SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Her Sabah Yapman Gereken 5 Esneme Hareketi

Sevdiğin bir şarkının melodisiyle gözlerini açıyorsun. Yatak sıcak, rahat ve çekici ama gün içinde yapman gerekenler var ve bunları severek yapacaksın. Bu yüzden de bir an önce kalkman gerek. Hedeflerin için büyük bir enerjiyle yataktan kalkıyorsun. Ilık bir duş, sıcak bir kahve ve açık havada yürüyüş derken kendine geliyorsun. İşte şimdi güne hazırsın. Bu şekilde uyanmak; alarmın gerilimli tonuyla uyanmaktan, yataktan çıkmak istememekten, kendini keyifsiz hissetmekten çok daha iyi değil mi? İşte bu enerji ve hareket için uyandıktan sonra kendine gelmeni ve daha aktif olmanı sağlayacak esneme hareketleri var. Güne daha zinde başlamak için yataktan çıkmadan yapabileceğin bu çok basit ve keyifli hareketlerle kendini daha iyi hissedeceksin. Böylece ne alarmı 5 dakika daha ertelemene ne daha iyi düşünmek için bardaklarca kahve tüketmene ne de stres yapmana gerek kalmayacak. O halde bir kedi gibi esnemeye başlıyoruz!

Bacak esnetme: Yatakta yan yatarak bacaklarını tek tek kalçana doğru çek. Bu sırada kalçanı da iyice sık. Sonra da yatar vaziyetteyken bacaklarını tek tek yukarıya doğru uzat.

Kalça esnetme: Belin dümdüz yatak zemininde olacak şekilde bacaklarını kendine doğru çek ve bırak. Bacakların havadayken ayak bileklerini kendi etraflarında döndür.

Bel esnetme: Belinden yukarısı sırt üstü olacak şekilde kalçanı önce sağa, sonra sola yatır ve bu şekilde biraz bekle. Bu hareket belini oldukça rahatlatacak.

Boyun esnetme: Yatakta otur ve boynunu önce sağa, sonra da sola doğru çevir. Bunu yaparken oldukça yavaş hareket et. Daha sonra omuzlarınla da halkalar çiz.

Yukarı doğru esneme: Yatakta otur, ellerini birleştir veyukarı doğru uzan. Bu hareketin etkili olabilmesi için omurganı yukarı uzatabildiğin kadar uzat. Sırtın dik, göğüs kafesin dışarıda olsun.

Sen de güne enerjik başlamayı seçenlerdensin biliyorum. Bu yüzden her sabah bu esneme hareketlerini yapmayı ihmal etme. Bu arada gün içinde daha rahat ve aktif olabilmek için de özel günlerinde Kotex Active kullan. Çünkü %100’e kadar rahatlık ve güven yeni Kotex’te. Özel günlerin kadınları durdurduğunu düşünenler var. Oysa onlar #isterseyapar!

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments