Hafta Sonunda Yapabileceğin 5 Keyifli Aktivite

Bütün hafta durmadan çalıştık, yorulduk. Cuma iş çıkışıyla birlikte arılar gibi çalıştığımız bir hafta bitti, kafalar fabrika ayarlarına alındı ve hafta sonu tatili resmen başladı. Şimdi kendimizi şımartma zamanı. Ne de olsa hayallerimiz için azimle çalıştığımız, işleri bir bir temizlediğimiz, yaratıcılığın sınırlarını zorladığımız, bunu yaparken de beynen ve fiziken yorulduğumuz bir haftaydı. Kendimizi yeniden şarj etmeli, ruhumuzu beslemeli, bedenimizi rahatlatmalı ve yeni bir haftaya hazır olmalıyız. Bazılarımız hafta sonları uyumayı ve dinlenmeyi, bazılarımız sevdikleriyle zaman geçirmeyi, bazılarımız da bu 2 koca günü yeni keşiflerle değerlendirmeyi seviyor. Bazılarımıza ise 2 gün 2 saat gibi geliyor. Her ne olursa olsun, hafta sonunu dolu dolu yaşamak, stresten hobilerce, gezilerce, hareketlerce uzaklaşmak şart. Yeni bir haftaya aktif ve enerjik başlamak ihtiyaç. Şimdi sana hafta sonunu keyifli bir şekilde geçirmeni sağlayacak 5 aktivite önereceğim. Yapman gereken tek şey her zamanki gibi dinamik, her zamanki gibi renkli, her zamanki gibi kendin olmak. Hadi, başlayalım!

1- Bulunduğun şehirdeki bir semti keşfetmeye ne dersin? Eminim henüz gezmediğin sokaklar, fotoğraflamadığın eski evler ve kediler vardır. Belki butik kahveciden sütlü kahve alır, öyle gezersin. Hele gezdiğin semt tarihi bir semt olursa, bütün bir hafta sonu gözlemlemek, büyülenmek işten bile değil.

2- Zaten hafta içi erken kalkmaya alışkın olduğun için yine erken kalk. Proteinli, kalsiyumlu, vitaminli bir kahvaltı yap ve spor ayakkabılarını giydiğin gibi kendini dışarı at. Sonbaharın tadını çıkara çıkara, upuzun bir yürüyüş yapmak kadar rahatlatıcı çok az şey var. Temiz hava ciğerlerine, sararan yaprakların estetiği zihnine iyi gelecek. Hem kalçan da sıkılaşacak. 🙂

3- Evin en sıcak, en tatlı köşesinde kitap okumanın her zaman bir albenisi vardır. Hem kitap okuyarak da bir nevi yolculuk yapmış oluyorsun. Bambaşka, uzak ve belki de fantastik ötesi diyarlara. Bunun için çayını, hafif kurabiyelerini yanına alman ve sevdiğin bir şarkı listesini açman yeterli.

4- Her hafta sonu bir sergi, bir festival, bir pazar vardır. Hiç olmadı şehrinde bir müze illa ki vardır. O zaman biraz da kültürlenelim, yeni bir şeyler öğrenelim, kendimizi geliştirelim derim. Hafta sonunun etkinliklerine göz gezdir ve merakın ile birlikte fotoğraf makineni de hazır et. Çünkü sanatsal tura çıkıyoruz!

5- Bir hobi edinmeye ve hafta sonlarını hobine ayırmaya ne dersin peki? Öncelikle yapmaktan ve üretmekten keyif alacağın, sürecin tadını çıkaracağın bir hobi belirle, sonra da gerekli malzemeleri edin ve ertelemeden başla. Mesela karakalem resim yapabilir ya da kışlıklarını kendin örebilirsin. Puzzle ya da kahve yapmakta uzmanlaşmak da eğlenceli olabilir.

Hayatına hız kesmeden devam et. Çünkü ne hayallerin bekler ne de yapmak istediklerin. İşin konusunda da hassassın modun konusunda da. İşte bu yüzden regl günleri seni durduramaz, durdurmamalı da. Her hareketinde rahatlık ve güven veren Yeni Kotex Active ile hayatına renk katmaya, dinamik olmaya, kendin olmaya kesintisiz devam! Benim tatlım #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments