bir duşun çözemeyeceği çok az problem var. Bu yüzden hiç üşenme ve uyandıktan sonra mutlaka duşa gir. Hoş kokulu bir duş jeli ve banyo akustiğinde canlandırıcı bir şarkı da sana destek olacak.

7- Sabah uyandığın dakikalarda hemen haberleri okumak, sigara yakmak, telefona sarılmak gibi alışkanlıkların varsa bunları bırak. Onun yerine pencereyi aç, derin bir nefes al ve bir süre dışarıyı seyret.

8- Yataktan kalkınca esneme egzersizleri yapmak da oldukça etkilidir. Yani uyandığında esnemek yerine, esneme egzersizleri yapabilir ve kendini daha kıpır kıpır hissedebilirsin. Evet, sen sabahları neşeli olan o insansın.

9- Sevdiğin birine günaydın demek kadar uyku açan bir şey yok. Günümüzde günaydınları, teşekkürleri eskisi kadar kullanmıyor olabiliriz ama bu sevimli iletişim şekilleri hala bize iyi geliyor ve enerji veriyor.

10- Güne enerjik başlamanın olmazsa olmazı kaliteli bir uyku çekmektir. Bu yüzden uykunu yeterince aldığından, yani en az 8 saat uyuduğundan, uyuduğun ortamın temiz ve havalandırılmış olduğundan her zaman emin ol.
Güne enerjik başlamak ve günü istediğin gibi yaşamak senin elinde. Yeni bir günü yeni bir şans olarak gördüğünde seni hiçbir şey durduramaz, özel günlerin bile. Bunun için de özel günlerinde sana %100 rahatlık ve güven veren Kotex Active kullanmalısın. Böylece modun asla düşmeyecek, enerjin hiç solmayacak, günün güzel geçecek. Gerçekleştirmek istedikleri olan bir kadın için her gün değerli. O yerinde saymayacak kadar aktif. O uyanırsa kalkar ve yol alır, o isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments