Hava Grubu Burçlarının En Hassas Olduğu Konular!

Zodyak’ta her grubun bileşeni olan burçlar benzer özellikler taşır. Kendi içlerinde ise bir takım farklarla ayrılırlar. Burçların çok sayıda olumlu ve olumsuz özelliği bulunmasına karşın bazı yönleri çok fazla öne çıkar. Hava grubu burçları da bazı konularda çok titiz hatta takıntılıdır. Bu spesifik özellikleriyle adeta özdeşleşmiştirler. İşte Terazi, İkizler ve Kovadan oluşan bu burçların en hassas olduğu konular:

Terazi

Dış Görünüm

Güzelliğinin, çekiciliğinin farkında olan Teraziler, dış görünüş konusunda oldukça hassastır. Bakımsız veya kötü görünmeye tahammülleri yoktur. Herhangi bir ortama girecekleri zaman kıyafetlerine, ciltlerine, saçlarına, parfümlerine özen gösterir; uzun uzun hazırlandıktan sonra dışarı çıkarlar. Gittikleri mekânın en güzelinin/yakışıklısının kendileri olması egolarını okşar. Aynı şekilde konuk ağırlayacakları zamanlar da iki dirhem bir çekirdek hazırlanırlar. Evlerinde pijamalarıyla gezeceklerse bile şık takımlar giyerler. Çeşitli sebeplerden ötürü süslenememişlerse ortamda kendilerini kötü hissedebilirler. İkili ilişkilerinde de dış görünüşe bakarlar, fiziksel olarak beğenmedikleri insanlara duygusal bir şeyler hissetmeleri zordur.

Adalet

Dünyanın daha adil olması gerektiğini savunan Teraziler, bu konudaki fikirlerini net bir şekilde ifade eder. Haksızlık yapıldığına tanık oldukları mecralarda suskun kalmayı beceremez, tepki göstermezlerse durumdan vicdanen rahatsız olurlar. İkili tartışmalarda yakın oldukları kişileri değil haklı gördüklerini savunurlar. Bunu da gayet objektif ve tatlı bir dille izah ederler. Onlarla dostluk veya duygusal bir ilişki kurmak istiyorsanız siz de tavırlarınızda adil olmalısınız. Menfaat için taraflı davranışlar gösteren kişilerden hoşlanmazlar. Burçlarının sembolünde yer alan terazi, onların her konudaki dengeli yaklaşımlarının yanı sıra adalet konusunda da eşitlikçi bakış açılarını temsil eder.

Estetik

Sanatın tamamlayıcı unsurlarından biri olan estetik, Terazi burçlarının doğuştan sahip olduğu bir bakış açısıdır. El attıkları her işi yaparken estetik kaygı taşırlar. Dekorasyon konusundaki başarıları, bu özellikten ileri gelir. Evlerini zarif ve Avrupai dokunuşlarla dizayn ederler. Son trendleri dekorasyona başarılı bir şekilde uygularlar. Ayrıca Teraziler giyim konusundaki estetik kabiliyetleri sayesinde çevrelerinden tam not alırlar. Sanata da eğilimli olup işin mutfak kısmında olmasalar bile dinledikleri müzikler, izledikleri filmler ya da seçtikleri tablolar konusunda oldukça zevklidirler.

İkizler

Merak

Bilgiye açlığı hiçbir zaman geçmeyen İkizler burcunun merak duygusu çok gelişmiştir. Kendilerine iletilen bir konunun detaylarını öğrenmeye can atarlar. Buna ister dedikodu ister bilgi kazanma hevesi deyin öğrenmek onların doğasında vardır ve bu konuda çok hassastırlar. İyi bir gazeteci olabilecek potansiyeldeki İkizlerin aldığı bir haberi yayması fazla sürmez. Merak duygusu zekasıyla da birleşince ortaya entelektüel bir kimlik çıkar. Sıra dışı konulara ilişkin kitaplar okuyup yeni şeyler öğrenmekten keyif alırlar. Ortamlardaki sohbetlerde birçok konuda fikir beyan edip çevresindekileri aydınlatırlar.

Bağlanmak

Ciddi ve uzun süreli ilişkilere yatkın olmayan İkizler burcunun hevesi çabuk geçer. Sadakat yemini etmek onlar için zordur. İlgilerinin çabuk dağılma özelliği ikili ilişkilerinde de kendini gösterir. Her konuda olduğu gibi aşk hayatlarında da bir süre sonra rutinden sıkılır ve tatmin olmamaya başlarlar. Tabii ki bu âşık olmayacakları anlamına gelmiyor. Ancak bugün ilgi gösterdikleri, sevgi sözcükleri fısıldadıkları sevgililerine ertesi gün çok soğuk davranabilirler. Tüm bunlardan ötürü eleştirilir ve ikiyüzlü olmakla suçlanırlar. Aslında bu davranışlarının sebebi bedenlerinde çok sayıda ruhu barındırmalarıdır.

Durağanlık

Bir yerde sabit kalması zor olan hareketli İkizler burcu durağanlık hususunda da hassastır. Mesela masa başı işler onları daraltır. Zihinleri gibi bedenlerinin de sürekli aktif olmasını isterler. Eğer o tarz bir sektörde meslek edinmişlerse ofiste hareket halinde çalışırlar. Tembel, enerjisi düşük insanların yanında sıkılan İkizler burcu kişileri, kendileri gibi hareketli insanlarla daha iyi anlaşırlar. Evde çok fazla duramaz, dışarı çıkmak için bahane yaratırlar. Ev kuşu olup da İkizler insanıyla uyumlu bir çift olmayı beklemeyin, dinamik ve sosyal olmalısınız. İletişim konusunda da durağan değildirler. Sürekli konuşur, her konuda kelam edebilirler.

Kova

Samimiyet

İnsan ilişkilerinde gayet açık sözlü olan Kova burçları politik davranmaktan uzaktır. Duygularını, fikirlerini net bir şekilde ifade ederler. Samimiyete önem verir, bu yönüyle çevresindekilerin güvenini kazanırlar. İkiyüzlü ilişkilerden haz etmezler. İlişkilerini menfaatleri doğrultusunda kurmazlar. Karşılarındaki kişinin sınıfsal veya maddi statüsüne göre tavır almazlar. Dost canlısı ve egosuz, olgun tavırları dikkat çeker. Kovalar, ikili ilişkilerinde karşılıklı zihinsel uyuma ve aynı dili konuşmaya değer verirler. Dünyaya bakış açıları benzer olan ve samimiyetlerinden şüphe duymadıkları insanlara yakınlık gösterirler.

Yenilik

Dünyanın ve tarihin akışında muhtemelen en fazla destek Kova burçlarından gelmiştir. Zekâları, ileri görüşlülükleri ve yenilikçi tutumlarıyla değişimin başını çekerler. Teknolojiye ilgili ve yatkındırlar. Özellikle bilişim konusundaki yenilikleri sık takip eder ve gelişime kolay adapte olurlar. Yapay zekanın öne çıktığı günümüzde genele göre bir adım önder giderler. Devlet yönetimince belirlenen toplumsal ve siyasal yaşamdaki geleneksel kalıplara bağlı kalmayı reddederler. Alternatif çözümler sunabilecek potansiyeldedirler. Bu durum Kovalara devrimci bir nitelik katmıştır. İçlerinden geldiği gibi ve doğru olduğuna inandıkları şekilde yaşar ve arkalarındakilere öncülük ederler.

Özgürlük

Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmayan Kova burçları özgürlüklerine çok düşkündür. Bu konudaki hassasiyetleri daha çocuk yaşlarda başlar. İstemedikleri bir aktiviteyi onlara zorla yaptıramazsınız. Okul yaşamlarında aykırı davranabilir ve diğer arkadaşlarını da etkileyebilirler. Aile yaşamında kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Bu durum özellikle ergenlik dönemlerinde sıkıntı yaratır, evden uzaklaşmaya meyilli olurlar. Aşk yaşamlarında da sıkboğaz edilmeye gelmeyen Kova burçları; denetlenmekten, sosyal yaşamlarıyla ilgili hesap sorulmasından hoşlanmazlar. Aynı şekilde karşı tarafın da özgürlük sınırlarına saygı gösterirler. Saygı çerçevesinde ancak marjinal nitelikte ilişkiler kurarlar.

Moyra

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments