MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Güne Tamamen Hazır Olmanı Sağlayacak 6 Sabah Rutini

Bir günü en verimli şekilde geçirmenin yolu sabah rutinleridir. Tabii bu tarz alışkanlıklar kişiden kişiye değişir. Ama sağlıklı ve enerjik bir gün için sabahları hepimizin yapması gereken şeyler hemen hemen aynı. Böylece gün içinde daha iyi hisseder, daha iyi düşünür ve yapmak istediklerimize daha iyi odaklanırız. Covid-19 salgını yüzünden hayatımızda şu an bir durağanlık ve belirsizlik olabilir. Ama bu her gün umutla uyanmamıza ve daha iyi günler için hazırlanmamıza engel değil. Vaktimizin çoğunu evde geçirsek de sabahlar sağlıklı şekilde başlayabilir. Hem zaten yaz ile birlikte güneş de yüzünü göstermeye başladı ve bu bizi motive ediyor. Yani neşeyle günaydın demek için bir sebebimiz var. Sabahlara tatlı başlamak için enerjimiz var. Güne tamamen hazır olmanı sağlayacak, gün içinde aktif olmanı destekleyecek ve seni salgından sonra gelecek o normal günlere hazırlayacak yani hayata devam etmeni sağlayacak önerilerimle karşındayım. İşte güne mükemmel bir başlangıç için 6 sabah rutini:

1- Güne alarmla mı başlıyorsun? O zaman alarmın en sevdiğin şarkı olsun. Hafif hafif esneyerek ve biraz da dans ederek çık yataktan. Uyanır uyanmaz telefonunu eline almadan!

2- Yataktan kalkınca ilk işin pencereyi açıp güneş görmek olsun. Bu en zor zamanlarda bile gülümseyen güneşimiz bir günaydını hak ediyor bence. 🙂

3- Limonlu su seni anında kendine getirecek. Bedenin toksinleri atacak ve rahatlayacak. Sabahları aç karna içilen limon suyu bağışıklık sistemini de güçlendirecek.

4- Soğuk bir duşun arındırıcı ve uyandırıcı etkisi tartışılamaz. Stresin azalırken performansın artar. Bedenin de bu etkiyle daha genç kalır. (Suyun buz gibi olmasına gerek yok tabii.)

5- Kahvaltının mutlulukla kesinlikle bir ilgisi var. Protein, kalsiyum, C vitamini ve B vitamini bir kahvaltıda mutlaka olması gerekenler. Besleyici ve lezzetli bir kahvaltı, modunu yükseltecek.

6- Konsantrasyon, odaklanma, daha iyi düşünme için sabahları yoga ve meditasyon yapmayı ihmal etme. Hatta hafif ama etkili egzersizlerle de kaslarını ve zihnini açabilirsin. Güne daha çok hareket katabilirsin.

Evdeyken de hareket et, aktif ol. Güne süper başla ki tüm günün öyle geçsin. Verimli günler, başarıyı getirsin. Pandemi dönemi buna engel olmasın. Sonra her şey geçtiğinde kendini iyi hissetmeye ve hedeflerine doğru ilerlemeye devam et. Seni hiçbir şey durduramasın. Gün boyunca üretebilmen ve hayallerini gerçekleştirebilmen için Kotex Günlük pedler en büyük destekçin.Yeni ve geliştirilmiş teknolojisi ve nefes alan yüzeyi ile Kotex Günlük pedler %100’e kadar rahatlık ve ferahlık sağlarken, pamuksu yumuşaklığı cildini rahat hissettirmek için her zaman seninle! Kotex Günlük pedler ile rahatlık ve ferahlık güne tamamen hazır olmana yardımcı olacak! #isterseyapar

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments