SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Hangi Burç Eski Sevgilisiyle Yolları Tamamen Ayırır, Hangisi Arkadaş Kalır?

İlişki uzmanlarının dahi kesin yanıt vermekte zorlandığı bir soru: Eski sevgili tamamen hayattan çıkarılmalı mı, yoksa arkadaş mı kalınmalı? Geçtiğimiz aylarda yapılan bir araştırma soruya ilginç bir bakış açısı getiriyor. Zira yanıt, aradaki bağlantının neden sürdürülmek istendiğiyle alakalı. Duygusal olarak güven duygusunu yitirmek istememek, aşk bitse de dostluğu bitirmek istememek ve ayrılığa rağmen romantik hislerin bitmemesi 3 ana neden olarak öne çıksa da hepsi aynı sonucu vermiyor. Güven duygusu ve dostluk bu anlamda hoş karşılansa da bitmeyen romantik hisler uzun vadede kişiyi olumsuz yönde etkileyebiliyor. Tabii yanıtı bizler değil, ilişkinin tarafları vermeli. Senin burcun bu konuda ne düşünüyor?

Tam Yol İleri Diyen Koç

Zamane aşıkları ne yapıyor, ilişki uzmanları ne öneriyor, hiçbiri Koçların zerre umurunda değil. Bu hayattan bir şey öğrendilerse o da kişinin her zaman önüne bakması gerektiği. İyi ya da kötü ayrılsın fark etmez, bir ayrılığın ardından arkadaş kalmanın mantığı ne ki? Eski duygulara saplanıp kalmanın ya da yeni insanlarla tanışmaya çekinmenin alemi yok. “Ayrılalım” dendiyse bir kere, taraflar artık sadece kendi hayatlarına bakmalı.

Tükürdüğünü Yalamayan Boğa

Sabır taşını çatlatacak kadar sabırlı bir burçtan söz ediyoruz, Boğalardan. Böylesi birini bile delirtip, ayrılık raddesine getiren bir kişi sahiden normal olabilir mi? Belli ki hoş olmayan durumlar yaşanmış, istenmeyen sözler söylenmiş. Hepsini bir kalemde silip, arkadaş kalmak da neymiş? Bir insan neyse o. Aşkında ya da arkadaşlığında başka biri değil ya. Sözlerini geri alıp da dost kalalım ayaklarına yatmak, yakışmaz hiçbir Boğaya.

Her Şeyi Akışına Bırakmaktan Yana İkizler

İkizlere göre aşk, bir insanla yaşanabilecek duygulardan yalnızca biri. Sırf aşk bitti diye neden eski sevgilisini apar topar hayatından çıkarsın ki? Karşısındaki düne kadar her şeyini paylaştığı, yediğinin içtiğinin ayrı gitmediği bir kişiyken üstelik! İlişkide bir şeyler yolunda gitmemiş olabilir ama bu hiçbir ortak nokta kalmadı demek değil. İnsanlar birbirleriyle aşk hayatı dışında da bir şeyler paylaşabilir. Duygusal olgunluk bunu gerektirir!

İlişki Bitse de Duygular Bitmez Diyen Yengeç

Yengeçler insanları hayatlarına arkadaş ya da sevgili olmak üzere almıyor. En başta kalplerinin güzelliğini gözetiyor. Her ne yaşanacaksa ondan sonra yaşanıyor. Dememiz o ki, bir ilişki bitmişse bile tükenen yalnızca romantik hisler. Tüm duygular hepten bitmiş değil. Üstelik arkadaş çevresi ve ailesinin de bir parçası haline gelmişken. Bu yüzden de güvendiği ve sevdiği bir insanı kalbine gömmektense arkadaş olarak hayatına dahil edebilir.

Üstünlüğünü Kaybetmek İstemeyen Aslan

Aslanların ne olursa olsun haklı tarafta yer almak gibi bir takıntıları var. Ayrılık kararını kendileri de verseler sevgilileri tarafından terk de edilseler fark etmez. Haklı olan onlar, hata ise hep karşı tarafın! Cezaları da belli, Aslan gibi birini hayat boyu kaybetmek! Hal böyleyken arkadaş kalma saçmalığı da ne? Böyle bir teklif gururlarını okşasa da biten ilişkideki üstünlüklerini yitirmemek adına kesinkes reddedecektir.

Hayatında Fazlalıklara Yer Ayırmayan Başak

Başakların evdeki fazlalıklara bile tahammülü yok, sevgili olmayı başaramamış birini mi tutacaklar hayatlarında? Güldürmeyin Allah aşkına! Duygusallık fazla abartılıyor, mantığın sesi o kadar açık ve net ki. Bir umut başlasa da demek ki karşı tarafın bir kusuru var, yürümemiş ilişki. Buna rağmen arkadaş kalmak da neyin nesi? Yarın bir gün yeni biriyle tanıştığında sorun çıkacağı belliyken hele! “Yeterince arkadaşım var, eski sevgilim de eksik kalsın” diyebilir.

Kimseyi Hayatından Çıkaramayan Terazi

Bugüne dek Teraziler hiçbir zaman köprüleri atan taraf olmadı desek, yanılmış olmayız. Bir şekilde orta yol bulmaya çalışan ve her iki tarafın da mutluluğunu gözetenlerden kendisi. En büyük anlaşmazlıklarda bile tavrı buyken ne diye yolları tamamen ayırsın ki? Bir zamanlar sevdiği ve çok şey paylaşabildiği biriyken hele karşısındaki. Böyle durumlardaki tavrı belli, eski ve yeni duygularını dengeleyip arkadaş kalmak.

Birini Sildiğinde İzini Bile Bırakmayan Akrep

Akreplerin duygularını ne kadar yoğun yaşadığı malum. Bu yüzden delicesine bir aşkla bağlı olduğu birinden ayrılığında duyguların tersi bir istikamete doğru yol alması şaşırtıcı olmaz. Nefretinin karşısında ise kim olsa duramaz. Dostça ayrılmak, arkadaş kalmak falan hepsi hikaye. Doğduğuna pişman etmediğine dua etsinler! Böyle durumlarda bir anlamda “Engelle” butonuna basıp hayatlarından kalıcı olarak çıkarabilirler.

Rahatlığından Sual Edilmeyen Yay

Yayların insanları anlamadığı nokta, hayatlarını nasıl bu kadar keskin çizgilerle yönetebildikleri. Sahiden her şeyi bu kadar ciddiye almaya değer mi? Belli ki bir ilişki yaşanmış bitmiş. Ardından illa ki beddua mı etmek gerekli? Eski sevgilinle bir zamanlar anlaşabildiysen, hayatının kalan kısmında da arkadaş kalabilirsin. Öyle beylik laflar etmenin bir alemi yok, sonrasını zaman gösterir.

İnsanların Davranışlarını Anlamlandıramayan Oğlak

Aşk meşk işlerinde Oğlakların tavrı belli. Kişi sevdi mi bir kere sever, ilişkiyi yürütemediğinde ise partnerinin hayatından çıkar gider. Bunu bilir, bunu söyler. Nereden çıkıyor, arkadaş kalmalar falan? Madem arkadaş kalacak kadar seviyordun, ne diye ayrıldın diye sormazlar mı adama? Hadi onu geçtik, hayatına yeni biri girdiğinde kim diye tanıştıracak? Yapılacak şey basit. Yolları ayırmak, herkesin yararına.

Arkadaş Kalmakta Bir Sakınca Görmeyen Kova

Kovalar, ilişkilerinde partnerleriyle zaten arkadaş gibi. Ne aşırı samimiyetlere rastlanabilir, ne de lüzumsuz sevgi gösterilerine. İlişkide sona gelindiğini hissettiğinde de olgun bir şekilde her şeyi konuşabilir. Biten bir ilişki onu üzse de bir zamanlar sevdiği kişiyi arkadaş olarak tutmak hayal kırıklıklarını telafi edebilir. Kaldı ki, arkadaş kalabilmek cidden büyük bir başarı. Yalnızca kendine güvenen ve açık görüşlü kimseler bunu başarabilir.

Duyguları Şekil Değiştiren Balık

Adına ister aşk densin ister arkadaşlık ister aile. Hepsinin temeli sevgi üzerine kurulu neredeyse. Aşk ve arkadaşlık konuları açıldığında Balıkların üstüne basa basa söylemeye çalıştığı şey tam da bu. Biten yalnızca ilişki, taraflar arasındaki sevgi bağı tamamen kopmuş değil. Bu yüzden de eski sevgilisini hayatına arkadaş olarak dahil etmekte herhangi bir sakınca görmeyecektir.

Moyra

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments