AğlamaklıAğlamaklı Sesli GüldümSesli Güldüm

Hangi Sonbahar Makyajı Senin Burcuna Uygun?

Sonbahara dair en sevdiğimiz şeylerin başında eşsiz makyaj renkleri geliyor. Toprak tonları, kızıllar, sarı, yeşil ve kırmızı yapraklardan esinlenilen farlar hep bize eşlik ediyor. Her sonbaharın olmazsa olmazı kahverengi rujlar yanına turuncuyu alıp bordo ile renk yarışına girmeye hazırlanıyor. Tenlerin pürüzsüz, kirpiklerin volümlü olduğu bir sonbahara daha hazırsan, bu sonbahar burcuna uygun olan makyajı denemeni öneriyoruz. Elbette burcun dışındaki makyaj önerilerini de deneyebilirsin ama burcunun özelliklerine göre yaptığın makyajla daha fazla ışık saçacağına emin olabilirsin.

Şimdi hazırsan hangi sonbahar makyajının senin burcuna uygun olduğunu açıklıyoruz.

Koç Burcu Kadını İçin Bordo Ruj

Koç burcu kadını için kırmızı bir vazgeçilmezdir. Fakat sonbahar denince kırmızıyı biraz daha koyultarak kendine ayrı bir iddia katmanı öneriyoruz. Gerçi sen zaten her zaman iddialı, canlı ve hatta oldukça coşkulu olmanla bilinirsin. Eh, ne güzel işte, işte sana bunların hepsini makyajınla yansıtabileceğin bir mevsim. Tek yapman gereken ten rengine uygun olan bordoyu bulmak. Bunun için deneme yapmalısın. Her tonu dudağına sürdükten sonra 15 dakika bekle eğer renk değişime uğramıyorsa o senin rengindir bilgin olsun. Sonra tüm enerjini yansıt makyajınla.

Boğa Burcu İçin Toprak Tonları 

Boğa burcu kadını kadar doğaya düşkün olanımız yok. O yüzden sonbahar makyajı denince Boğa burcu kadını için biz sonbaharın tüm renklerini yüzüne taşımasını öneriyoruz. Toprak tonlarında farların gece koyu renk olanlarını, gündüz ise açık kahverengi tonlarını kullanmalısın. Dudakların çoğunlukla nude ve sütlü kahve tonlarında olmalı. Böylece ruhuna ait olan sakinlik ve uysallığı yüzüne yansıtabilirsin. Bu makyajın en iyi örneklerini Emily Ratajkowski sergiliyor. Onun stilini takip edebilirsin.

İkizler Burcu Kadını İçin Bronz Makyaj

Ey, değişken ve canlı İkizler kadını; sonbahar makyaj tonlarında farklılık aradığını bildiğimiz için sana bronz makyajı önereceğiz. Hem bu makyaj stili ile yazın güzelce bronzlaşmış ve etkisi hala geçmemiş izlenimi yaratabilirsin. Bu makyaj stili için fondötenini çok iyi seçmelisin zira kusursuz bir tene ihtiyacın olacak. Hatta cildin için mat alt yapılı bir fondöten olursa daha iyi olur. Allık ve bronzerını ise yanaklara fazlasıyla uygulayabilirsin. Gözler için metalik farlar, kirpiklere de kahverengi dokunuşlar yapmalısın. Dudaklara da parlak bir ruj sürmeyi unutma. Böylece canlı bir yüze sahip olacaksın.

Yengeç Burcu Kadını İçin Belirgin Kirpikler

Yengeç burcu kadını genellikle eyeliner sürüp sokağa çıkar. Bu onun klasik makyaj biçimidir. Fakat sonbaharda biraz daha dramatik bir yüze sahip olabilirsin. Eh, sonbahar hüzün mevsimidir ve senin de aşırı hassas kalbin bu hüzne istemeden de olsa kapılır. Fakat bu sonbahar hüznü sana çok yakışıyor ve senin duygusal tavrını ortaya çıkarıyor. O nedenle sonbahar makyajının ana kriteri senin için çok volümlü kirpikler olmalı. Becerebiliyorsan takma kirpikleri de deneyebilirsin.

Aslan Burcu Kadını İçin Yıldız Tozları

Aslan burcu kadını için metalik gözler zaten bir aşk meselesi. Sen iddialı göz makyajını sevdiğin için bu tarz farları kullanmak için sonbaharı beklemene gerek yok. Özellikle sarı sonbahar dediğimiz yaprak renginin ışıltılı olanı gözüne uygulayarak harika bir başlangıç yapabilirisin. Beyaz tenliysen bu tonu, buğday ve koyu tenliysen de biraz daha kahverengine yakın olan sarı rengi öneriyoruz. Böylece içindeki kraliçe sarı ışıltılarıyla ortaya çıkacak ve her daim dikkat çekici olabileceksin.

Başak Burcu Kadını İçin Kahverengi Ruj

Kahverengi rujlar 90’lı yıllarda popüler olduğundan beri özellikle Jennifer Lopez sayesinde hiç raflardan inmedi. Hiçbir zaman bir kırmızı ruj olmadı ama sade ama dikkat çekici makyajın vazgeçilmezi oldu. Sade ve gösterisiz ama detaylarında kusursuzluk arayan kadınların vazgeçilmezi olduğu için kahverengi rujlar senin tekelinde zarif Başak kadını.

Terazi Burcu Kadını İçin Pırıl Pırıl Bir Cilt

Terazi burcu kadını için giyim olduğu kadar makyaj yapmak da bir sanat şeklidir. O kusursuzluğu her şeyine yansıtmak ister. Bu nedenle sonbahar makyajında Terazi burcu kadınlarının ilk yapacağı şey pırıl pırıl ciltleri ile övgü toplamak olur. Bunu yapmak için sonbahar renklerini genellikle tek bir alanda toplaman gerekiyor. Ya göz farını ya allığını ya da rujunu öne çıkarmalısın ki cildin daha güzel bir şekilde ışıldasın. Böylece zarif şıklığını yüzüne de yansıtmış olursun.

Akrep Burcu Kadını İçin Kırmızı Far

Uçlarda yaşamaya bayılan Akrep burcu kadını için elbette sonbahar renklerinin en iddialısı olan kırmızı rengi önereceğiz. Tabii ruj olarak değil. Göz farında kırmızı kullanmalı ki Akrep kadını gözleri ile her zamanki seksi çekiciliğini pekiştirsin. Kırmızı far ile özellikle yeşil ve mavi gözlerde inanılmaz bir bakışlara sahip olabilirsin. Eğer göz rengin kahverengi ise yapman gereken şey kırmızıyı kahverengi tonlar ile dengelemek olacak. Bu renk senin derinliğini de ortaya çıkaracak, sakın unutma.

Yay Burcu Kadını İçin Turuncu Ruj

Sıcak ve enerjik Yay burcu kadını için en az kendisi kadar eğlenceli turuncu rengi ruj olarak kullanmasını öneriyoruz. Genellikle turuncu rengi İkizler burcu kadınına öneriyor olsak bile sonbaharda senin coşkuna coşku katacak turuncular. Üstelik sadece ruj ile sınırlı kalmak zorunda değilsin far ve allık olarak da kullanabilirsin. Senin dobra kişiliğin ile de uyum sağlayacak doğru turuncu rengi bulmak için acele et çünkü bu renk bu sonbahar mevsiminde fazlasıyla trend.

Oğlak Burcu Kadını İçin Kahverengi Far

Her zaman ölçülü bir makyaj yapan Oğlak burcu kadını için sonbaharın vazgeçilmezi kahverengi farlar olmalıdır. Bu renk far ile hem trendlerin gerisinde kalmamış olur hem de temkinli stiline uyum sağlar. Fakat kahverenginin tonlarında biraz oynama yapmanın sakıncası yok. Azıcık pırıltı katarak gözlerini daha canlı gösterebilirsin, unutma. Gece makyajını ise gösterişli bir koyu renk ruj ile tamamlarsan, emin ol, kahverengi farın seni kraliçe kıvamına getirecek.

Kova Burcu İçin Yeşil Far   

Kova burcu kadını sıradan makyaj stilleri ile ilgilenmez. Senin olayın farklı ve sıra dışı olanı yakalamak. Şimdi yeşil farın nesi sıra dışı diye düşünüyor olabilirsin o yüzden biz sana yeşil makyajı gündüz yapmanı öneriyoruz. Yeşil eyeliner, far ve hatta rimel kullanmaktan çekinme çünkü bunları kendine en çok yakıştıran kişi sen olacaksın. Yeşil tonlarını, açık şampanya ya da nude renkleri ile birleştirebilirsin. Gece makyajında ise kızıl tonları ile birleştir ki gözlerine ilk bakışta derin anlamlar katabilesin.

Balık Burcu Kadını İçin Şeftali Rengi Allık

Balık kadınının içindeki iflah olmaz romantik sonbahar makyajında da kendini göstereceği için ona şeftali tonlarındaki allıklardan vazgeçmemesini öneriyoruz. Popülerliği hiç bitmeyen şeftali rengi allıklar sana doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırdığı ve pembe renkler ile uyum sağladığı için naif görünümünü destekleyecek.

Yazar: Moyra

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments