Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Hayatına Hareket Katman İçin 10 Aktivite Önerisi!

Bu hayata oturmaya mı geldik? Hayır, enerjimiz var, hayallerimiz var, önümüzde daha çok yol var. Bu yüzden mümkün olduğunca hayatın tadını çıkarmalı, güzel anlar yaşamalı, merakla keşfetmeli, keyifle üretmeli, sık sık tazelenmeli ve yenilenmeliyiz. Çünkü hiçbir şey yerinde durmuyor, hayat akmaya devam ediyor. Yüzmesini bilenler, yüzmekten keyif alanlar hayatın akışında kalıyor. Hayatını monotonluktan kurtarmak, her anına renk katmak senin elinde. Hareket etmek günlük yaşamının bir parçası olmalı. Bu hem fiziksel hem de ruhsal olarak seni her zaman genç ve canlı tutacak. İşte bu yüzden bu 10 aktivite önerisiyle, hayatına biraz daha hareket katmayı planlıyorum. 🙂

1- Tırmanma duvarına tırmanabilir, sonra da zirvenin tadını çıkarabilirsin. Belindeki ip sayesinde güvende olsan da, efor harcayacak, çaba göstermenin ve hemen pes etmemenin keyfini yaşayacaksın. 


2- Sana en yakın kayak merkezine giderek kayak veya snowboard yapmayı deneyebilirsin. Eğer bu sporlar yeterince keyifli gelmediyse teleferik de hayatına, hareket olmasa bile, yükseklik katacaktır. 

3- Şehirdeki etkinliklere şöyle bir göz atabilirsin. Belki yeni açılmış bir restoran ya da kafe vardır. Sinemaya heyecanlı bir film gelmiştir. Müzeler halk günündedir. Belki de sevdiğin grubun konseri vardır. 

4- Sırt çantanı kaptığın gibi, özgür ve macera dolu bir geziye çıkabilirsin. Uzak veya yakın bir yer olması ya da yurt içi veya yurt dışı olması fark etmez. Önemli olan yola düşmek ve yeni yerler keşfetmek.


5- Biraz daha uçlarda olmak istersen tüplü dalış, bungee jumping, rafting, paraşüt ya da sörf gibi ekstrem sporlar da ilgini çekebilir. Böylece hem adrenalin seviyen yükselecek hem de herkese anlatacağın farklı bir anın olacak. 

6- Dans etmek bedenine iyi gelir, ruhunu besler. Ritme ve akışa kendini bırakmanın daha enerjik bir yöntemi olamaz. İster salsa ister hip hop dans yapabilir; istersen de doğaçlama dans eder, anın tadını çıkarabilirsin. 


7- İçindeki çocuğu dinleyip soluğu lunaparkta alabilirsin. Tek tek her aktiviteyi yapıp, parkın en şirin oyuncağını kazanmak için yarışabilirsin. Böylece bir gününü çocuk gibi geçirirsin. Pamuk şeker keyfi de cabası. 


8- Bazı aktiviteler de arkadaşlarla güzel. Mesela bowling, bilardo oynamak; piknik, kamp yapmak gibi. Çünkü arkadaşlarla olunca her şey daha zevkli. Sonrasında üstüne konuşması da en az aktivite kadar zevkli.


9- Konsept partiler düzenlemek ve bunu düzenli hale getirmek de hareketten harekete koşmanı sağlayabilir. Mesela Harry Potter ya da Yüzüklerin Efendisi gecesi düzenleyebilir, içkiler eşliğinde çok eğlenebilirsiniz. 

10- Ayaklarını yerden kesecek aktiviteler de yapabilirsin. Bisiklete binerek hem dünyayı kurtarmış hem de spor yapmış olursun. Ya da kaykay, paten sayesinde tekerleklerin üstünde hız yapmanın keyfine varırsın. 

Sen de hayatın hareketliliğinden hiçbir zaman uzak kalma. Bunun için de regl döneminde Kotex Active kullan. Hareket halindeyken rahatlık ve güven sunan Yeni Kotex Active ile hiçbir şey seni durdurmasın, solduramasın, modunu düşüremesin. Çünkü bir kadın harekete geçtiğinde, başarmak istediğinde regl dönemi ona engel olamaz. Çünkü o #isterseyapar!


Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments